Minimalna kwota inwestycji oraz opłaty licencyjne w sieci Spar ustalane są indywidualnie z poszczególnymi franczyzobiorcami.
Czwartek
08.12.2016
Spar rozpoczął grudzień pięcioma otwarciami. Wszystkie sklepy należą do franczyzobiorców.
 

Grudzień w sieci handlowej Spar rozpoczął się od pięciu otwarć. Dwa z nowych sklepów to punkty w klasycznym formacie Spar, trzy pozostałe to mniejsze placówki Spar Express. Dzięki otwarciom liczba sklepów sieci powiększyła się do 227.

Supermarkety Spar powstały w dolnośląskich Dobroszycach oraz górskiej miejscowości Piwniczna Zdrój. Oba dysponują 390 m2 powierzchni sprzedażowej.
O podjęciu współpracy z siecią zdecydowały przede wszystkim dwa czynniki – Spar to znana i rozpoznawalna na świecie marka o dobrej renomie, a co ważniejsze – z polskim kapitałem – mówi Łukasz Mamala, właściciel sklepu w Piwnicznej.

Pierwszy ze sklepów w formacie Spar Express o powierzchni 140 m2 otwarty został w Pionkach na Mazowszu. Kolejny uruchomiono w świętokrzyskim Nowym Korczynie. To nieco większy lokal – ma 150 m2. Trzeci z „ekspresów” pojawił się w Lipnie w województwie wielkopolskim, w punkcie o powierzchni 140 m2. Pod względem asortymentu może śmiało konkurować z większymi sklepami, ponieważ na niewielkiej powierzchni udało się zmieścić bardzo szeroki, ponadstandardowy, jak na ten format sklepu, asortyment. W sklepie dostępnych jest wiele potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu artykułów – poza zwyczajowym asortymentem dostać można również świeże mięso, wędliny, zabawki, produkty gospodarstwa domowego czy też tzw. niemiecką chemię, sprowadzaną specjalnie dla sklepów Spar.

Wcześniej, w listopadzie, sieć Spar powiększyła się o sklepy w Krakowie i Malborku.

Spar jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone tym logo działają w 44 krajach, a ich liczba przekracza 13 tys. W Polsce Spar obecny jest od 1996 roku, a od 2010 roku należy do jednej z największych grup dystrybucyjnych w kraju Grupy Kapitałowej Bać-Pol, która zarządza jej rozwojem. W październiku na fotelu prezesa Spar Polska zasiadł Leszek Bać, właściciel GK Bać-Pol. Plany nowego szefa Spar przewidują dalszą rozbudowę sieci, rozwój marek własnych oraz doskonalenie operacji logistycznych. Założeniem działań na 2017 rok, szczególnie w kontekście nowych placówek oraz logistyki, jest jeszcze ściślejsza współpraca z franczyzobiorcami i wsparcie ze strony struktur Bać Pol.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.