Na tropie młodego Einsteina

Celem zajęć w szkołach Brain Child Learning jest pobudzanie kreatywności dzieci oraz uczenie ich wykorzystywania potencjału własnego mózgu tak, żeby zwiększyć pojemność pamięci i koncentrację.
Poniedziałek
04.09.2017
Ludzki mózg ma niezgłębiony potencjał. Franczyzobiorcy Brain Child Learning uczą, jak go wykorzystać.
 

Brain Child Learning, globalna marka, prowadząca zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, które mają zwiększyć ich potencjał intelektualny, z pierwszą placówką franczyzową w Polsce wystartowała w ubiegłym roku. Dopiero, kiedy zaczęła osiągać pierwsze sukcesy, firma zabrała się za rozwój w tym zakresie na naszym podwórku.
Działamy niespełna rok w Polsce i mamy 80 uczniów. Po trzech miesiącach od ogłoszenia na szerszym rynku oferty franczyzowej, pojawiło się mnóstwo chętnych do nawiązania współpracy. We wrześniu ruszą placówki w Olsztynie, Poznaniu i Częstochowie, a do końca tego roku chcemy mieć co najmniej dziesięć funkcjonujących lokali – mówi Piotr Nitecki, właściciel warszawskiego Brain Child Learning.

Firma szuka franczyzobiorców w miastach liczących 100 tys. mieszkańców. W większych może powstać więcej placówek – średnio jedna właśnie na 100 tys. mieszkańców. Potencjalni franczyzobiorcy we współpracę muszą zainwestować od 25 do 35 tys. euro w zależności od wielkości lokalu i miasta, w którym będą działać. Mieści się w tej kwocie m.in. aranżacja lokalu, którego minimalna wielkość to 80 m2.
W ciągu pierwszego roku działalności można liczyć na trzykrotny zwrot tej inwestycji, a po trzech latach ośmiokrotny – zapewnia Piotr Nitecki. Przy tym podkreśla, że Brain Child Learning to propozycja szczególnie dla tych, którzy szukają dodatkowego pomysłu na biznes. – Pierwsze pół roku wymaga pełnego zaangażowania we współpracę z nami, ale później można ją traktować jako dodatkowy dochód. Przy zatrudnieniu dwóch osób, właściciel zajmuje się jedynie nadzorowaniem prowadzonej działalności i może na to poświęcać średnio cztery godziny dziennie.

Oprócz początkowej inwestycji, współpraca z Brain Child Learning wiąże się ze stałymi opłatami. Wynoszą one 24 proc. od każdego zapisanego ucznia na jeden poziom nauki. Poziomów jest osiem, każdy trwa dwa miesiące. Koszt dla ucznia to 1,2 tys. zł, czyli ok. 50 zł za godzinę zajęć. Umowy z franczyzobiorcami są podpisywane na 3 lata. Po tym okresie można je przedłużyć na kolejny okres, za dodatkową opłatą w wysokości 35 proc. wstępnej opłaty franczyzowej. Można też zostać masterfranczyzobiorcą. Jednak w tym przypadku trudno mówić o wysokości kosztów współpracy, ponieważ są one indywidualnie negocjowane.

Brain Child Learning to firma edukacyjna, która prowadzi pozaszkolne zajęcia z dziećmi w wieku od 7 do 15 lat. Organizowane przez nią warsztaty bazują na najnowszych zdobyczach naukowych z dziedziny medycyny i psychologii. Ich celem jest pobudzanie kreatywności dzieci oraz uczenie ich wykorzystywania potencjału własnego mózgu tak, żeby zwiększyć pojemność pamięci i koncentrację, a także lepiej zintegrować mózg. Dzieci mają nabyć pewności siebie, zacząć pozytywnie myśleć, nauczyć się szybciej rozwiązywać problemy oraz poprawić zdolność do radzenia sobie ze stresem.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018