Biznes, który sprawdzi się wszędzie

Każda właścicielka gabinetu Studia Figura może sama zdecydować o wystroju jego wnętrza. Franczyzodawca nie zabrania też wprowadzania dodatkowych usług, typu masaże manualne czy stylizacja paznokci.
Środa
19.04.2017
Liczba lokali franczyzowych Studia Figura w Polsce dobiega setki. W ubiegłym miesiącu otworzyło się sześć nowych gabinetów.
 

Ponad 700 gabinetów na świecie i 95 w Polsce do końca maja – Studio Figura, sieć gabinetów kosmetycznych specjalizujących się w zabiegach odchudzających, rozwija się w szybkim tempie. – W samym marcu otworzyliśmy sześć gabinetów w Polsce. Nie ma miejscowości, w której nasz koncept się nie sprawdzi – mamy Studia w takich aglomeracjach jak Warszawa, ale i w miejscowościach z liczbą mieszkańców trzy tysiące, jak Trusoklasy – przekonuje Katarzyna Paluszkiewicz, dyrektor marketingu Studio Figura International. Jej zdaniem w szybkim rozwoju sieci pomaga fakt, że rynek wellnes to jedna z najszybciej rozwijających się branż w naszym kraju. Popyt na takie usługi stale rośnie. – Polskie kobiety są coraz bardziej świadome, pragną wyglądać pięknie i zdrowo, ale jednocześnie są wymagające, ambitne i niezależne. Przetrwa tylko ten, kto to rozumie – twierdzi Katarzyna Paluszkiewicz. Wraz ze wzrostem popytu rośnie też konkurencja Studia Figura, ale firma nie martwi się o brak chętnych do współpracy – zarówno ze strony klientek gabinetów, jak i franczyzobiorców.

Umiemy trafnie odpowiadać na potrzeby polskich klientek, mamy indywidualne podejście, kobiece wnętrza, sprawdzone produkty, dedykowane zabiegi i babskie eventy. Naszym plusem jest jednak także fakt, że dobrze się u nas czują kobiety-franczyzobiorcy – dajemy im dużą niezależność w prowadzeniu biznesu – tłumaczy Katarzyna Paluszkiewicz.

Każda właścicielka może sama zdecydować o wystroju wnętrza i wprowadzić coś od siebie, zgodnie z potrzebami swojej osobowości. Franczyzodawca nie zabrania też wprowadzania dodatkowych usług, typu masaże manualne czy stylizacja paznokci. Dowolna jest liczba zatrudnianych pracowników. Swobodnie można także kształtować cennik, dostosowując go do rynku, na którym się działa.

Naszym najważniejszym wyróżnikiem jest jednak to, że naszym franczyzobiorczyniom mówimy "idź do Studia Figura, policz klientki, i dopiero wtedy podejmij decyzję". Współczesne kobiety nie chcą tylko obietnic, że to dobry biznes. Chcą dowodów. I my im dajemy takie dowody w postaci pracujących studiów – mówi Katarzyna Paluszkiewicz.

Firma nie pobiera procentu od przychodów. Franczyzobiorcy zobowiązani są jedynie do uiszczania comiesięcznej opłaty w wysokości 80 zł netto. Poza tym na start inwestują w wyposażenie lokalu. Jeżeli ma on ok. 100-130 m2, to inwestycja sięgnie od 120 do 170 tys. zł netto.

Do tego Studio Figura obiecuje wyłączność terytorialną.

Duże aglomeracje dzielimy na dzielnice, a w mniejszych miastach nie można otwierać gabinetów w promieniu 7 km, ale to zależy od specyfiki miejscowości – tłumaczy Katarzyna Paluszkiewicz.

Dodaje ona, że dzięki umieszczeniu medycyny estetycznej w ofercie kilka lat temu, zwrot z inwestycji w gabinet Studia Figura jest szybszy i przy pełnym wyposażeniu studia wynosi ok. 5-6 miesięcy, a przy podstawowym – 7-9 miesięcy.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018