Quiosque otwiera w M1

Sieć Quiosque liczy 68 salonów własnych, 65 franczyzowych i 6 salonów outletowych.
Sobota
27.05.2017
Kraków i Zabrze – to kolejne lokalizacje na mapie odzieżowej marki. Oba powstały w centrach handlowych tej samej sieci.
 

Odzieżowa sieć powiększa się o kolejne sklepy. Po otwartym w marcu salonie w Białymstoku przyszedł czas na otwarcia w Krakowie i Zabrzu. Sklep w stolicy Małopolski mieści się w Centrum Handlowym M1, zajmuje powierzchnię 95 m2 i jest salonem własnym marki.
Zgodnie z przyjętą strategią sklepy Quiosque powstają zarówno w mniejszych miejscowościach, jak i dużych miastach. Kraków jest bardzo przyjazny naszej marce, dlatego zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnego punktu – dodaje Aleksandra Podsiadła, menedżer ds. ekspansji Quiosque.

Również w CH M1 powstał sklep Quiosque w Zabrzu. Śląska placówka należy do franczyzobiorcy i jest 139 lokalem w sieci. Obecnie w ramach konceptu działa 68 salonów własnych, 65 franczyzowych i 6 salonów outletowych. Marka prowadzi także sprzedaż internetową. Na 2017 rok zaplanowano jeszcze kilka nowych otwarć, jednak, jak przyznaje franczyzodawca, ewentualną barierą w ekspansji może być sytuacja na rynku pracy.
Wskaźniki, które go opisują, takie jak wysokie zatrudnienie, duża liczba pracujących, rekordowo niskie bezrobocie, są dobrymi wiadomościami dla gospodarki. Dla nas oznacza to jednak, że coraz trudniej znaleźć wykwalifikowanego doradcę klienta do naszego salonu. Wpływ na tę sytuację ma niewątpliwie wprowadzenie programu 500 plus, dzięki któremu wiele kobiet zdecydowało się na pozostanie w domu i opiekę nad dziećmi, a to właśnie kobiety są najbardziej poszukiwanymi pracownikami w naszych sklepach. Przypomnę, że jesteśmy firmą odzieżową, która posiada w swej ofercie wyłącznie damską kolekcję – mówi Grzegorz Tokarczyk, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PBH, właściciela marki odzieżowej Quiosque.

Oferta marki Quiosque jest skierowana do kobiet powyżej trzydziestego roku życia, które cenią dobrą jakość materiałów oraz połączenie klasycznej elegancji z aktualnymi trendami. W salonach mogą one znaleźć odzież w rozmiarach od 34 do 48.

Aby zostać franczyzobiorcą Quiosque należy posiadać lokal, którego optymalna dla marki powierzchnia ma metraż od 100 do 130 m2. Dobrze, żeby znajdował się on w mieście powyżej 50 tys. mieszkańców. Koszt inwestycji wynosi, w zależności od stanu lokalu, od 1,5 tys. zł do 2,5 tys. zł na 1m2 netto.