14.08.2017

Mała spaghetteria

Franczyzodawca Makarun Spaghetti and Salad szuka franczyzobiorców w siedmiu miastach. Ma już dla nich wybrane lokale.

Makarun dysponuje bazą 14 lokalizacji, które zdaniem franczyzodawcy, doskonale nadają się na otwarcie spaghetterii.
– Dostępne lokale czekają obecnie na franczyzobiorców z Warszawy, Krakowa, Zakopanego, Gdańska, Lublina, Białegostoku i Wrocławia – mówi Marcin Szworak, współwłaściciel sieci
Makarun Spaghetti and Salad. – Nasza propozycja pierwszej skierowana jest zarówno do osób, które już od jakiegoś czasu myślą o otwarciu własnej restauracji, ale do tej pory wstrzymywały się ze względu na trudność w wyborze odpowiedniego miejsca, jak i do przedsiębiorców, dla których nowy punkt franczyzowy stanowić będzie sposób na inwestycję kapitału.

Spghetteria Makarun Spaghetti and Salad Fot. Makarun Spaghetti and Salad

Obecnie sieć Makarun Spaghetti and Salad ma 23 lokale w Polsce i jeden za granicą - w Hamburgu. W tym roku otwarto już siedem spaghetterii.

Obecnie sieć Makarun Spaghetti and Salad ma 23 lokale w Polsce i jeden za granicą w Hamburgu. W tym roku otwarto już siedem punktów. Spaghetterie można otwierać zarówno w lokalizacjach przyulicznych, jak i w galeriach handlowych. Potrzebny jest lokal o powierzchni minimum 20 m2. Franczyzobiorca może sam zająć się jego przystosowaniem do potrzeb spagheterii, lub zlecić to centrali firmy. Koszty inwestycji, jak ocenia franczyzodawca, wynoszą od 60 do 150 tys. zł. Wszystko zależy od wielkości lokalu i jego stanu wyjściowego. Koszt zakupu licencji to 16 tys. zł. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 800 zł, plus 3 proc. od obrotu. Raz na kwartał trzeba tez płacić 1 tys. zł opłaty marketingowej.

Franczyzobiorcy mogą zdecydować się też na tzw. pakiet City. Zakłada on, że jeden franczyzobiorca będzie miał wyłączność na otwieranie lokali na określonym obszarze, np. na terenie miasta wojewódzkiego. Cena pakietu City jest ustalana indywidualnie i jest zależna od wielkości i atrakcyjności miasta. Pierwsi chętni już zdecydowali się na tę opcję (we Wrocławiu, Katowicach, Gliwicach).
Makarun otwiera też punkty franczyzowe za granicą, na terenie Unii Europejskiej. Poszukuje również masterfranczyzobiorców, którzy chcieliby kupić licencję master na cały kraj.