Zalecamy, by franczyzobiorca przynajmniej na początku pracował w punkcie razem z personelem, poznał specyfikę branży, wiedział, czego wymagać od pracowników - mówi Magdalena Wieczorek, menedżer sieci franczyzowej Organique.
Wtorek
01.08.2017
Na rynku widać rozkwit firm kosmetycznych, oferujących naturalne produkty. Rosnąca konkurencja wcale nie jest złą sprawą – mówi Magdalena Wieczorek, menedżer sieci franczyzowej Organique.
 

Jak wygląda polski rynek kosmetyków naturalnych?
Ciągle się rozwija. Widać rozkwit firm kosmetycznych, oferujących naturalne produkty. Co ciekawe, nie powielają one już istniejącej oferty, ale proponują wciąż nowe produkty, rozwiązania. Dla nas to potwierdzenie, że wciąż mamy pole do rozwoju, bo tez potrzeby klientów są coraz większe. Poszerzająca się konkurencja wcale nie stawia nas w gorszej sytuacji. Dzięki szerszej ofercie zwiększa się także świadomość konsumentów, a co za tym idzie liczba klientów. Szukając dobrych produktów, klienci sięgają po różne marki i chcą wybrać jak najlepszą.

Ile obecnie działa punktów pod szyldem Organique?
Mamy 50 sklepów i wysp handlowych, w czego 41 franczyzowych. W tym roku otworzyliśmy punkty w Poznaniu, Wrocławiu i Kaliszu. W najbliższych planach mamy jeszcze otwarcie w Luboniu oraz zamianę wyspy na sklep w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Preferowane przez nas lokalizacje to właśnie galerie handlowe, ale też ulice i centra miast o charakterze handlowym. Interesują nas miasta liczące powyżej 50 tys. mieszkańców. Uruchomienie wyspy handlowej wraz z zatowarowaniem to koszt ok. 50 tys. zł. Natomiast w przypadku sklepu inwestycja wynosi ok. 100 tys. zł.

Franczyzobiorcy rekrutują się głównie spośród kobiet?
Kiedyś rzeczywiście tak było. Teraz jednak zgłasza się równie wielu panów, którzy chcą dobrze zainwestować pieniądze. Zalecamy, by franczyzobiorca, przynajmniej na początku pracował w punkcie razem z personelem, poznał specyfikę branży, wiedział, czego wymagać od pracowników. Później, jeśli sam nie może tego robić, powinien zatrudnić kierownika na pełen etat plus dwóch sprzedawców. Przygotowujemy naszych licencjodawców i ich personel do pracy w naszych punktach, organizując kompleksowe szkolenia. Skupiamy się głównie na dwóch aspektach – wiedzy produktowej oraz znajomości technik sprzedaży. Kładziemy nacisk na to, by osoby sprzedające były dla klientów konsultantami, potrafiącymi dobrać właściwy produkt pielęgnacyjny, w zależności od potrzeb i problemów klienta. W miarę wprowadzania na rynek nowych produktów przeprowadzamy też szkolenia uzupełniające. Sprawdzamy również, jak funkcjonują placówki franczyzowe. Korzystaliśmy m.in. z metody tajemniczego klienta.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

62 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Srebro jest bardzo opłacalne. Zresztą inwestowanie w każdy kruszec to dobry biznes. Teraz zastanawiam się nad inwestycją w srebrne sztabki...

62 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Hej, sporo ostatnio myślę o otwarciu sklepu związanego z rękodziełem, a konkretnie scrapbookingiem. Widzę, że ten rodzaj rękodzieła jest coraz bardziej popularny, a...

2 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Mailingiem biznesu nie stworzysz.

41 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Pan od kosmetyków

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Polecam te strony internetowe.

11 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Powiedziała YES

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Jak powiedziała to bracie gratulacje.

10 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018