Nowa franczyza w modzie

Lokalizacji odpowiedniej dla sklepu Dastan należy szukać w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Lokal powinien mieć między 70 a 90 m2 powierzchni.
Piątek
14.04.2017
Rodzinna firma modowa Dastan uruchomiła samodzielnie 25 salonów. Teraz chce podzielić się swoim przepisem na biznes z franczyzobiorcami.
 

Rodzinna firma od początku działalności wszystkie ubrania projektuje i produkuje w Polsce. W ofercie marki można znaleźć kolekcje zarówno formalnej, jak i bardziej casualowej odzieży męskiej. Jej wizytówką są jednak garnitury, od których produkcji rozpoczęła się działalność firmy. Odzież marki dostępna jest w ponad 120 sklepach multibrandowych, a także w tworzonej od pięciu lat sieci własnej, liczącej obecnie 25 salonów.
– Kolejnym krokiem jest rozwój sieci franczyzowej, której budowanie stało się celem na najbliższe kilka lat. W roku 2017 planujemy otworzyć od sześciu do ośmiu sklepów – własnych lub we współpracy z agentami – zapowiada Paulina Staniaszek, menedżer ds. rozwoju Dastan.

Kto sprawdzi się w roli franczyzobiorcy? Zdaniem franczyzodawcy Dastan musi to być osoba pełna zaangażowania, kontaktowa, potrzebująca ciągłej interakcji z innymi.
– W handlu detalicznym najważniejsza jest zdolność pracy z klientem, budowanie więzi i bliskich relacji. W naszej firmie to jest właśnie najważniejsze – najwyższy poziom obsługi. Dobrze byłoby, gdyby kandydat interesował się modą i trendami, ale nie jest to koniecznie, my na pewno zarazimy go miłością do tego binzesu. Dobrze jednak, by miał już doświadczenie w handlu – mówi Paulina Staniaszek.

Franczyzobiorca Dastan nie ponosi kosztów zatowarowania, ponieważ współpraca opiera się na modelu depozytowym. Nie odprowadza również opłat licencyjnych do centrali, choć jest zobowiązany do przekazania kaucji zwrotnej w wysokości 10 tys. zł. Musi również ubezpieczyć przekazany mu towar na kwotę 150 tys. zł, a także podpisać weksel in blanco. W biznesplanie partner powinien przewidzieć środki na remont lokalu, a także na zakup wyposażenia placówki.
– Najtrudniej oszacować koszty remontu, bo wiele zależy od miejsca i stanu lokalu. Dla punktu wolnostojącego do remontu możemy założyć budżet 250-300 zł na m2 powierzchni, w przypadku lokalu w stanie surowym w galerii handlowej budżet na remont może się nie zamknąć w 800 zł na m2. Natomiast jeśli chodzi o wyposażenie, to powinna wystarczyć kwota 400 zł na m2 szacuje Paulina Staniaszek. – Warto zaznaczyć, że nasza propozycja współpracy dopuszcza również ewentualność, w której część lub całość kosztów ponoszonych na remont oraz wyposażeniu lokalu spoczywa na nas – franczyzodawcy.

Lokalizacji odpowiedniej dla sklepu Dastan należy szukać w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Lokal powinien mieć między 70 a 90 m2 powierzchni, być usytuowanym w centrum miasta lub w jego części handlowej, w sąsiedztwie sklepów z branży odzieżowej.

Franczyzodawca zapewnia pakiet szkoleń dla franczyzobiorcy i pracowników salonu, a także opiekę merytoryczną ze strony kierownika regionalnego. Przekazuje partnerom również darmowe oprogramowanie oraz sprzęt (kasy fiskalne i komputery) niezbędne do prowadzenia salonu.


POPULARNE NA FORUM

Ubrania XXL

To też dobry pomysł na biznes. Ładnej odzieży xxl jest nadal mało. Królują ciotkowate stroje. Jakbyście chcieli otworzyć własny sklep i szyć to sprawdźcie firmę...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Holowanie

I felt exceptionally glad while perusing this site. This was truly exceptionally enlightening site for me. I truly preferred it. This was truly a sincere post. Much...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Warto sprawdzić wikipedia

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Polecam sprawdzić wikipedie, która zna odpowiedź na wszystkie pytania https://pl.wikipedia.org/wiki/System_CRM

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
nadruk na odzieży roboczej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

9 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Powrót po wielu latach

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought Iwould leave my first comment. Thanks Puzzle Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Powrót po wielu latach

Thank you for sharing your easy steps for the creation of a successful blog. Arcade Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018