W ciągu najbliższych miesięcy Wojtex planuje – wzorem swoich pozostałych franczyz – zmodernizować nieco system franczyzowy Toy Planet. Jak zapowiada Wojciech Goduński, obniżeniu ulegną koszty wejścia w ten biznes.
Czwartek
19.01.2017
Franczyzodawca kilku marek gastronomicznych, m.in. Biesiadowa i Western Chicken, kupił sieć sklepów z zabawkami Toy Planet.
 

Toy Planet liczy obecnie blisko 40 sklepów. Sieć nastawiała się na rozwój nie tylko w dużych, ale też w mniejszych miastach, gdzie nie było jeszcze konkurencji dużych graczy typu Smyk. Z kolei firma Wojtex to znany franczyzodawca z branży gastronomicznej i właściciel siedmiu konceptów franczyzowych z tego segmentu (Biesiadowo, Western Chicken, Western Tortilla, Rybkodajnia, Coffeeloffee, Mangatto, Crazy Piramid Pizza). Znakiem rozpoznawczym ich wszystkich są przede wszystkim niskie kwoty inwestycji – Wojtex stawia bowiem na tanie franczyzy.

Teraz Wojciech Goduński, właściciel Wojtexu, postanowił spróbować swoich sił w kolejnej branży.
– Przejęliśmy markę Toy Planet oraz sieć funkcjonujących pod tym szyldem sklepów, wraz z obowiązującymi umowami franczyzowymi – poinformował nas Wojciech Goduński. – Zamierzamy ją rozbudować, już w lutym odbędzie się otwarcie kolejnego sklepu we franczyzie.
W ciągu najbliższych miesięcy Wojtex planuje – wzorem swoich pozostałych franczyz – zmodernizować nieco system franczyzowy Toy Planet. Jak zapowiada Wojciech Goduński, obniżeniu ulegną koszty wejścia w ten biznes (obecnie inwestycja w sklep z zabawkami to wydatek minimum 150 tys. zł, licencja kosztuje 15 tys. zł). Wojtex zamierza też stworzyć własną hurtownię zabawek, co ma pozwolić na obniżenie kosztów zaopatrzenia dla franczyzobiorców. W planach jest także uruchomienie sklepu internetowego.

Czemu dotychczasowy właściciel zdecydował się sprzedać markę Toy Planet?
– Jesteśmy firmą rodzinną i nie mamy odpowiednich możliwości przyspieszenia rozwoju sieci – wyjaśnia Robert Momocki, dotychczasowy właściciel marki Toy Planet. – A do zagospodarowania jest naprawdę spora nisza, czyli rynki w mniejszych miastach. Tu potrzebny jest solidny inwestor, z kapitałem i potencjałem. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami, ale ofertę Wojtexu uznaliśmy za najlepszą.

To nie pierwsza pozagastronomiczna inwestycja Wojtexu. Firma jest też producentem zippedów, czyli suwaków, które zamieniają buty sznurowane w zasuwane.


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018