We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.
Czwartek
01.06.2017
Komputrilo Akademia Komputerowa startuje z franczyzą. Koszt inwestycji to 15 tys. zł.
 

Komputrilo Akademia Komputerowa, oferująca zajęcia z zakresu informatyki, nauki programowania komputerów dla dzieci i młodzieży, a także e-sportu oraz organizacji urodzin i imprez tematycznych postanowiła rozwijać się we franczyzie. Firmę założyła Urszula Wiejak we wrześniu 2015 roku. – Powstała ona z potrzeby, bo jestem mamą trójki dzieci i zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne są dzisiaj umiejętności programowania. Zawód programisty jest postrzegany jako jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych na świecie. Chciałam, żeby moje dzieci uczyły się programowania od najmłodszych lat, ale trudno mi było znaleźć miejsce, które mogłoby im taką naukę zapewnić. Stworzyłam je więc sama – opowiada Urszula Wiejak. Dodaje ona, że pomysł bardzo szybko chwycił. W drugim roku od założenia firmy w Pruszkowie, nie narzeka na brak dzieci chętnych do nauki, a do tego zaczęli się także pojawiać zainteresowani nawiązaniem współpracy franczyzowej. Działa już nawet jeden punkt pod szyldem Komputrilo, w Mińsku Mazowieckim.

Komputrilo szuka franczyzobiorców w całym kraju. W mniejszych miastach zapewni im wyłączność terytorialną na całą miejscowość, a w większych – na każdą dzielnicę. Nie trzeba być informatykiem, żeby prowadzić ten biznes. Do prowadzenia zajęć można przecież zatrudnić fachowców. Właścicielka liczy także na współpracę z przedsiębiorcami, którzy już prowadzą zajęcia dla dzieci – np. uczą je języków. W takim przypadku mogliby dołączyć Komputrilo do wachlarza swoich usług.

Urszula Wiejak zapewnia ponadto, że franczyza Komputrilo jest przyjazna kobietom. – Jestem kobietą, więc rozumiem ich potrzeby i mogę im pomóc, szczególnie w oswojeniu części technicznej przedsięwzięcia – mówi Urszula Wiejak. Oczywiście nie oznacza to, że franczyzobiorcami Komputrilo nie mogą być mężczyźni. Jednak to kobiety zgłaszają się do takiej współpracy najchętniej.

We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.

Chyba, że franczyzobiorca chce prowadzić wyłącznie działalność mobilną, zapewniając dzieciom lekcje w szkołach czy innych placówkach – mówi Urszula Wiejak. Można się także zaangażować jednocześnie w jedną i drugą formę współpracy.

Naszą zaletą jest także fakt, że pozostawiamy dużą swobodę franczyzobiorcom. Nie muszą oni prowadzić wszystkich zajęć dostępnych w naszej ofercie. Nie narzucamy też cennika usług, jego kształtowanie jest dowolne i zależy od lokalnego rynku – mówi Urszula Wiejak.

Opłata franczyzowa sięga od 10 do 15 proc. przychodu franczyzobiorcy miesięcznie. Właścicielka ocenia, że w zależności od wybranego modelu działalności oraz zaangażowania franczyzobiorcy, Komputrilo pozwoli mu zarabiać najpóźniej po roku od startu.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018