01.06.2017

Zyski zaprogramowane

Komputrilo Akademia Komputerowa startuje z franczyzą. Koszt inwestycji to 15 tys. zł.

Komputrilo Akademia Komputerowa, oferująca zajęcia z zakresu informatyki, nauki programowania komputerów dla dzieci i młodzieży, a także e-sportu oraz organizacji urodzin i imprez tematycznych postanowiła rozwijać się we franczyzie. Firmę założyła Urszula Wiejak we wrześniu 2015 roku. – Powstała ona z potrzeby, bo jestem mamą trójki dzieci i zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne są dzisiaj umiejętności programowania. Zawód programisty jest postrzegany jako jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych na świecie. Chciałam, żeby moje dzieci uczyły się programowania od najmłodszych lat, ale trudno mi było znaleźć miejsce, które mogłoby im taką naukę zapewnić. Stworzyłam je więc sama – opowiada Urszula Wiejak. Dodaje ona, że pomysł bardzo szybko chwycił. W drugim roku od założenia firmy w Pruszkowie, nie narzeka na brak dzieci chętnych do nauki, a do tego zaczęli się także pojawiać zainteresowani nawiązaniem współpracy franczyzowej. Działa już nawet jeden punkt pod szyldem Komputrilo, w Mińsku Mazowieckim.

Nauczycielka prowadzi zajęcia z programowania Fot. Komputrilo

We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.

Komputrilo szuka franczyzobiorców w całym kraju. W mniejszych miastach zapewni im wyłączność terytorialną na całą miejscowość, a w większych – na każdą dzielnicę. Nie trzeba być informatykiem, żeby prowadzić ten biznes. Do prowadzenia zajęć można przecież zatrudnić fachowców. Właścicielka liczy także na współpracę z przedsiębiorcami, którzy już prowadzą zajęcia dla dzieci – np. uczą je języków. W takim przypadku mogliby dołączyć Komputrilo do wachlarza swoich usług.

Urszula Wiejak zapewnia ponadto, że franczyza Komputrilo jest przyjazna kobietom. – Jestem kobietą, więc rozumiem ich potrzeby i mogę im pomóc, szczególnie w oswojeniu części technicznej przedsięwzięcia – mówi Urszula Wiejak. Oczywiście nie oznacza to, że franczyzobiorcami Komputrilo nie mogą być mężczyźni. Jednak to kobiety zgłaszają się do takiej współpracy najchętniej.

We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.

Chyba, że franczyzobiorca chce prowadzić wyłącznie działalność mobilną, zapewniając dzieciom lekcje w szkołach czy innych placówkach – mówi Urszula Wiejak. Można się także zaangażować jednocześnie w jedną i drugą formę współpracy.

Naszą zaletą jest także fakt, że pozostawiamy dużą swobodę franczyzobiorcom. Nie muszą oni prowadzić wszystkich zajęć dostępnych w naszej ofercie. Nie narzucamy też cennika usług, jego kształtowanie jest dowolne i zależy od lokalnego rynku – mówi Urszula Wiejak.

Opłata franczyzowa sięga od 10 do 15 proc. przychodu franczyzobiorcy miesięcznie. Właścicielka ocenia, że w zależności od wybranego modelu działalności oraz zaangażowania franczyzobiorcy, Komputrilo pozwoli mu zarabiać najpóźniej po roku od startu.