Preferowana lokalizacja dla oddziału FreeVolt to rejony przedsiębiorstw budowlanych, ale też ogrodniczych czy gospodarstwa domowego. Potrzebne jest biuro o minimalnej powierzchni 50 m2 i lokal magazynowy o wielkości co najmniej 100 m2.
Środa
12.07.2017
Odnawialne źródła energii – oprócz tego, że pomagają chronić środowisko – mogą też być sposobem na zarabianie we franczyzie.
 

FreeVolt to producent modułów fotowoltaicznych i urządzeń do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Zajmuje się zarówno produkcją tychże modułów, ich sprzedażą i montażem, jak i załatwianiem wszelkiej dokumentacji związanej z uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej. Wśród sztandarowych produktów firmy znajdują się elektrownie słoneczne, systemy podgrzewania wody, oświetlenia solarne i hybrydowe. Wszystkie przeznaczone są i dla klientów indywidualnych, i dla przedsiębiorstw czy instytucji. Obecnie FreeVolt ma 15 oddziałów w Polsce i trzy w Stanach Zjednoczonych. W tym roku uruchomił już cztery placówki, a w planach ma jeszcze sześć. Docelowo w Polsce ma działać 45 oddziałów firmy.

Preferowana lokalizacja dla oddziału FreeVolt to rejony przedsiębiorstw budowlanych, ale też ogrodniczych czy gospodarstwa domowego. Potrzebne jest biuro o minimalnej powierzchni 50 m2 oraz lokal magazynowy o wielkości co najmniej 100 m2. Centrala musi zaakceptować lokal i jego położenie. Biuro jest aranżowane zgodnie z ogólnie obowiązująca wizualizacją. Całkowita kwota inwestycji to ok. 100 tys. zł. Opłata licencyjna wynosi 15 tys. zł netto.
Franczyzobiorca FreeVolt jest odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów, ich obsługę oraz wykonywanie usług montażowych i serwisowych. Oczywiście franczyzobiorcy wcześniej przechodzą cykl szkoleń, które ich do tego przygotowują. Klienci są również pozyskiwani przez centralę firmy, w ramach ogólnokrajowej kampanii marketingowej. Franczyzobiorca musi zatrudnić minimum trzy osoby, które stanowią m.in. ekipę zajmująca się montażem instalacji.
Jak zapewnia licencjodawca, szacunkowy okres zwrotu z inwestycji w dobrze prosperującym oddziale wynosi zazwyczaj rok.
Najważniejsze jest zdobycie pierwszych referencji, to one zapewniają dalszy sukces sprzedaży. Pierwsze wykonane usługi są rekomendacją dla kolejnych klientów – mówi Michał Rosa, kierownik ds. marketingu FreeVolt..
Odnawialne źródła energii ciągle zyskują na popularności i są promowane i dofinansowywane m.in. przez Unię Europejską.
Dużą rolę w rozwoju branży w tym roku odegrały nowe rozdania funduszy dotacyjnych, które mają wspierać w szczególności budowę dużych elektrowni słonecznych – dodaje Michał Rosa. – Dla gospodarstw domowych, które chcą korzystać z dobrodziejstw fotowoltaiki, są np. preferencyjne pożyczki, udzielane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. FreeVolt posiada również oferty ratalne i leasingowe dla instalacji fotowoltaicznych.


POPULARNE NA FORUM

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

A czy ktoś z was rozważał wybór domu przyjaznego środowisku? Drewniany, bezsmogowy - dla mnie to bardzo ważny temat, jestem świadoma tego jaką krzywdę robimy naszej...

10 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Nawadnianie ogrodów

Polecam w tym temacie zlecenia takiej usługi specjalistom! Dla klientów z mazowieckiego całkiem dobrą oferta ma ta firma http://www.zakogrody.pl/ Korzystając z ich...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

myślę, że pod wynajme fajną okolicą jest Krowodrza albo Zabłocie, bo jest fajny dojazd do centrum i dużo nowych osiedlii.. ja w zeszłym roku kupiłam mieszkanie na...

313 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Urządzając dom nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, na https://klusdesign.pl/ można znaleźź profile LED oraz inspiracje jak można je zamontować.

10 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Możliwości jest mnówstwo i osobiście w wykończeniach najbardziej odpowiadają arnacje świetlne a mianowicie profile z taśmami led jak tu np w podłodze...

10 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Donica domowa

Amazing article thanks or sharing. fireboy and watergirl

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Jaki impregnat do impregnacji kostki brukowej ?

Hi guys, your blog' s design is simple and clean and i like it. Greets! 192.168.l.l

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Sklep z częściami do Ursusa

Mój mąż prowadzi gospodarstwo rolne i sama też zaczęłam się od jakiegoś czasu interesować tym tematem... W naszym Ursusie popsuł się silnik Ursus C-360 i musimy do...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018