Do tej pory marka skupiała się na otwieraniu wysp handlowych w galeriach. Franczyzobiorcy mogą wybierać z dwóch modeli stoisk: classic oraz exclusive.
Poniedziałek
13.02.2017
W wyspę z akcesoriami do stylizacji paznokci trzeba zainwestować co najmniej 30 tys. zł. Chętnych nie brakuje.
 

Należąca do spółki Cosmo Group marka NeoNail istnieje na rynku już od ponad 10 lat. Specjalizuje się w lakierach i produktach do stylizacji paznokci oraz artykułach do stylizacji rzęs – skierowanych zarówno do profesjonalistów, jak i do klientek indywidualnych. Dlatego oprócz sprzedaży hurtowej rozbudowuje też sieć punktów detalicznych pod swoim logo. W tej chwili liczy ona już prawie 40 jednostek własnych oraz 14 franczyzowych.
Zainteresowanie naszym konceptem jest bardzo duże. W styczniu prowadziłem rozmowy z 60 potencjalnymi franczyzobiorcami – mówi Andrzej Lorek, odpowiedzialny za rozwój sieci franczyzowej NeoNail. – W tej chwili w trakcie realizacji jest sześć umów, wkrótce nastąpią otwarcia.

Do tej pory marka skupiała się na otwieraniu wysp handlowych w galeriach. Franczyzobiorcy mogą wybierać z dwóch modeli stoisk: classic oraz exclusive. Ten pierwszy, który jest bardziej popularny, kosztuje ok. 17,5 tys, zł netto. Do tego należy doliczyć koszt zatowarowania, czyli 10-12 tys. zł oraz zakup kasy fiskalnej. Według franczyzodawcy koszty inwestycyjne powinny się zamknąć w kwocie 30 tys. zł netto. Wersja exclusive jest nieco droższa – stoisko jest większe, ma więcej witryn, oświetlenia. Tutaj łączny koszt inwestycji to ok. 55 tys. zł netto.
Nasi franczyzobiorcy mogą też oprócz sprzedaży produktów oferować dodatkowo usługi stylizacji paznokci – dodaje Andrzej Lorek. – Wtedy należy doliczyć wydatki na konieczny do tego sprzęt i meble.
Niedługo NeoNail otworzy pierwsze trzy sklepy stacjonarne – wszystkie we franczyzie. Będą się mieścić poza galeriami handlowymi, w centrach miast i wszystkie będą oferować usługi stylizacji.
Na razie trudno nam podać szacunkowe koszty inwestycji w przypadku sklepów. Wszystko zależy od ich powierzchni, wielkości zatowarowania – mówi Andrzej Lorek. – Po tych pierwszych otwarciach na pewno będzie już można podać średnie wydatki.
Franczyzodawca dostarcza franczyzobiorcy listę firm stolarskich, które mogą wykonać stoisko. W przypadku sklepów zapewnia ich projekt aranżacyjny. Organizuje szkolenia dla biorcy i jego pracowników, m.in. produktowe, sprzedażowe, ale też ze stylizacji paznokci, jeśli franczyzobiorca jest tym zainteresowany. Marketing marki prowadzony jest centralnie. Na starcie franczyzobiorca otrzymuje pakiet marketingowy, a w nim m.in. ulotki reklamowe, katalogi.
Nie ma opłat za przystąpienie do sieci, ani żadnych opłat miesięcznych. Franczyzobiorca jest zobowiązany do zaopatrywania się w towar u licencjodawcy.


POPULARNE NA FORUM

Polacy lubią prezenty

Ja z kolei staram się obdarowywać zwłaszcza bliskie osoby czymś wyjątkowym. Jak nie mam pomysłu to zaglądam na lovvi tak jak w przypadku prezentu dla mojej mamy...

17 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Paznokcie w natarciu

This is really interesting information for me. Thanks for sharing! This is really interesting information for me. Thanks for sharing! - spotify web player hotkeys

24 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Paznokcie w natarciu

tomaszjawor10, a jakie ozdoby najbardziej Ci się podobają? Podoba Ci się taka folia transferowa?

24 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na pewno złoto byłoby lepszym pomysłem na inwestycje. Srebro jest dobre, ale jako prezent dla naszych bliskich. Takie jest moje zdanie.

67 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Polacy lubią prezenty

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby prezentów dawać, ale też otrzymywać:) Mój mąż na rocznicę ślubu podarował mi voucher na zabieg przedłużania rzęs 2 do 1...

17 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Pan od kosmetyków

A spotkaliście się kiedyś z mężczyzną, który robi rzęsy objętościowe ? W salonie kosmetycznym, do którego chodzę, pracuje Pan i muszę przyznać, że zawsze jestem...

22 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

wart inwestować, potem to wszystko się zwraca https://vindicat.pl/baza-wiedzy/co-oznacza-przedawnienie-dlugu/

67 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Dobrą inwestycją może się również nazwać inwestycję w numizmatykę. Takie monety, w które możecie włożyć swoje oszczędności, można kupić na ...

67 wypowiedzi
ostatnia 30.06.2018