Muszkieterowie otwierają

Budowę supermarketu w większości przypadków bierze na siebie franczyzodawca. On wybiera ekipę budowlaną, dostarcza materiały, projekt i koordynuje prace wiązane z inwestycją. Franczyzobiorcy finansują natomiast wyposażenie sklepu.
Czwartek
27.07.2017
Sklep Bricomarché jest wart kilka milionów złotych. Ale franczyzodawca pomaga sfinansować i zrealizować jego budowę.
 

Należąca do Grupy Muszkieterów sieć Bricomarché liczy obecnie około 144 sklepy, z asortymentem ponad 30 tys. produktów dla domu i ogrodu. Najnowszy supermarket otwarto 26 lipca w Bartoszycach.
- To 10 sklep sieci Bricomarché w województwie warmińsko-mazurskim - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów. - Klientom oferujemy zawsze przede wszystkim dogodną lokalizację, wysokiej jakości produkty do domu i ogrodu, dobre ceny oraz fachowe doradztwo.
To też kolejny sklep sieci uruchomiony w tym roku. Poprzednie otwarcia miały miejsce m.in. w Poznaniu, Kaliszu, Goleniowie.

Supermarkety generalnie powstają w miastach od 20 do 70 tys. mieszkańców. Jednak sieć coraz chętniej otwiera sklepy również w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców (tam placówki najczęściej pojawiają się w centrach handlowych). Przykładem jest uruchomienie w kwietniu sklepu w poznańskiej Galerii Pestka.

Franczyzobiorcy wybierają lokalizację spośród propozycji przedstawionych przez Grupę Muszkieterów. Firma weryfikuje potencjał lokalnego rynku i przeprowadza stosowne wyliczenia, które prognozują poziom obrotu nowego przedsiębiorstwa. Przedstawia franczyzobiorcom projekty gotowe do realizacji, które przyszli partnerzy mogą jeszcze samodzielnie zweryfikować. Wszystkie pozwolenia, związane z budową marketu i użytkowaniem obiektu, uzyskuje centrala. Po stronie franczyzobiorcy pozostaje otrzymanie zezwolenia na obrót środkami ochrony roślin i nasionami.

Budowę supermarketu w większości przypadków bierze na siebie franczyzodawca. On wybiera ekipę budowlaną, dostarcza materiały, projekt i koordynuje prace wiązane z inwestycją. Franczyzobiorcy finansują natomiast wyposażenie sklepu - oprócz podstawowych elementów, jak kasy, oświetlenie czy regały sklepowe wyposażone są w sprzęt do ekspozycji towarów z branży budowlanej, remontowej i aranżacji wnętrz. Są to np. stojaki na dywany i wykładziny, piły do cięcia płyt meblowych i blatów kuchennych.

Sklep zajmuje od 800 do 5,1 tys. m2. Dodatkowym elementem są wiaty ogrodowo-budowlane, które powiększają powierzchnię sprzedaży o ok. 700 m2. Budowa supermarketu trwa mniej więcej 6 miesięcy. Cały obiekt warty jest kilka milionów złotych. Franczyzobiorca musi natomiast posiadać minimum 400 tys. zł. wkładu własnego. W każdym sklepie pracuje ok. 25 osób. Grupa Muszkieterów zapewnia pełen zakres szkoleń dla całego personelu i franczyzobiorcy. Wiedza dotyczy m.in. zarządzania placówką, obsługi klienta, sprzedaży, księgowości, obsługi kas. Centrala kontroluje też stan zatowarowania supermarketów.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Pierwsze mieszkanie na wynajem najlepiej kupić w mieście, w którym się mieszka, o ile się mieszka w mieście :) Najlepiej postawić na niewielkie, kawalerka, dwa pokoje...

303 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Handel dla rolnika

Ja w ogóle nie korzystam z giełd. Wolę poszperać w internecie, żeby znaleźć części do maszyn rolniczych w dobrej cenie. Słyszeliście może o stronce...

46 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sklep z produktami rolniczymi

Jeśli będziesz szukać sklepu, który zajmuje się sprzedażą części do maszyn rolniczych to polecam sklep.mizar.com.pl. Ja tam kupiłam części Ursus C-330 i jestem...

28 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Woda w domu

Some of them end up having their devices crash. This is because they try to get the free Robux from sources that are not genuine. free robux win

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepiej mieszkanie kupić na Muchoborze Wielkim http://pcg.pl/ . Lokalizacja fajna ,wszędzie blisko. ogródek również w tej okolicy nie będzie problemem

303 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Branża metalowa- co i jak ?

No i warto mieć zaprzyjaźnioną firmę dziedzin takich jak obróbka CNC, która wykona chociażby [url=http://dobek-tech.pl/oferta/]laserowe cięcie blach[/url] i inne takie

40 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Oszczędny dom, hojny zarobek

W tej chwili istnieje wiele różnych technologii, dzięki którym można zaoszczędzić na rachunkach. Od instalacji pomp ciepła, zakładaniu energooszczędnego ogrzewania...

45 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jaki sklep meblowy?

Jest bardzo wiele sklepów meblowych. Jesli chcielibyście kupić meble po zobaczeniu ich na żywo, to proponowałabym zajrzeć sobie do wiekszych sieci takich jak: black red...

177 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018