British School wzmocni markę?

Franczyzobiorcy British School muszą zainwestować we współpracę minimum 25 tys. zł. Inwestycja zwraca się zwykle w przeciągu dwóch lat - wynika z zapewnień franczyzodawcy.
Poniedziałek
22.05.2017
Sieć szkół językowych British School stopniała. Ale tendencja ma się podobno odwrócić.
 

Jeszcze kilka lat temu sieć franczyzowa British School liczyła ponad 50 placówek, dzisiaj jest ich nieco ponad 40. Franczyzobiorcy rezygnują z różnych powodów, ale najczęściej chodzi o to, że zmieniają plany życiowe, inaczej sobie wyobrażają prowadzenie takiego biznesu, albo początkowo potencjalnie atrakcyjna lokalizacja okazuje się nietrafiona tłumaczy Robert Pieczkowski, właściciel Ogólnopolskiej Szkoły Języków British School. Tłumaczy on, że ten biznes, podobnie jak każda firma, wymaga poświęcenia czasu i dużego zaangażowania.

– Nie wymagamy, żeby franczyzobiorca znał języki, dlatego wielu osobom wydaje się, że wystarczy zatrudnić odpowiednich ludzi i zainwestować minimum 25 tys. zł tłumaczy Robert Pieczkowski.

Ponadto konkurencja na tym rynku jest już tak duża, że coraz trudniej o dobrą lokalizację. British School najwięcej szkół ma w stolicy i okolicach a także na Warmii i Mazurach. Najmniej ich funkcjonuje w okolicach Śląska, więc to tam potencjalni franczyzobiorcy mają największe szanse na odniesienie sukcesu.

W kolejnych latach placówek franczyzowych British School ma otwierać się dużo więcej. Franczyzodawca zapowiada, że już w tym roku ruszy ich co najmniej 10.

Naszym ogromnym plusem jest fakt, że jesteśmy stabilną firmą, która działa na rynku już ponad 20 lat – mówi Robert Pieczkowski. Ponadto British School uatrakcyjnia ofertę m.in. o różnego rodzaju wyjazdy zagraniczne dla podopiecznych w sezonie letnim.

Dzięki temu franczyzobiorcy będą mogli zarobić również podczas wakacji, które zazwyczaj dla szkół językowych są martwym sezonem – tłumaczy Robert Pieczkowski.

Franczyzobiorcy British School muszą zainwestować we współpracę minimum 25 tys. zł. Inwestycja zwraca się zwykle w przeciągu dwóch lat twierdzi franczyzodawca. Potrzebują też lokalu o powierzchni ok. 120 m2. Opłaty już w trakcie współpracy ustalane są indywidualnie w zależności od wielu czynników m.in. lokalizacji, wielkości miasta, szacunkowej liczby kursantów. Zarówno ich forma jak i częstotliwość różni się u różnych franczyzobiorców.

– Nie mamy stałego schematu działania, jesteśmy bardzo elastyczni – tłumaczy Robert Pieczkowski. Zapewnia on także, że firma może pomóc franczyzobiorcom nie tylko dobrać lokalizację, ale i pracowników, a nawet stworzyć dobry biznesplan. W ramach współpracy mają oni także dostęp do bezpłatnych szkoleń i wsparcie marketingowe.

– Ponadto nasi partnerzy mają z nami stały kontakt, nie tylko telefoniczny czy mailowy. Chętnie spotykamy się w siedzibie partnerów albo zapraszamy ich do nas. Chcemy, żeby mogli oni liczyć na naszą pomoc na każdym etapie współpracy – mówi Robert Pieczkowski.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018