31.01.2017

Smakowite plany

Franczyzodawca Tutti Santi chce otwierać nawet dziesięć lokali rocznie.

Pierwsza restauracja pod szyldem Tutti Santi powstała w 2013 roku. Dziś jest ich sześć, z czego trzy franczyzowe. Najbliższe otwarcie planowane jest na marzec w gdańskiej galerii City Meble. Kolejny franczyzowy lokal ruszy w maju w Gorzowie. Firma podpisała też kolejne umowy franczyzowe w Krakowie i Warszawie, gdzie przyszli franczyzobiorcy negocjują już umowy najmu. Jeden z obecnych franczyzobiorców szuka lokalizacji na drugi lokal w Poznaniu, zaś franczyzobiorczyni z Konina prowadzi prace nad dwukrotnym powiększeniem swojej restauracji.

Restauracja Tutti Santi Fot. Tutti Santi

W restauracjach Tutti Santi serwowana jest włoska pizza oparta wyłącznie na oryginalnych włoskich produktach, m.in.: mące 5 stagioni, sosie pomidorowym z pomidorów pelati, mozzarelli di bufala, szynce prosciutto crudo.

W restauracjach Tutti Santi serwowana jest włoska pizza oparta wyłącznie na oryginalnych włoskich produktach, m.in.: mące 5 stagioni, sosie pomidorowym z pomidorów pelati, mozzarelli di bufala, szynce prosciutto crudo.

Nasze receptury tworzy Valerio Valle, wicemistrz świata i mistrz Włoch w pizzy klasycznej, który osobiście szkoli pizzaiolo franczyzobiorców i nadzoruje jakość produktów, które sprowadzamy z Włoch – mówi Sergiusz Urbaniak, dyrektor ds. rozwoju spółki Sacro, franczyzodawcy marki Tutti Santi.

Tutti Santi celuje w średnie i duże miasta – muszą być zamieszkane przez minimum 50 tys. mieszkańców. Pizzerie o powierzchni 130-300 m2 mogą być zlokalizowane zarówno w galeriach handlowych, jak i przy ulicach, w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego. Jednym z wymogów firmy jest możliwość zainstalowania w lokalu pieca opalanego drewnem, bo taki jest używany w pizzeriach sieci. W zależności od wielkości, ale też od zakresu prac adaptacyjnych, kwota inwestycji wynosi od 180 do 500 tys. zł. Koszty te zawierają opłatę wstępną, prace budowlane i wykończeniowe, projekty budowlane, całość wyposażenia, urządzenia, marketing, system informatyczny, zatowarowanie itd. Franczyzobiorcy indywidualnie negocjują miesięczne opłaty franczyzowe. Według informacji firmy lokale uzyskują rentowność już od drugiego miesiąca działania. Najszybszy zwrot z inwestycji nastąpił po 8 miesiącach.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora