12.01.2017

Koncept na zimno

Tradycyjne lody, wyprodukowane na bazie włoskiej receptury to jedna ze specjalności Dolce Lato. Właściciel marki chce rozwijać ją we franczyzie.

Pomysłodawcą nowego konceptu jest firma Frubella – producent mrożonek i przetworów owocowych. Teraz, we współpracy z włoską firmą Alvena – wytwórcą składników do lodów – zajęła się też produkcją lodów, zimnych deserów i mrożonych ciast. Wszystkich tych produktów można spróbować w funkcjonującej od kilku miesięcy w Warszawie firmowej lodziarnio-kawiarni, która otrzymała nazwę Dolce Lato.
To nasz pilotażowy lokal – mówi Adam Baczyński, odpowiedzialny za rozwój marki Dolce Lato. – Chcemy, by stał się zaczątkiem sieci franczyzowej.

Klienci w kawiarni Dolce Lato Fot. Dolce Lato

Dolce Lato można otwierać w różnych formatach. Możliwa jest sprzedaż lodów z okienka, uruchomienie wyspy handlowej, a nawet food trucka. Jednym z modeli jest też oczywiście typowa kawiarnia.

Dolce Lato można otwierać w różnych formatach. Możliwa jest sprzedaż lodów z okienka, uruchomienie wyspy handlowej, a nawet food trucka. Jednym z modeli jest też oczywiście lodziarnia z miejscami do konsumpcji – jak ta w Warszawie. Potrzeba na nią minimum 12 m2.
Dla każdego modelu współpracy przygotujemy projekt lokalu. Pomożemy w szukaniu lokalizacji, będziemy wspierać franczyzobiorcę przez cały proces przygotowywań, otwarcia oraz później, w trakcie prowadzenia działalności – zapewnia Adam Baczyński. – Jeśli chodzi o koszty inwestycji, to w każdym przypadku przygotujemy indywidualną wycenę. Również naszą warszawską lodziarnię, która już wypracował sobie pozycję na rynku, możemy przekazać w ręce franczyzobiorcy.
Franczyzodawca zapewnia wszystkim lokalom pełne zatowarowanie. Twierdzi, że koncept może sprawdzić się w miastach różnej wielkości, a także w ośrodkach turystycznych, uzdrowiskowych. Ale właściciel konceptu Dolce Lato może podzielić się swoimi produktami także z niezrzeszonymi w jego sieci lokalami.
– Cukiernie i kawiarnie, które już funkcjonują na rynku, mogą sprzedawać u siebie nasze lody oraz inne produkty – zachęca Adam Baczyński.