Łączna liczba sklepów franczyzowych pod markami należącymi do Carrefour sięga obecnie 650.
Czwartek
02.02.2017
Francuska sieć zakończyła ubiegły rok rekordową liczbą otwarć.
 

W grudniu do sieci Carrefour w Polsce dołączyło 25 sklepów franczyzowych. Nowe placówki zostały otwarte w kilku regionach kraju, głównie w województwie lubelskim i na Mazowszu. Większość otwartych sklepów to sklepy Carrefour Express minimarket pod zielonym logo. Najwięcej sklepów uruchomiono na Lubelszczyźnie, m.in. w Chełmie i Puławach, pozostałe zostały otwarte, m.in.: we Włocławku, w Nowym Mieście, Płocku, Krakowie i Warszawie. Łączna liczba sklepów franczyzowych pod markami należącymi do Carrefour sięga obecnie 650. – Jedynym stałym elementem na rynku jest zmiana. Dlatego nasza strategia rozwoju multiformatowego zakłada ciągłą modernizację wszystkich formatów sklepów franczyzowych. Dzięki temu są one zawsze dopasowane do wielkości miasta, charakteru lokalnego rynku oraz potrzeb klienta. Cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych franczyzobiorców – mówi Marek Lipka, dyrektor ds. franczyzy i sklepów convenience w Carrefour Polska.

Carrefour Polska stale modernizuje wszystkie posiadane formaty sklepów franczyzowych. Celem wdrażanych zmian jest dostosowanie wyglądu i oferty sklepów do nowych trendów konsumenckich. Dzięki temu firma opracowuje atrakcyjne i skuteczne formaty sklepów, które sprawdzają się na różnych rynkach – zarówno w większych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Mogą nimi zarządzać zarówno osoby z wieloletnim doświadczeniem handlowym, jak i dopiero zaczynający swoją karierę w prowadzeniu sklepu.

W zależności od formatu Carrefour podejmuje współpracę zarówno z bardziej, jak i mniej doświadczonymi franczyzobiorcami. W wypadku Express convenience firma prowadzi współpracę z partnerami na zasadzie franczyzy lub ajencji. Prowadzenie franczyzowego lub ajencyjnego sklepu Carrefour to również dostęp do wielu narzędzi, takich jak systemy informatyczne, wspierające prowadzenie sklepu, oraz kampanie marketingowe dla klientów (gazetki, oferty specjalne etc.). Dodatkowym atutem dla franczyzobiorcy jest również dostęp do produktów marki własnej.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.