W Polsce istnieje ponad 130 punktów sprzedających perfumy Refan. Są to punkty wyłącznie franczyzowe. W każdym roku staramy się otworzyć 10-20 nowych. W ubiegłym roku powstało ich 12.
Jarosław Wójcicki, regionalny opiekun sprzedaży marki Refan
Czwartek
12.01.2017
Stoisko z perfumami może być dodatkiem do sklepu np. z odzieżą czy upominkami – mówi Jarosław Wójcicki, regionalny opiekun sprzedaży marki Refan.
 

Polacy lubią dobrze pachnieć?
Na szczęście dla nas i naszych franczyzobiorców rynek perfum jest rynkiem rosnącym. W każdym roku notujemy wzrost sprzedaży. Np. w roku 2015 odnotowaliśmy 15-procentowy wzrost w porównaniu z 2014. Wielkość sprzedaży za rok 2016 poznany niebawem. Naszym atutem jest fakt, że perfumy Refan są alternatywą dla drogich markowych perfum – przypominają ich kompozycje zapachowe i są zrobione z wysokiej jakości składników, natomiast cenowo są bardziej przystępne dla klientów. Można je też kupować w niewielkich ilościach, np. pojemnikach po 15 czy 30 ml, co znacznie wpływa na wysokość wydatku.

W ilu miejscach w Polsce można już kupić perfumy Refan?
W Polsce istnieje ponad 130 punktów sprzedających perfumy Refan. Są to punkty wyłącznie franczyzowe. W każdym roku staramy się otworzyć 10-20 nowych. W ubiegłym roku powstało ich 12. Punkty w naszej sieci mogą być otwierane w różnych wersjach: jako sklepy stacjonarne, wyspy handlowe, ale też jako wersja Biznes+, czyli rozszerzenie już istniejącej działalności handlowej, poprzez dołączenie perfum do oferty np. sklepu z odzieżą, kosmetykami czy upominkami. W takim przypadku uzyskuje się dodatkowy zysk bez ponoszenia dodatkowych kosztów stałych. Wystarczy tylko wygospodarować cześć lokalu na nasz asortyment. Natomiast otwarcie niewielkiego sklepu (ok. 15 m2) i wyspy handlowej (ok. 6 m2) będzie się wiązało z podobnymi kosztami, które zamknąć można w kwocie około 16 tys zł. brutto. Zawiera ona koszty naszego towaru, wyposażenia, materiałów marketingowych. Trzeba natomiast dodatkowo doliczyć koszty aranżacji lokalu lub zakupu wyspy oraz koszty założenia i funkcjonowania firmy, które nie powinny przekroczyć 9 tys. zł.

Co oferują państwo w ramach pakietu franczyzowego swoim partnerom?
Wielką zaletą współpracy z marką Refan, bardzo chwaloną przez partnerów, jest opieka regionalnego opiekuna sprzedaży. Zakres jego pomocy jest bardzo szeroki: negocjacja warunków najmu lokalu, pomoc w otwarciu, wsparcie w szkoleniach pracowników, realizacja akcji promocyjnych oraz doradztwo w sprawie sprzedaży produktów. W trakcie przygotowań punktu do otwarcia opiekun osobiście prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży, obsługi wyposażenia, czy znajomości towaru. Franczyzobiorca zna go osobiście i z każdym problemem zwraca się właśnie do niego. Należy też zaznaczyć, że role regionalnych opiekunów sprzedaży w naszej firmie pełnią ludzie z dużym doświadczeniem, pracujący u nas od wielu lat.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja inwestuje w wex i ltc da się na tym sporo zarobić jestem bardzo zadowolony z współpracy z https://www.perfectvoucher.net

64 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biznes dla kobiet od kobiet

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biustonosze i inna bielizna

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018