Grzegorz Kołodziej oraz Joanna Kazimierska, twórcy i właściciele warszawskiej eCygaretki, zdecydowali się na przystąpienie do eSmoking World. Działają w tym biznesie od ponad pięciu lat, stworzyli nawet własną markę produktów. Ich regionalna minisieć liczy 11 punktów w Warszawie i jeden w Piasecznie.
Środa
14.12.2016
Konsoliduje się rynek elektronicznych papierosów. Do największych marek franczyzowych przyłączają się zarówno pojedyncze sklepy, jak i regionalne minisieci.
 

Obowiązująca od września nowelizacja tzw. ustawy tytoniowej reguluje rynek i zwiększa kontrolę nad dostępnością, jakością i bezpieczeństwem produktów zawierających nikotynę. W efekcie produkty te znikają z obrotu w internecie oraz handlu na odległość, a dystrybutorzy mają obowiązek badania i zgłaszania wszystkich produktów znajdujących się w obrocie lub wprowadzanych na rynek. Ten ostatni przepis był powodem, dla którego Grzegorz Kołodziej oraz Joanna Kazimierska, twórcy i właściciele warszawskiej eCygaretki, zdecydowali się na przystąpienie do eSmoking World. Działają w tym biznesie od ponad pięciu lat, stworzyli nawet własną markę produktów. Ich regionalna minisieć liczy 11 punktów w Warszawie i jeden w Piasecznie.

To była strategiczna, głęboko przemyślana i dobrze policzona decyzja biznesowa – mówi Grzegorz Kołodziej. – Pozostawienie na rynku naszej marki wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Z punktu widzenia konsolidacji rynku, byłoby to nieracjonalne, więc uznaliśmy, że warto zacieśnić współpracę z eSmoking World, do czego przekonywał nas Michał Brzemiński, dyrektor sieci franczyzowej eSmokingWorld. Współdziałamy z tą firmą, odkąd zajęliśmy się e-papierosowym biznesem. Czuję się bardziej, jakbym przystąpił do strefy euro niż cokolwiek stracił – dodaje.

Wejście do sieci największego na rynku gracza będzie odbywało się stopniowo. Grzegorz Kołodziej oraz Joanna Kazimierska mają kilka miesięcy na wyprzedanie produktów pod własną marką.

Zmiana marki odbędzie się bardzo miękko – mówi Joanna Kazimierska. – To bardzo ważne, bo, dzięki temu nasi klienci mają czas na przyzwyczajenie się do nowego loga oraz produktów.

Od początku roku przedsiębiorcy rozpoczną rebranding swojej sieci. Już teraz otrzymali od eSmoking Wolrd wsparcie w postaci systemów informatycznych oraz pomocy menedżera terytorialnego. Tymczasem w Warszawie uruchomili zupełnie nowy punkt pod marką eSmoking World, niebawem ruszy kolejny. Grzegorz Kołodziej oraz Joanna Kazimierska chwalą sobie współpracę z franczyzodawcą. Podkreślają profesjonalizm i bardzo krótki czas reakcji na prośby czy zapytania.

Koszt uruchomienia sklepu eSmokingWorld oscyluje wokół 30 tys. zł. W kwocie tej zawiera się pierwsze zatowarowanie punktu sprzedaży oraz zakup laptopa i kasy fiskalnej. Firma należy do nielicznych franczyzodawców, którzy nie pobierają opłaty franczyzowej ani marketingowej, a nawet dopłacają franczyzobiorcy do lokalnych działań marketingowych i zapewniają program lojalnościowy dla klientów. Centrala firmy szacuje, że punkt franczyzowy prowadzony zgodnie ze standardami sieci zwraca się średnio w 6-9 miesięcy.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

E-papierosy na cenzurowanym

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

4 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Zarabianie przez internet

Ostatnio zauważyłam, że popularne sa programy partnerskie i zarabianie w ten sposób przez internet. Może ktoś z was dorabia sobie właśnie w ten sposób Chyba tutaj...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Programy partnerskie

Zastanawiam się w jaki sposób dorobić sobie przez internet. Zainteresowały mnie [url=https://make-cash.pl/katalog-serwisow/programy-partnerskie-afiliacja/]niedawno...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018