Blue Shadow zmienia kurs

Inwestycja w sklep agencyjny Blue Shadow wiąże się z kosztem ok. 1 tys. zł/ m2. Budżet na remont i urządzenie lokalu wyceniany jest zawsze indywidualnie, zależnie od stanu technicznego i wyglądu miejsca.
Czwartek
20.04.2017
Właścicielki odzieżowego konceptu postanowiły wymyślić swoją markę na nowo. Dlaczego?
 

Sara i Roma Barna otworzyły swój biznes w 2003 roku. Siostry zaczęły od handlu odzieżą polskich i zagranicznych producentów, ale z czasem weszły na rynek z własnymi kolekcjami. Dziś rozwijają sieć sklepów pod szyldem Blue Shadow. W ostatnim kwartale marka obrała nowy, strategiczny kurs.
– Dokonaliśmy korekty naszej wizji. Wcześniej ze względu na ambicje twórcze oraz chęć zaspokojenia jak najszerszych potrzeb konsumenckich nasza wizja kolekcji była zbyt szeroka. Nie do końca sprawdził się pomysł, by szyć „dla wszystkich” i „na każda okazję”. Trudno wtedy o wyrazistość, nie mówiąc już o tym, że w samym sklepie ciężko łączyć różne style w spójny wizerunek. Teraz kolekcja Blue Shadow kojarzy się z bardzo wyjątkowym, kobiecym stylem charakteryzującym się luźnymi, wielowarstwowymi stylizacjami, które umiejętnie łączą klimaty boho (dużo sukienek, kwieciste nadruki, aplikacje, kapelusze, biżuteria) z minimalizmem, modą zachowawczą, „bezpieczną” czy typowo streetwearową – tłumaczy Roma Barna.

Właścicielki sieci nie mają w planach ani szybkiej, ani dużej ekspansji.
– Stawiamy na ludzi, którzy pasjonują się modą, a przy okazji chcą prowadzić biznes. To według nas najlepsze zestawienie. W tym roku planujemy otwarcie 8-10 sklepów. Jesteśmy na etapie budowania marki, nasza rozpoznawalność znacząco wzrosła. Tworzymy zespół, który nieustannie pracuje nad udoskonalaniem, zmianami, wsłuchuje się w głosy klientek, jak i partnerów biznesowych – dodaje Sara Barna.

Zdaniem właścicielek Blue Shadow rosnącą popularnością cieszą się marki, które, choć z punktu widzenia organizacji pozostają sieciowymi, proponują nieszablonowe kolekcje, podkreślające indywidualny styl noszącego. I nie konkurują cenami, lecz produktem.
– Jakość produktu i spersonalizowanie obsługi są coraz bardziej doceniane. Zauważalny jest przesyt ofertą „sieciówkową”, wielkopowierzchniową, czego dowodem jest coraz bardziej agresywna polityka cenowa wielu firm. Wyprzedaż płaszczy zimowych już w październiku jeszcze trzy lata temu byłaby nie do pomyślenia, a takie historie się zdarzały w 2016 roku – mówi Roma Barna.

Inwestycja w sklep agencyjny Blue Shadow wiąże się z kosztem ok. 1 tys. zł/ m2. Budżet na remont i urządzenie lokalu wyceniany jest zawsze indywidualnie, zależnie od stanu technicznego i wyglądu miejsca. Sklepy Blue Shadow otwierane są w lokalach o powierzchni między 50 a 120 m2. Powstają głównie w małych i średnich miejscowościach, co nie wyklucza jednak ekspansji również w dużych miastach. Świadczy o tym choćby ostatnie otwarcie w krakowskiej Galerii Bronowice. W marcu powstał tam 25 sklep sieci.


POPULARNE NA FORUM

Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Skuteczna pomoc drogowa

At last, no more alpaca jokes. Well done! We are very proud of you bouncing balls game , red ball

2 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

I lived in Ireland a couple of years prior Happy Bakrid Wishes. There is likewise PRIMARK just called PENNY'S. I purchased garments at that point and sold them on the Allegro....

10 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Such contraptions can be helpful for any exchange fairs or limited time occasions, yet I don't believe that it merits creating a considerable measure. Lots of website now a...

31 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018