W ciągu najbliższych miesięcy Wojtex planuje – wzorem swoich pozostałych franczyz – zmodernizować nieco system franczyzowy Toy Planet. Jak zapowiada Wojciech Goduński, obniżeniu ulegną koszty wejścia w ten biznes.
Czwartek
19.01.2017
Franczyzodawca kilku marek gastronomicznych, m.in. Biesiadowa i Western Chicken, kupił sieć sklepów z zabawkami Toy Planet.
 

Toy Planet liczy obecnie blisko 40 sklepów. Sieć nastawiała się na rozwój nie tylko w dużych, ale też w mniejszych miastach, gdzie nie było jeszcze konkurencji dużych graczy typu Smyk. Z kolei firma Wojtex to znany franczyzodawca z branży gastronomicznej i właściciel siedmiu konceptów franczyzowych z tego segmentu (Biesiadowo, Western Chicken, Western Tortilla, Rybkodajnia, Coffeeloffee, Mangatto, Crazy Piramid Pizza). Znakiem rozpoznawczym ich wszystkich są przede wszystkim niskie kwoty inwestycji – Wojtex stawia bowiem na tanie franczyzy.

Teraz Wojciech Goduński, właściciel Wojtexu, postanowił spróbować swoich sił w kolejnej branży.
– Przejęliśmy markę Toy Planet oraz sieć funkcjonujących pod tym szyldem sklepów, wraz z obowiązującymi umowami franczyzowymi – poinformował nas Wojciech Goduński. – Zamierzamy ją rozbudować, już w lutym odbędzie się otwarcie kolejnego sklepu we franczyzie.
W ciągu najbliższych miesięcy Wojtex planuje – wzorem swoich pozostałych franczyz – zmodernizować nieco system franczyzowy Toy Planet. Jak zapowiada Wojciech Goduński, obniżeniu ulegną koszty wejścia w ten biznes (obecnie inwestycja w sklep z zabawkami to wydatek minimum 150 tys. zł, licencja kosztuje 15 tys. zł). Wojtex zamierza też stworzyć własną hurtownię zabawek, co ma pozwolić na obniżenie kosztów zaopatrzenia dla franczyzobiorców. W planach jest także uruchomienie sklepu internetowego.

Czemu dotychczasowy właściciel zdecydował się sprzedać markę Toy Planet?
– Jesteśmy firmą rodzinną i nie mamy odpowiednich możliwości przyspieszenia rozwoju sieci – wyjaśnia Robert Momocki, dotychczasowy właściciel marki Toy Planet. – A do zagospodarowania jest naprawdę spora nisza, czyli rynki w mniejszych miastach. Tu potrzebny jest solidny inwestor, z kapitałem i potencjałem. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami, ale ofertę Wojtexu uznaliśmy za najlepszą.

To nie pierwsza pozagastronomiczna inwestycja Wojtexu. Firma jest też producentem zippedów, czyli suwaków, które zamieniają buty sznurowane w zasuwane.


POPULARNE NA FORUM

Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Tak to już jest. Ciuchy w Polsce strasznie ciężko sprzedać. ________________ Prace inżynierskie z informatyki

2 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Niezłe numery z tym sklepem. _________________________ Prace dyplomowe z informatyki

9 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Przed zakupem ubrań warto odwiedzić stronkę z różnymi promocjami https://promocje-okazje.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 17.04.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja z kolei kilka lat temu postanowiłem pójść w niszę i założyłem wraz z żoną wydawnictwo regionalne, wydające książki w języku kaszubskim i języku śląskim,...

60 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

A ja z kolei jestem ciekawa, jak polskie społeczeństwo zareaguje na zakaz handlu w kontekście zbliżających się świąt wielkanocnych. Dla mnie mie ma to większej...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

To może być strasznie ryzykowny biznes. Ciuchy w Polsce sprzedają cię coraz gorzej._______________________________Dyplomowe prace

4 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
NOWA SIEĆ czy ma sens na BABY BOOM

To może być ciekawy biznes.___________________________________Pisanie prac magisterskich  - ogłoszenia

3 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
Współpraca ze sklepami 5.10.15 ubranie dziecięce

Polskę czeka zapaść demograficzna i takie biznesy to jest po prostu szaleństwo.__________________________pisaniepracmagisterskichogloszenia.katowice.pl

24 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
zobacz więcej na forum