Stara Mydlarnia otwiera sklepy w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców lub w mniejszych, ale atrakcyjnych turystycznie.
Wtorek
17.01.2017
Franczyzodawca Starej Mydlarni chce mocniej rozbudować sieć w zachodniej części Polski.
 

Stara Mydlarnia od kilkunastu lat tworzy kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz do aromaterapii. Od 2010 roku marka rozbudowuje sieć franczyzową. Obecnie obejmuje ona 26 sklepów na terenie całej Polski.
– W pierwszym kwartale tego roku planujemy otwarcie trzech kolejnych punktów. Pierwszy z nich rozpocznie działalność już w lutym – zapowiada Agnieszka Lisińska, odpowiedzialna za rozwój sieci Stara Mydlarnia. – Niestety, ograniczeniem w rozwoju naszej sieci jest brak ciekawych i perspektywicznych lokalizacji. Zależy nam głównie na otwieraniu nowych punktów w galeriach handlowych i centrach handlowych miast. Nasze sklepy świetnie wpisują się w charakter starego miasta, jednak obecnie życie handlowe często przeniosło się z takich miejsc do galerii handlowych i stąd, pomimo ogromnych walorów starówek, wielokrotnie decydujemy się na lokalizację w galerii lub przy głównych ulicach handlowych.

Stara Mydlarnia otwiera sklepy w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców lub w mniejszych, ale atrakcyjnych turystycznie. W tym roku marce najbardziej zależy na rozbudowie sieci w zachodniej części Polski, szczególnie we Wrocławiu, Szczecinie, a także na Śląsku. Na inwestycje w sklep potrzeba minimum 69 tys. zł. Do tego należy doliczyć koszty adaptacji lokalu.
– Wymagamy z naszej strony konkretnego koloru ścian, dostosowania podłogi oraz wykonania odpowiedniego oświetlenia – podkreśla Agnieszka Lisińska.
Optymalna powierzchnia dla lokalu to 35-40 m2, w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach dopuszczalna jest nieco mniejsza. Franczyzodawca zapewnia projekt lokalu wraz z pełną aranżacją ustawienia produktów na półkach, księgę standardów franczyzowych, bezpłatne szkolenie.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 2,5 tys. zł. Roczna opłata franczyzowa to 5 tys. zł (płatna jest w systemie kwartalnym). Szacowany przez franczyzodawce okres zwrotu z inwestycji wynosi 1-1,5 roku.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja inwestuje w wex i ltc da się na tym sporo zarobić jestem bardzo zadowolony z współpracy z https://www.perfectvoucher.net

64 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biznes dla kobiet od kobiet

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biustonosze i inna bielizna

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018