Piątek
24.02.2017
Potencjał do robienia biznesu w naszej branży jest w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców – mówi Rafał Kurasiak, szef działu ekspansji marki DDD Dobre Dla Domu.
 

Czy w branży wyposażenia wnętrz warto interesować się małymi rynkami?
Zdecydowanie tak, bo rynek się zmienia. Dzisiaj coraz więcej ludzi, bez względu na wielkość miasta, zwraca uwagę na to, jak mieszka i chce mieszkać ładnie, nowocześnie i modnie. Nie widzę powodu, żeby nie odpowiedzieć na tę potrzebę. Poza tym coraz więcej zapytań o współpracę spływa do nas właśnie z mniejszych miejscowości.

Czy wolumen generowany w małym miasteczku pozwoli przetrwać biznesowi?
Wszystko zależy od tego, o jakim rynku mówimy. Zakładamy, że potencjał do robienia biznesu w naszej branży jest w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Zwykle wokół takiego miasteczka znajduje się kilka lub kilkanaście miejscowości, dla których nasz sklep będzie najbliższym w okolicy. Taki rynek zawsze będzie za mały dla największych graczy, a nasz partner może wypracować sobie na nim dobrą pozycję. Warunkiem jest właściwe zagospodarowanie tej przestrzeni – zaoferowanie właściwego produktu – w czym pomagamy – i usługi na odpowiednim poziomie. Dla lokalnego przedsiębiorcy będzie to tym łatwiejsze, że zna lokalny rynek, a klienci znają jego. Jeśli więc pozytywnie zapisze się w pamięci klientów, to na długo w niej pozostanie.

A czy format sklepu DDD Dobre Dla Domu pasuje do lokalnych rynków?
Nasz format dostosowujemy do potrzeb konkretnego rynku – zmniejszamy wymaganą powierzchnię oraz uszczuplamy ekspozycję i stany magazynowe. Dzięki tym zabiegom obniżamy kwotę inwestycji franczyzobiorcy oraz redukujemy część kosztów stałych. Sprawdziliśmy ten model w praktyce, bowiem mamy już kilka sklepów w małych miastach i znakomicie sobie radzą.

Rozmawiał Łukasz Michalak


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Dwa w jednym /28.07.2018

Tomasz Mazurek mimo wieloletniego doświadczenia w branży wyposażenia wnętrz nie zdecydował się na samodzielne otwarcie sklepu. Wybrał franczyzę. Dlaczego?

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

POPULARNE NA FORUM

Wolny czas

Ja wolny czas spędzam na przygotowywaniu pysznej kawy, a do tego korzystam z dripów - https://marven.pl/Akcesoria/Alternatywne-metody-parzenia-kawy/Dripy

10 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Magazyn w biurze

Oczywiście, że tak! Podejrzewam, że do takiej przestrzeni będziesz potrzebwać też odpowiedniego oświetlenia. Polecam oprawy rastrowe LED - bardzo dobrze sprawdzają się...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Lampy do salonu

Skoro już mówimy o lampach, to polecę sklep, w którym można kupić w dobrej cenie żarówki LED e14. Zajrzyjcie tutaj.

5 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Magazyn w biurze

Hej, prowadzę małą firmę i zaczynamy powoli się rozrastać. Zakupiliśmy ostatnio dodatkowe pomieszczenie i chcielibyśmy zrobić tam taki mniejszy magazyn. Jak myślicie,...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Biznes na wsi

Zapomniałem dodać również is w promieniu 15 km 4 tartaki, producent zrebki i dealer maszyny rolniczych.

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes na wsi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły na biznes na wsi.Dodam że do najbliższego miasta mam 13km(miasteczko 10000mieszkancow)i drugie 33 km ode mnie...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam. Również jestem zainteresowany jak wygląda Współpraca z tą firmą. Pozdrawiam

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaki sklep meblowy?

Ja też mam za sobą kilka epizodów z własnoręczną przeróbką mebli, ale jednak niektóre trzeba kupić albo gotowe albo na zamówienie. Nie wyobrażam sobie, bym mój...

185 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018