Vistula na ścieżce wzrostu

6 sklepów własny i 26 franczyzowych - taki plan rozwoju przyjął na 2017 rok franczyzodawca Vistuli i Wólczanki.
Sobota
28.01.2017
W 2017 roku ma powstać łącznie 31 salonów Vistuli i Wólczanki. Większość otworzą franczyzobiorcy.
 

W grupie Vistula, w skład w której wchodzą takie odzieżowe marki, jak Vistula i Wólczanka, szykuje się pracowity rok. Łącznie franczyzodawca chce powiększyć portfolio sklepów o 31. Już styczeń pokazał, że nie rzuca słów na wiatr nowy sklep pojawiły się w Dębicy, a w Sieradzu i Gliwicach podpisano umowy najmu.

W Dębicy butik pod szyldem Wólczanka uruchomiony został w Galerii Raj. Klienci mają do dyspozycji salon o powierzchni 25 m2, w którym znajdą koszule, dzianiny i dodatki przeznaczone nie tylko dla mężczyzn, ale również i kobiet.
– Dębica to miasto z dużym potencjałem – nasza strategia ekspansji na terenie Polski zakłada otwieranie nowych sklepów w najlepszych lokalizacjach. W 2017 r. planujemy uruchomienie 6 salonów własnych Vistula i Wólczanka oraz 25 franczyzowych, co znacząco zwiększy zasięg spółki. Współpraca ze znaną i cenioną na Podkarpaciu Galerią Raj to klucz do otwarcia się na rynku dębickim – mówi Katarzyna Piszczek, dyrektor działu ds. franczyzy Vistula Group.

Otwarcie w Sieradzu również miało miejsce w galerii handlowej. Tu wybór padł na centrum Dekada. Franczyzobiorcą sieradzkiego salonu Vistuli jest Grzegorz Gładysz, który już wcześniej prowadził w Dekadzie licencyjny sklep multibrandowy La Vantil z produktami bieliźniarskimi oraz odzieżą homeware
– Jesteśmy zadowoleni z naszej kilkuletniej obecności w Dekadzie Sieradz. W tym czasie La Vantil osiągnął bardzo dobre wyniki sprzedażowe, z tego powodu przedłużyliśmy umowę najmu lokalu. Oceniamy potencjał sieradzkiej Dekady na wysoki, dlatego zdecydowaliśmy się prowadzić w obiekcie kolejny franczyzowy salon popularnej rodzimej marki, Vistuli – mówi przedsiębiorca Grzegorz Gładysz. Jego salon Vistuli zajmie lokal o powierzchni 105 m2.

Vistula pojawi się również w powstającym w Gliwicach centrum wyprzedażowym Silesia Outlet. Ma to być największy tego typu obiekt na Górnym Śląsku. Franczyzodawca otworzy tam własny salon. Vistula zajmie w powstającym obiekcie lokal o powierzchni 150 m2. Ceny produktów z oferty Vistuli i Wólczanki będą o co najmniej 30 proc. niższe niż w regularnej sprzedaży.

Uruchomienie franczyzowego sklepu Vistula wymaga inwestycji w wysokości 2,9 tys. zł na metr kwadratowy powierzchni. Partnerzy wnoszą też opłatę wstępną 10 tys. zł. Taka sama opłata obowiązuje w przypadku marki Wólczanka, jednak nakłady na dostosowanie sklepu do standardów marki są wyższe i wynoszą 3,9 tys. zł za metr kwadratowy.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.