26.01.2017

Dwa miasta na celowniku

Franczyzodawca marki Mail Boxes Etc. za priorytetowy cel postawił sobie otwarcie biur w Katowicach i Gdańsku.

Poszukujemy franczyzobiorców w całej Polsce, ale oczywiście są regiony, w których nasza sieć jest lepiej i gorzej rozwinięta. W dwóch dużych miastach nie ma obecnie punktu MBE, mianowicie w Katowicach i Gdańsku. Dlatego szczególnie zależy nam na uruchomieniu biur właśnie w tych miastach – mówi Joanna Procyszyn, menedżer ds. rozwoju sieci Mail Boxes Etc.

Biuro Mail Boxes Etc. w Siedlcach Fot. Mail Boxes Etc.

Biura MBE mają od 35 do 100 m2 powierzchni. Sieć kieruje swoje usługi do mikro, małych i średnich firm, dlatego najlepiej jeśli placówka MBE będzie mieściła się w ich sąsiedztwie.

Potencjalny franczyzobiorca Mail Boxes Etc. powinien mieć 60-80 tys. zł na inwestycję. Musi też znaleźć lokal, w którym będzie prowadził biuro marki. – Nowym franczyzobiorcom wybór lokalu zawsze jawi się jako bardzo duże wyzwanie. Dlatego zapewniamy im pomoc profesjonalisty w tym zakresie, który odpowiada w pełni za proces uruchomienia punktu. Przy wyborze lokalu zwracamy uwagę m.in. na logiczny układ pomieszczenia, oddzielenie strefy klient od strefy pracy. Porządek i ład są sprzymierzeńcami sprzedaży w punkcie – mówi Joanna Procyszyn.

Biura MBE mają od 35 do 100 m2 powierzchni. Sieć kieruje swoje usługi do mikro, małych i średnich firm, dlatego najlepiej jeśli placówka MBE będzie mieściła się w ich sąsiedztwie. W ramach pakietu franczyzowego franczyzobiorca otrzymuje trzytygodniowe szkolenie wstępne (m.in. ze sprzedaży, obsługi klientów), projekt lokalu i specyfikację techniczną wyposażenia punktu oraz materiały marketingowe.

Marka Mail Boxes Etc. istnieje na rynku już ponad 36 lat. Świadczy usługi z zakresu przesyłek kurierskich, poligrafii, logistyki i administracji oraz usług pocztowych. Firma jest członkiem Polskiej Organizacji Franczyzodawców, skupiającej wiarygodnych dawców licencji franczyzowej.