Makarun na wyłączność

W tej chwili licencjodawca szuka franczyzobiorców, którzy chcieliby wykupić pakiet City m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście. Cena takiej wyłączności będzie indywidualnie ustalana.
Środa
04.01.2017
Makarun Spaghetti and Salad szuka franczyzobiorców, którzy chcą mieć wyłączność na otwieranie lokali z tym szyldem.
 

Makarun Spaghetti and Salad ma już 19 lokali franczyzowych i jeden własny. W ubiegłym roku otwarto 7 spaghetterii, jeszcze w styczniu powstaną dwie kolejne. Koncept wprowadził niedawno nowość do swojej oferty franczyzowej – to pakiet City. Zakłada on, że jeden franczyzobiorca będzie miał wyłączność na otwieranie lokali na określonym obszarze, np. na terenie miasta wojewódzkiego. Równocześnie franczyzobiorca zobowiązuje się do otwarcia konkretnej liczby lokali na przestrzeni wyznaczonego w umowie czasu. Są już pierwsi chętni, którzy zdecydowali się na tę formę współpracy – Makarun podpisał umowy z multifranczyzobiorcami w Katowicach, Gliwicach i Rzeszowie.
Wiemy z doświadczenia, że lepiej współpracuje się z jednym partnerem, który ma kilka lokali, niż z dużą liczbą franczyzobiorców, z których każdy prowadzi tylko jeden punkt – mówi Marcin Szworak, współwłaściciel Makarun Spaghetti and Salad. – Tę opcję współpracy będziemy też na pewno preferować, otwierając lokale za granicą.

W tej chwili licencjodawca szuka franczyzobiorców, którzy chcieliby wykupić pakiet City m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście. Cena takiej wyłączności będzie indywidualnie ustalana. Jej wysokość, jak mówi franczyzodawca, zależy m.in. od chłonności rynku, liczby atrakcyjnych lokalizacji i galerii handlowych na danym terenie. Sieć chce bowiem intensywniej rozwijać się właśnie w centrach handlowych. Obecnie ma tylko dwa punkty w takich lokalizacjach.
Radzą sobie o wiele lepiej, niż zakładaliśmy w naszych kalkulacjach – wyjaśnia Marcin Szworak. Dlatego poszukujemy miejsc dla naszych spaghetterii w kolejnych centrach handlowych. Mamy już podpisaną umowę na otwarcie franczyzowego lokalu w warszawskiej Galerii Północnej, w galerii Mazovia w Płocku, także w galerii w Hamburgu.
Jak zaznacza franczyzodawca, otwarcie punktu w galerii wiąże się jednak z wyższymi kosztami inwestycji. O ile w przypadku lokalizacji przyulicznej lokal można otworzyć już za kwotę od 60 tys. zł netto, to w galerii minimalna suma potrzebna na inwestycję wynosi 130 tys. zł netto.
Oczywiście oprócz sprzedaży pakietów City, franczyzodawca nadal podpisuje także umowy z franczyzobiorcami, którzy chcą poprowadzić tylko jedną spaghetterię. Koszt zakupu licencji to 16 tys. zł. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 800 zł, plus 2 proc. od obrotu. Franczyzobiorca może sam zająć się przygotowaniem lokalu do otwarcia lub zlecić to centrali firmy, która wówczas zrobi wszystko „pod klucz”.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018