Wójcik Fashion w tarapatach

Do naszej redakcji docierały informacje o tym, że franczyzobiorcy Wójcik Fahsion skarżą się, że mają kłopoty z dostawami towaru. Zarząd zaprzecza.
Środa
19.07.2017
Wójcik Fashion układa się z wierzycielami. Czy kłopoty finansowe spółki odbiją się na franczyzobiorcach?
 

Wiosną tego roku zarząd Wójcik Fashion zwrócił się do sądu o wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego. To wynik kłopotów spółki z płynnością finansową. W sytuacji niemożności spłaty długów układ z wierzycielami pozwala na podjecie kroków restrukturyzacyjnych i uniknięcie upadłości. 6 kwietnia Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej takie postępowanie układowe otworzył. A na początku lipca odbyło się zgromadzenie wierzycieli Wójcik Fashion.
– Nasza propozycja układowa została przyjęta przez wierzycieli – informuje Piotr Beltrani, członek zarządu Wójcik Fashion. – Czekamy jeszcze na jej uprawomocnienie. Wszystko jednak wskazuje na to, że uda nam się podjąć działania zmierzające do poprawy sytuacji.

Piotr Beltrani nie chciał zdradzić nam, ile wynoszą długi firmy oraz ilu wierzycieli jest do spłacenia. Z naszych informacji wynika, że największym z nich jest bank. Członek zarządu niechętnie informował też o zamknięciach sklepów. Na stronie spółki widnieje informacja o tym, że sieć salonów Wójcik liczy 50 placówek, w tym 16 salonów własnych i 34 franczyzowe.
– Zamknęliśmy trzy sklepy własne, dlatego, że przestały być rentowne – mówi Piotr Beltrani. – Musieliśmy zamknąć także kilka sklepów franczyzowych, ze względu na słabe wyniki sprzedażowe.

Do naszej redakcji docierały informacje o tym, że franczyzobiorcy Wójcik Fahsion skarżą się, że mają kłopoty z dostawami towaru. Zarząd zaprzecza.
– Towar jest na bieżąco dostarczany do sklepów franczyzowych, rozliczenia z franczyzobiorcami także odbywają się na bieżąco – zapewnia Piotr Beltrani. – Ten kanał dystrybucji jest dla nas bardzo ważny i nie zaniedbujemy go. W najbliższym czasie będziemy proponować naszym fraczyzobiorcom nowe narzędzia i rozwiązania, które poprawią wyniki.

Wójcik Fashion powstała w 1987 roku, jako firma rodzinna. Właściciele zaczynali od małego sklepu i szwalni. W 2012 roku sklepów z logo marki było ponad 100. Do firmy należą marki Wójcik Fashion i Ceremony. Obecnie spółka nie jest już własnością rodziny Wójcików. Od ponad roku większościowym udziałowcem Wójcik Fahsion jest fundusz 21 Concordia.


POPULARNE NA FORUM

Place zabaw we franczyzie

hej, tutaj macie link w http://www.otwarteprzedszkola.pl/fajne-rozwiazania-stosowane-na-placu-zabaw/ dobre sposoby na urządzenie ciekawego i bezpiecznego placu zabaw :D polecam!!

10 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I’m really impressed with your article, such great & usefull knowledge you mentioned here Plumber Northampton

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. Puzzle Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

Thanks for your sharing. Hope you can contribute more quality posts to this page.Thank you! Arcade Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018