Według wyliczeń franczyzodawcy całkowita kwota inwestycji wynosi ok. 50 tys. zł (w tym koszty remontu i wyposażenia sklepu to ok. 40 tys. zł).
Czwartek
25.05.2017
Kanz, sieć z odzieżą dziecięcą, otwiera w tym roku sklepy sezonowe. Ale nie tylko. Marka zyskuje kolejnych franczyzobiorców.
 

W sieci Kanz są obecnie 23 sklepy (z czego 20 franczyzowych). Można w nich kupić odzież nie tylko z metką Kanz, ale też innych europejskich marek, np. Döll, Konigsmühle i Lemmi.
– W 2017 roku otworzyliśmy już salony w Warszawie i Ostrołęce. Wkrótce ruszą dwa nasze sklepy sezonowe nad polskim morzem: w Dziwnowie i Karwii – wylicza Agnieszka Falińska, menedżer ds. rozwoju sieci sklepów Kanz. – Jeszcze przed wakacjami w krakowskiej Galerii Bronowice pojawi się nowy sklep pod naszym szyldem, a w sierpniu otwarty zostanie kolejny salon w Warszawie, tym razem w Galerii Północnej. Jesteśmy również w trakcie finalizacji następnych umów na lokale w stolicy i kilku w pozostałych, dużych miastach Polski.

Kanz preferuje lokalizacje w dużych i średnich miastach, generalnie powyżej 50 tys. mieszkańców. Firma zapewnia przyszłym franczyzobiorcom pomoc nie tylko przy otwarciu sklepu, ale również przy wyszukaniu odpowiedniego lokalu, badaniu atrakcyjności lokalizacji i negocjacjach handlowych. Salony otwierane są zarówno w galeriach handlowych, jak i w centrach miast.
– Każda lokalizacja, bez względu na położenie, jest najpierw dokładnie weryfikowana, a otoczenie badane pod względem potencjału zakupowego – podkreśla Agnieszka Falińska. – Pamiętać należy, że nawet najlepsza galeria w mieście może posiadać lokale, które niestety nie mają szans na sukces, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do procesu weryfikacji danej lokalizacji.

Według wyliczeń franczyzodawcy całkowita kwota inwestycji wynosi ok. 50 tys. zł (w tym koszty remontu i wyposażenia sklepu to ok. 40 tys. zł). Opłata startowa, zawierająca wykup oprogramowania i zakup drukarki fiskalnej to kwota 5 tys. zł. Franczyzodawca wymaga także zabezpieczenia powierzonej do sprzedaży odzieży (może to być np. wpłata określonej kwoty w depozyt albo gwarancja bankowa). Partner dostaje towar w depozyt, nie musi więc płacić za zatowarowanie. Średni czas zwrotu z inwestycji wynosi około 12-18 miesięcy.
Z naszego punktu widzenia rynek polski jest jeszcze mocno nienasycony jeżeli chodzi o markowy towar dziecięcy. Głównie działają sklepy dużych sieci, mające w swojej ofercie również towar dziecięcy, który jednak stanowi tylko uzupełnienie odzieży dorosłej – dodaje Agnieszka Falińska. – Na tę chwilę nie ma specjalistycznego sklepu oferującego chociażby techniczną odzież dla dzieci, jak np. nasza marka Ticket to heaven. Albo odzież dżinsową, dedykowaną tylko dzieciom, z uwzględnieniem różnic w budowie ich ciała jak marka Lemmi, która ma aż kilka rozmiarów szerokości spodni dla określonego wzrostu. A od września wprowadzamy do sprzedaży kolejne znane marki.


POPULARNE NA FORUM

Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Tak to już jest. Ciuchy w Polsce strasznie ciężko sprzedać. ________________ Prace inżynierskie z informatyki

2 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Niezłe numery z tym sklepem. _________________________ Prace dyplomowe z informatyki

9 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Przed zakupem ubrań warto odwiedzić stronkę z różnymi promocjami https://promocje-okazje.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 17.04.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja z kolei kilka lat temu postanowiłem pójść w niszę i założyłem wraz z żoną wydawnictwo regionalne, wydające książki w języku kaszubskim i języku śląskim,...

60 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

A ja z kolei jestem ciekawa, jak polskie społeczeństwo zareaguje na zakaz handlu w kontekście zbliżających się świąt wielkanocnych. Dla mnie mie ma to większej...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

To może być strasznie ryzykowny biznes. Ciuchy w Polsce sprzedają cię coraz gorzej._______________________________Dyplomowe prace

4 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
NOWA SIEĆ czy ma sens na BABY BOOM

To może być ciekawy biznes.___________________________________Pisanie prac magisterskich  - ogłoszenia

3 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
Współpraca ze sklepami 5.10.15 ubranie dziecięce

Polskę czeka zapaść demograficzna i takie biznesy to jest po prostu szaleństwo.__________________________pisaniepracmagisterskichogloszenia.katowice.pl

24 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
zobacz więcej na forum