Naszymi franczyzobiorczyniami mogą zostać tylko panie. Ważne, żeby były komunikatywne, otwarte, empatyczne i umiały słuchać.
Krystyna Rek, pomysłodawczyni marki Kobieta i Rozwód
Poniedziałek
14.11.2016
Przewidujemy dalszy wzrost liczby rozwodów i zapotrzebowania na usługi z tym związane. Dlatego planujemy otwarcie 21 biur w Polsce – mówi Krystyna Rek, pomysłodawczyni marki Kobieta i Rozwód.
 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce rozwodzi się ponad 66 tys. par rocznie. I tendencja ta ma charakter wzrostowy. Jeśli patrzy się na te dane z perspektywy waszej firmy, mogą one tylko cieszyć.
Ciągły wzrost zamożności społeczeństwa, jak i wzrost świadomości oraz niezależności kobiet powoduje, że branża w której działamy, mimo swojej niszowości, bardzo prężnie się rozwija. Specyfika branży powoduje, że jest ona niezależna od aktualnej sytuacji rynkowej i politycznej. Obecnie ocenia się, że statystycznie 40 proc. małżeństw rozwiedzie się w najbliższym czasie. Ale stosunek ten jest wciąż dużo niższy niż w krajach zachodnich i będzie z pewnością rósł. Klientkami biur rozwodowych są głównie kobiety. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi okołorozwodowe jak pomoc prawna, psychologiczna, detektywistyczna czy mediacje rodzinne lub szkoły dla rodziców. Jesteśmy jedyną firmą oferującą kompleksowe usługi w tej branży. Przewidujemy dalszy wzrost liczby rozwodów i zapotrzebowania na usługi z tym związane. Dlatego planujemy otwarcie 21 biur w Polsce. Lokalizacja planowanych biur uwzględnia różnice w liczbie spraw rozwodowych w poszczególnych regionach naszego kraju. Działamy obecnie na terenie Warszawy, Łodzi i Gdańska. W najbliższym czasie otwieramy biuro we Wrocławiu. Początek roku zapowiada się bardzo obiecująco. W założeniach jest otwarcie kolejnych dwóch biur. Prowadzimy bardzo poważne rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z Olsztyna, Poznania czy Katowic.

Kto może rozwijać biznes pod marką Kobieta i Rozwód? I ile trzeba zainwestować?
Naszymi franczyzobiorczyniami mogą zostać tylko panie. Ważne, żeby były komunikatywne, otwarte, empatyczne i umiały słuchać. Dobrze byłoby, żeby wykazywały zdolności menedżerskie i miały choć minimalne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na inwestycję powinny mieć mniej więcej 50 tys. zł. 35 tys. zł to koszt opłaty franczyzowej, ale trzeba mieć jeszcze środki na wynajem i aranżację biura. Przystosowanie lokalu pochłania zazwyczaj 8 tys. zł. Najlepiej wynająć biuro blisko sądu okręgowego, bo to w nim odbywają się sprawy rozwodowe. Lokal powinien mieć co najmniej 25 m2 powierzchni. Najlepiej, aby było to zwykłe mieszkanie przerobione na biuro o łagodnym wystroju i pozytywnych kolorach.

Na jakie zyski można liczyć?
Biuro staje się rentowne zazwyczaj po 2-3 miesiącach od otwarcia. Zwrotu z inwestycji można spodziewać się już po 8-9 miesiącach.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

A czy taki punkt mogłabym otworzyć na terenie firmy: http://www.milex.net.pl/?

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/inpost/29 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/fedex/28 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

A mógłby ktoś polecić jakiś dobry odkurzacz na taką myjnię

55 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Ja zaś wysyłam paczki za pośrednictwem ParcelABC. Polecam, bo przesyłki kurierskie są tu naprawdę tanie, a czas dostawy niezwykle krótki....

89 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
zdobienie szkła

Hej hej! Jestem znudzoną kurą domową która chciałaby malować na szkle (wazoniki i butelki itd.). Wydaje mi się że zdobienie szkła to interesujące zajęcie. I szukam...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Też sie tam wybiorę. Sprawdziłem kilka ofert i Less Mess rzeczywiście najlepiej wypada.

7 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Dzięki! Sprawdzę ten Kryspinów na pewno

7 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2018