Nasi franczyzobiorcy muszą pozyskiwać klientów, zbierać od nich zamówienia, realizować je – czyli przygotować spersonalizowaną książkę i wysłać gotowy produkt do odbiorcy.
Rafał Kwiatkowski, masterfranczyzobiorca Modrego Słonia
Środa
04.01.2017
Wystarczy komputer i drukarka, żeby założyć miniwydawnictwo – mówi Rafał Kwiatkowski, polski masterfranczyzobiorca wydawnictwa Modry Słoń.
 

Czy Modry Słoń ma dużą konkurencję na polskim rynku?
Od czasu, gdy jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy spersonalizowane książki, czyli od 2004 roku, konkurencja oczywiście się pojawiła. Jedne firmy szybko znikały, drugie utrzymywały się dłużej. Co i rusz pojawiają się kolejne. Zróżnicowane są też ceny – zarówno wyższe, jak i niższe od naszych. My jednak oferujemy niezmiennie dobrą jakość, wypracowaną przez lata nabywania doświadczenia, nie tylko na polskim, ale także m.in. na czeskim rynku, skąd pochodzi Modry Słoń. Ciągle poszerzamy naszą ofertę. Obecnie mamy 13 tytułów, na bazie których możemy przygotować spersonalizowaną książkę, której bohaterem zostanie konkretne dziecko. Wkrótce pojawią się kolejne.

Co należy do zadań waszych franczyzobiorców?
Przede wszystkim muszą pozyskiwać klientów, zbierać od nich zamówienia, realizować je – czyli przygotować spersonalizowaną książkę i wysłać gotowy produkt do odbiorcy. Szukamy więc franczyzobiorców, którzy wiedzą, jak dotrzeć do dużych grup rodziców z małymi dziećmi. Dobrym źródłem klientów są przedszkola i szkoły. Do przygotowania książki franczyzobiorcy wykorzystują otrzymane od nas półprodukty, czyli gotowe okładki i ilustracje. Muszą wydrukować tylko stronę tytułową i karty z tekstem, wstawiając wcześniej do niego oczywiście imię dziecka. Dostają konieczne do tego oprogramowanie. Potrzebują więc do pracy tylko komputera i drukarki. Mogą pracować w domu, nie ma potrzeby wynajmowania biura.

Jakie koszty trzeba ponieść, by założyć miniwydawnictwo?
Opłata wstępna wynosi 1,8 tys. zł. Na początek franczyzobiorca musi też kupić półprodukty do przygotowania 120 książek. To także koszt rzędu 1,8 tys. zł. Na jednej książce zarabia na czysto przeszło 20 zł. Ile ich sprzeda – to już zależy od jego zaangażowania i operatywności. Najlepsze okresy w roku to oczywiście święta Bożego Narodzenia, ale także dzień dziecka, czas, gdy odbywają się komunie, zakończenie roku szkolnego. W tym roku w okresie przedświątecznym niektóre osoby sprzedały nawet po 700-800 książek.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska


POPULARNE NA FORUM

Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018