01.09.2017

Jak z myszki zrobić lwa

Koncept, który rozwija w dzieciach pewność siebie, asertywność i wysoką samoocenę, ruszył z franczyzą. To biznes za grosze.

Act and Play za pomocą technik aktorskich uczy dzieci pewności siebie. Firmę założył aktor, Tomasz Marciniak, siedem lat temu.
Sam byłem nieśmiałym dzieckiem. Poza tym podczas nauki za granicą poznałem techniki, które pozwalają aktorom przezwyciężyć takie problemy. Miałem też okazję pracować z młodzieżą szkolną i lubiłem to. Postanowiłem połączyć te dwie rzeczy – opowiada Tomasz Marciniak.

Zajęcia dla dzieci w placówce Act and Play Fot. Act and Play

Inwestycja we współpracę franczyzową jest niewielka – wystarczy 4 tys. zł netto. Franczyzobiorca nie musi mieć wykształcenia kierunkowego, najważniejsze są naturalne predyspozycje do pracy z maluchami i świetny kontakt z nimi.

Dzisiaj jego biznes funkcjonuje sprawnie, a od roku rozwija się w sieci franczyzowej.
Mamy już sześciu partnerów i rozmawiamy z kilkoma kolejnymi – mówi właściciel Act and Play.

Franczyzobiorcy działają w Łodzi, Płocku, Miński Mazowieckim, Siedlcach, Bydgoszczy i Wrocławiu. Współpracę można rozpocząć w każdym mieście liczącym co najmniej 30 tys. mieszkańców.
Taka wielkość pozwoli naszemu partnerowi na utrzymanie się z tej działalności – podkreśla Tomasz Marciniak.

Jego zdaniem spokojnie można wtedy prowadzić minimum dziesięć zajęć tygodniowo. Jedna grupa liczy od 12 do 15 osób. Przy tym aby osiągnąć odpowiedni efekt, dzieciaki powinny na nie uczęszczać co najmniej przez rok. Jeden semestr zajęć przy jednej godzinie tygodniowo to koszt rzędu 320 zł. Natomiast inwestycja we współpracę franczyzową jest niewielka – wystarczy 4 tys. zł netto.
W tej kwocie mieści się m.in. przeszkolenie. Franczyzobiorca nie musi mieć wykształcenia kierunkowego, najważniejsze są naturalne predyspozycje do pracy z maluchami i świetny kontakt z nimi. Wszystkie lekcje mamy opracowane i opisane, pomagamy też w znalezieniu klientów, uczymy jak rekrutować dzieci na zajęcia, polecamy odpowiednie placówki do ich prowadzenia oraz oferujemy system komputerowy do zarządzania zajęciami oraz komunikacji z klientami – mówi Tomasz Marciniak.

Kwota jest niska, bo oprócz dobrych chęci, kandydat nie musi w nic więcej inwestować. Natomiast zajęcia są prowadzone w szkołach podstawowych. Każdorazowy wynajem sali kosztuje około 40 zł.
Chodzi o to, żeby dzieci nie musiały nigdzie dojeżdżać, a także uczyły się z nami w miejscach, w których dobrze się czują – podkreśla Tomasz Marciniak.

Inwestycja w zależności od zaangażowania franczyzobiorcy powinna się zwrócić maksymalnie w ciągu 3 miesięcy. W trakcie współpracy będzie on zobowiązany do uiszczania co miesięcznej opłaty w wysokości 10 proc. od obrotu.

Co właściwie daje Act and Play dzieciom?
Często jesteśmy myleni z kółkiem teatralnym, ale nie chodzi nam o uczenie aktorstwa. Głównym celem jest rozwijanie pewności siebie, asertywności i wysokiej samooceny w dzieciach. Przychodzą do nas nieśmiałe maluchy, które boją się choćby zabierać głos na lekcjach. Chcemy, żeby stały się odważne i potrafiły się mierzyć z negatywnymi ocenami – tłumaczy Tomasz Marciniak.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Dominika Pronarska

dziennikarz
Napisz do autora