Franczyzobiorcom gwarantujemy dostęp do najnowszych rozwiązań. Mogą też korzystać z naszej licencji do systemu pełnej księgowości, do systemu kadrowo-płacowego, jak również aplikacji do uproszczonej księgowości.
Adam Głos, prezes zarządu Tax Care
Niedziela
25.12.2016
Adam Głos, prezes zarządu Tax Care opowiada o rozwijanym koncepcie franczyzowych biur rachunkowych.
 

Tax Care uruchomił program franczyzowy dążący do konsolidacji rynku biur rachunkowych. Dlaczego zależy wam na konsolidacji rynku?
Interesuje nas zwiększanie udziału w rynku. Trudno jest to robić na rynku bardzo rozproszonym, a z takim mamy do czynienia w Polsce. Nawet jeśli z 70 tys. zarejestrowanych biur rachunkowych, aktywnie działa tylko połowa, to zdobycie w takim rynku dużego udziału jest niewyobrażalnie trudne. Budujemy sieć franczyzową i jednocześnie konsolidujemy rynek, ponieważ swoją ofertę kierujemy do już działających biur.

Co na tym zyska rynek?
Zakładamy, że nasze działania podniosą standard obsługi księgowej, który w wielu przypadkach opiera się na rozwiązaniach pamiętających lata 90. Zaobserwowaliśmy, że zdecydowana większość biur rachunkowych prowadzi tylko uproszczoną księgowość dla jednoosobowych firm. Takie podmioty wykonują jedynie proste, wymagane przez prawo czynności, ograniczając swoją współpracę z klientem do niezbędnego minimum. Brakuje im potencjału do oferowania zaawansowanych usług, zaopiekowania się finansami klienta. Znakomita większość dokumentów w takich biurach ma postać papierową, co zaczyna być problematyczne w dobie digitalizacji i konieczności obsługi biznesu online, przez 24 godziny na dobę. Ale żeby biuro mogło nadążyć za potrzebami klientów, musi ponieść spore nakłady na IT. Samodzielne biuro rzadko może sobie na to pozwolić i to jest moment, w którym z pomocą przychodzi franczyzodawca.

Z czym konkretnie?
Franczyzobiorcom gwarantujemy dostęp do najnowszych rozwiązań. Mogą też korzystać z naszej licencji do systemu pełnej księgowości, do systemu kadrowo-płacowego, jak również aplikacji do uproszczonej księgowości. Czymś, co robi na właścicielach biur niesamowite wrażenie, jest helpdesk IT. Dajemy im też szerokie wsparcie merytoryczne, dostęp do bezpłatnych szkoleń z PIT, CIT, VAT czy akcyzy, jak również szkoleń sprzedażowych. Mogą korzystać ze wsparcia naszych doradców podatkowych i prawników. To daje im od razu sporą przewagę nad konkurencją.

Z jaką inwestycją musi liczyć się franczyzobiorca Tax Care?
To nasza wisienka na torcie. Dzięki temu, że angażujemy się kapitałowo w uruchamianie biur franczyzowych, kandydat na franczyzobiorcę Tax Care ma szansę nabyć jedną z najtańszych franczyz na rynku. Finansujemy bowiem remont i modernizację biura, kupujemy meble i sprzęt biurowy dla księgowych, zapewniamy sprzęt IT wraz z oprogramowaniem. Wszystko po to, żeby franczyzobiorcy mogli zatrudnić nowe osoby, a sami skupili się na pozyskiwaniu klientów. W pojedyncze biuro franczyzowe inwestujemy więc ponad 30 tys. zł. Na cały program zamierzamy wydać kilkanaście milionów złotych. Inwestycja franczyzobiorcy ogranicza się do kilku tysięcy zł.

Rozmawiał Łukasz Michalak


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Awans na swoim /02.04.2018

– Dzięki franczyzie przeszłam do wyższej ligi i awansowałam we własnej firmie – mówi Joanna Babiło, franczyzobiorczyni Tax Care z Gryfic.

POPULARNE NA FORUM

Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Czy w przypadku wypadków komunikacyjnych można powołać się na ubezpieczenie od NW?

82 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Windykacja na terenie Niemiec

Cześć , mieszkam na terenie Niemiec i szukam pomocy przy windykacji mianowicie chodzi mi o odzyskiwanie należności w niemczech , potrzebuje kogoś sprawdzonego kto pomoże...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Poszukiwane osoby oszukane na polisach

Miałam kiedyś polisę w Scandii. Udało mi się odzyskać pieniądze. Pomogła mi w tym pewna osoba, świadcząca usługi za przystępną cenę, co istotne rozliczenie było...

15 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018
Zabezpieczenie BHP na magazynie

For Business endeavors or Business Marketing, TheTexting is the Best Bulk SMS Service Provider Company In USA which offers far as well as redid / customized informing stage. We...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Zabezpieczenie BHP na magazynie

A myśleliście już o innych kwestiach, jak na przykład taśmy antypoślizgowe? To są również bardzo ważne elementy. Polecam zajrzeć na stronę...

2 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
znaki bhp

Najpierw trzeba ten magazyn odpowiednio urządzić. Mam na myśli chociażby kwestie związane z BHP. Znaki i różne inne oznaczenia - to podstawa. Dlatego polecam Wam rzucić...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.08.2018
Firma bankrutuje - co robić?

A może sprzedaj firmę ? Wyceń ją w firmie, ja akurat korzystałam z https://www.blueoak.pl/uslugi/wyceny_przedsiebiorstw i może to załata trochę twoją dziurę budżetową

46 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Firma bankrutuje - co robić?

Jak firma bankrutuje to koniecznie musisz złożyć wniosek o upadłość. w Innym wypadku możesz ponosić odpowiedzialność odszkodowawczą wobec wierzycieli, a nawet...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018