Muszkieterowie otwierają

Budowę supermarketu w większości przypadków bierze na siebie franczyzodawca. On wybiera ekipę budowlaną, dostarcza materiały, projekt i koordynuje prace wiązane z inwestycją. Franczyzobiorcy finansują natomiast wyposażenie sklepu.
Czwartek
27.07.2017
Sklep Bricomarché jest wart kilka milionów złotych. Ale franczyzodawca pomaga sfinansować i zrealizować jego budowę.
 

Należąca do Grupy Muszkieterów sieć Bricomarché liczy obecnie około 144 sklepy, z asortymentem ponad 30 tys. produktów dla domu i ogrodu. Najnowszy supermarket otwarto 26 lipca w Bartoszycach.
- To 10 sklep sieci Bricomarché w województwie warmińsko-mazurskim - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów. - Klientom oferujemy zawsze przede wszystkim dogodną lokalizację, wysokiej jakości produkty do domu i ogrodu, dobre ceny oraz fachowe doradztwo.
To też kolejny sklep sieci uruchomiony w tym roku. Poprzednie otwarcia miały miejsce m.in. w Poznaniu, Kaliszu, Goleniowie.

Supermarkety generalnie powstają w miastach od 20 do 70 tys. mieszkańców. Jednak sieć coraz chętniej otwiera sklepy również w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców (tam placówki najczęściej pojawiają się w centrach handlowych). Przykładem jest uruchomienie w kwietniu sklepu w poznańskiej Galerii Pestka.

Franczyzobiorcy wybierają lokalizację spośród propozycji przedstawionych przez Grupę Muszkieterów. Firma weryfikuje potencjał lokalnego rynku i przeprowadza stosowne wyliczenia, które prognozują poziom obrotu nowego przedsiębiorstwa. Przedstawia franczyzobiorcom projekty gotowe do realizacji, które przyszli partnerzy mogą jeszcze samodzielnie zweryfikować. Wszystkie pozwolenia, związane z budową marketu i użytkowaniem obiektu, uzyskuje centrala. Po stronie franczyzobiorcy pozostaje otrzymanie zezwolenia na obrót środkami ochrony roślin i nasionami.

Budowę supermarketu w większości przypadków bierze na siebie franczyzodawca. On wybiera ekipę budowlaną, dostarcza materiały, projekt i koordynuje prace wiązane z inwestycją. Franczyzobiorcy finansują natomiast wyposażenie sklepu - oprócz podstawowych elementów, jak kasy, oświetlenie czy regały sklepowe wyposażone są w sprzęt do ekspozycji towarów z branży budowlanej, remontowej i aranżacji wnętrz. Są to np. stojaki na dywany i wykładziny, piły do cięcia płyt meblowych i blatów kuchennych.

Sklep zajmuje od 800 do 5,1 tys. m2. Dodatkowym elementem są wiaty ogrodowo-budowlane, które powiększają powierzchnię sprzedaży o ok. 700 m2. Budowa supermarketu trwa mniej więcej 6 miesięcy. Cały obiekt warty jest kilka milionów złotych. Franczyzobiorca musi natomiast posiadać minimum 400 tys. zł. wkładu własnego. W każdym sklepie pracuje ok. 25 osób. Grupa Muszkieterów zapewnia pełen zakres szkoleń dla całego personelu i franczyzobiorcy. Wiedza dotyczy m.in. zarządzania placówką, obsługi klienta, sprzedaży, księgowości, obsługi kas. Centrala kontroluje też stan zatowarowania supermarketów.


POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

316 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam, Będę się spotykał z właścicielem i chce nawiązać współpracę. Czy ktoś już z facetem współpracuje? Proszę o informacje. Tel. 883 375 616

7 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Branża metalowa- co i jak ?

Od 3 lat prowadzę firmę spawalniczą w Rzeszowie i brak pracy nie narzekam, głównie spawam tigiem zatrudniam 2 osoby. Przede wszystkim jak chcesz świadczyć usługi to...

42 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2018
Donica domowa

Very good information! thank you! play solitaire

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Donica domowa

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Też wydaję mi się, że jak myślisz o mieszkaniu pod wynajem, to najlepszym wyborem będą miasta studenckie. Tutaj...

316 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Też mi się wydaje, że takie meble na wymiar wykonane u sprawdzonego stolarza będą dobrym wyjściem ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam Czy któś podpisał już umowę? Co o tym sądzicie?

7 wypowiedzi
ostatnia 01.09.2018