Próchnik na licencji

Franczyzobiorca Próchnika nie ponosi kosztów zakupu towaru, lecz otrzymuje go w depozyt. Przychody pochodzą natomiast z prowizji wypłacanej od osiągniętej sprzedaży.
Wtorek
04.04.2017
Marka z 70-letnią tradycją wchodzi we franczyzę. Koncept opiera się na modelu depozytowym.
 

Próchnik to jedna z najstarszych polskich marek modowych. Swoją renomę na rynku odzieży męskiej buduje od 1948 roku. Sieć sprzedaży tworzy obecnie 30 salonów własnych. Teraz właściciel brandu chce zaoferować swoje doświadczenie i know-how franczyzobiorcom.
– Wprowadzenie franczyzy stanowi naturalny, kolejny krok w rozwoju sieci. Jest on podyktowany również sporym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy pytają o możliwość otwarcia sklepu Próchnik na licencji – mówi Robert Wójcicki, dyrektor operacyjny Próchnik.

Większość salonów marki działa w galeriach handlowych i to właśnie w nich należy w pierwszej kolejności szukać lokalizacji pod sklepy franczyzowe. Placówkę można uruchomić w miejscowości od 80 tys. mieszkańców, a inwestycja w remont, zakup mebli i dostosowanie lokalu do wytycznych franczyzodawcy wynosi ok. 1,5 tys. zł na metr kwadratowy powierzchni. Preferowany metraż sklepu wynosi między 80 a 90 m2, zatem trzeba się liczyć z łączną kwotą ok. 135 tys. zł. Na opłatę wstępną trzeba przeznaczyć 3 tys. zł, ale pierwszych 10 franczyzobiorców zostanie z niej zwolnionych. W biznesplanie należy przewidzieć również kapitał rezerwowy na pierwsze dwa miesiące działalności. Zazwyczaj tyle czasu mija, nim sklep zacznie zarabiać na pokrycie bieżących kosztów działalności.
– Zwrotu całkowitej zainwestowanej kwoty można natomiast spodziewać się po maksymalnie dwóch latach od startu – tłumaczy Robert Wójcicki.

Franczyzobiorca nie ponosi kosztów zakupu towaru, lecz otrzymuje go w depozyt. Przychody pochodzą natomiast z prowizji wypłacanej od osiągniętej sprzedaży – kasa fiskalna w salonie należy do franczyzodawcy. Dawca licencji zapewnia szkolenia dla franczyzobiorcy i jego pracowników. Partnerzy mogą liczyć na bieżącą opiekę i wsparcie zapewniane przez regionalnego kierownika sprzedaży. Nie zwalnia ich to jednak z aktywnej pracy na rzecz rozwoju swojej franczyzowej firmy.
– Od franczyzobiorców oczekujemy zaangażowania w biznes – podkreśla Robert Wójcicki.

Przyszłym franczyzobiorcom firma zapewnia wsparcie na każdym etapie współpracy: począwszy od doboru odpowiedniego lokalu, optymalizacji logistyki i zatowarowania, szkolenia pracowników, po pomoc w organizowaniu pracy funkcjonującego już salonu.


POPULARNE NA FORUM

Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Skuteczna pomoc drogowa

At last, no more alpaca jokes. Well done! We are very proud of you bouncing balls game , red ball

2 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

I lived in Ireland a couple of years prior Happy Bakrid Wishes. There is likewise PRIMARK just called PENNY'S. I purchased garments at that point and sold them on the Allegro....

10 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018