Na lokalizacje swoich punktów marka wybiera tylko galerie handlowe. Przeważnie w dużych miastach, choć te średnie i mniejsze nie są od razu eliminowane.
Wtorek
08.11.2016
Marka Kreatywne Maluchy w ciągu roku potroiła liczbę punktów handlowych. Koszt otwarcia stoiska to ponad 30 tys. zł
 

Rok temu Kreatywne Maluchy miały trzy stoiska własne i sześć franczyzowych. Dziś stoisk jest już 25, do tego miesiąc temu otwarty został pierwszy własny pełnoformatowy sklep marki, w Galerii Katowickiej. Do końca miesiąca ruszy przynajmniej jeszcze jedna wyspa.
– Przez ten czas zamknęliśmy tylko jeden punkt, z powodu braku odpowiedniej współpracy z franczyzobiorcą – mówi Rafał Brzóska, specjalista ds. rozwoju sieci Kreatywne Maluchy.
Wyspy Kreatywne Maluchy to połączenie przestrzeni sprzedażowej i miejsca do zabawy dla dzieci. Klienci mogą bowiem na miejscu wypróbować produkty z oferty (m.in. masy plastyczne, piasek kinetyczny, klocki), zanim zdecydują się na zakup. Samo stoisko kosztuje średnio 12 tys. zł netto.
– Wszystko zależy od galerii handlowej, w tych bardziej prestiżowych koszt może okazać się wyższy – zastrzega Rafał Brzóska. – Do tego należy doliczyć koszt zatowarowania, czyli około 20 tys. zł brutto.
Opłata wstępna wynosi 2,5 tys. zł, miesięczna opłata franczyzowa to 400 zł.
Franczyzobiorcy będą też mogli zdecydować się na otwarcie sklepu. Tutaj koszty – według szacunków po uruchomieniu pierwszego sklepu własnego marki – zaczynać się będą od 99 tys. zł.
– Na razie sami sprawdzamy, jak funkcjonuje ten format. To decydowanie większe obciążenie finansowe, dlatego najpierw sami testujemy to rozwiązanie, by później móc je proponować partnerom – wyjaśnia Rafał Brzóska.

Na lokalizacje swoich punktów marka wybiera tylko galerie handlowe. Przeważnie w dużych miastach, choć te średnie i mniejsze nie są od razu eliminowane.
– Badamy zawsze potencjał rynku – zaznacza Rafał Brzóska. – Samo miasto może być niewielkie, ale może za to przyciągać mieszkańców z całej okolicy i tym samym zapewniać odpowiednia grupę klientów. Na pewno nie chcemy lokować naszych punktów w bardzo lokalnych galeriach, skierowanych np. do mieszkańców jednej dzielnicy. To bardzo ogranicza liczbę odwiedzających i sprawia, że stoisko bardzo szybko się „opatrzy” klientom.
Według licencjodawcy, stoisko powinno zacząć zarabiać na siebie od początku. Jak to w handlu, są okresy lepsze i gorsze sprzedażowo. Ten nadchodzący – czyli grudzień – to świetny czas dla handlu, a zwłaszcza branży dziecięcej. Najgorsze są natomiast wakacje ale licencjodawca ma na to receptę.
– Lato to świetny czas, by wyjść poza galerię i brać udział w różnego rodzaju eventach – radzi Rafał Brzóska. – Można współpracować w tym zakresie np. z wesołymi miasteczkami, centrami nauki. To jednocześnie poprawia sprzedaż i jest promocją dla marki i stoiska.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018