Wybierz biznes w 10 krokach

Środa
01.03.2017
Podpowiadamy, jak porównać oferty franczyzodawców i wybrać tę najlepszą. Prezentujemy 17 pomysłów na biznes edukacyjny. Informujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić piekarnię bezglutenową, żłobek, blog DIY oraz portal z ogłoszeniami. W numerze bilet na targi franczyzowe gratis!
 

W marcowym wydaniu 3/2017 (145)

Raport specjalny

Wybierz dobry biznes w 10 krokach
Wybór franczyzy to pierwszy krok do sukcesu. Podpowiadamy, jak porównać oferty dawców licencji.

Supertemat

Uczą i zarabiają

17 sprawdzonych pomysłów na biznes edukacyjny

W artykule opisane są warunki współpracy z: Akademia Bystrzak, Brainy, Bricks4Kidz, Early Math, EDU Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych, Edukido, Galileusz, Hutchinson Institute, Kids Studio, Leader School/Leonardo School, Mała Lingua, Moose, Planeta Robotów, Przedszkole pod Magnolią, Socatots i Brazylijskie Szkółki Piłkarskie, Szkoła Matematyki 2 plus 2, Twójrobot.pl.

Hipoalergiczne mydło Biały Jeleń

Stało się

Wiosna za pasem
Śniegi topnieją i znów człowiek ma więcej sił i ochoty. I dobrze, bo biznes nie poczeka!

Pomysły na firmę

Zyski bez glutenu, czyli otwieramy specjalistyczną piekarnię

Bezglutenowcy czy alergicy to nie jest klient masowy, ale za to pewny. Pieczywo specjalistyczne kupią zawsze, bo po prostu go potrzebują.

Interes ku chwale ojczyzny

Można zamówić kontener koszulek z orzełkiem w Chinach i rozpocząć bazarowy handel. Ale żeby zbudować markę liczącą się na rynku odzieży patriotycznej, trzeba się do tego biznesu zabrać zupełnie inaczej.

Kto może mieć swojego McDonalda?
Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma dziś siedem restauracji pod tym szyldem.

Raczkujący biznes, czyli otwieramy prywatny żłobek

Kto szukał miejsca w żłobku dla swojego dziecka, ten wie, że nie jest to łatwe zadanie. Dlatego otwarcie prywatnego żłobka czy klubu malucha może okazać się niezłym pomysłem na biznes.

E-firma

Stoisko Białego Jelenia z kosmetykami

Zrób to SAM – czyli jak zarobić na blogu

Tematyka DIY weszła pod polskie strzechy z impetem.
Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty, zabawki dla dzieci czy ozdoby do mieszkania można znaleźć w prasie kobiecej, magazynach wnętrzarskich, a przede wszystkim w internecie.

Pieniądze na smyczy

Zwierząt mamy coraz więcej, a czasu na zajmowanie się nimi mniej. Zauważyli to Daria Godlewska i Grzegorz Matkowski i założyli dobrze prosperujące biznesy, które trafiają w potrzeby właścicieli czworonogów.

Mój franchising

Gładkie przejście

Małgorzata Dymek dobrze poznała DepilConcept przed podpisaniem umowy franczyzowej. Zanim zdecydowała się przejść na swoje, pracowała jako kosmetyczka w gabinecie tej marki.

Własny biznes

Firma z pasji

Gdy otwieraliśmy akademię, było tylu chętnych, że nie byliśmy w stanie przyjąć wszystkich, mimo że zajęcia prowadziliśmy codziennie w kilku salach. Czasy się zmieniły, dziś nie ma już takiej mody na taniec – mówi Marcin Hakiel, właściciel sieci szkół tańca „Hakiel Akademia Tańca”.

Jest sprawa

Zakazani pośrednicy

Na bankowych franczyzobiorców czyha nie lada pokusa – klient przyprowadzony pod drzwi i łatwy zarobek. Jest jednak jedno ale. Kto ulegnie, tego dni w sieci są policzone.

Od zera do milionera

Uczennica w trakcie odrabiania pracy domowej

Człowiek, który stworzył Starbucksa

Howard Schultz nie miał bogatego ojca, po którym mógłby odziedziczyć majątek czy firmę. Do wszystkiego, co osiągnął, doszedł sam. Zbudował jedną z najpotężniejszych marek gastronomicznych – sieć kawiarni Starbucks.

Sonda

Przezorny zawsze zabezpieczony
Zapytaliśmy franczyzobiorców i franczyzodawców, jak długo w ich biznesie trzeba było czekać na rentowność i pierwsze zyski. I jak na ten okres najlepiej się zabezpieczyć.

ABC firmy

Sklep kuszący światłem

Oświetlenie w sklepach przypomina coraz bardziej scenę teatralną podczas wielkiego spektaklu. Tyle że widz zamiast aktorów ma podziwiać towary, a następnie z jak największą ich liczbą ustawić się do kasy.

Mobilnie, czyli wygodnie

Kilka tysięcy złotych miesięcznie może zaoszczędzić przedsiębiorca prowadzący sklep, stację benzynową czy punkt usługowy, który regularnie korzysta z usług konwoju gotówki. Mobilny wpłatomat dostarczy gotówkę do banku beż żadnych opłat, a środki będą od razu zaksięgowane na rachunku.

ABC franczyzy

Nieporozumienia we franczyzie

O sukces w biznesie na licencji jest łatwiej, jeśli otwiera się go z pełną świadomością tego, czym franczyza jest, a czym nie jest. Wszelkie wątpliwości lepiej rozwiać przed przystąpieniem do sieci.

Steki menedżera

Współpraca na serio
– Uważam, że skuteczny franczyzodawca powinien posiadać swoje własne sklepy, gdzie zdobywa doświadczenie i testuje nowe rozwiązania. Zdobyte dobre praktyki następnie przekazuje franczyzobiorcom – mówi Marek Lipka, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

364 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

Czysto.pl


POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018