Jak z myszki zrobić lwa

Inwestycja we współpracę franczyzową jest niewielka – wystarczy 4 tys. zł netto. Franczyzobiorca nie musi mieć wykształcenia kierunkowego, najważniejsze są naturalne predyspozycje do pracy z maluchami i świetny kontakt z nimi.
Piątek
01.09.2017
Koncept, który rozwija w dzieciach pewność siebie, asertywność i wysoką samoocenę, ruszył z franczyzą. To biznes za grosze.
 

Act and Play za pomocą technik aktorskich uczy dzieci pewności siebie. Firmę założył aktor, Tomasz Marciniak, siedem lat temu.
Sam byłem nieśmiałym dzieckiem. Poza tym podczas nauki za granicą poznałem techniki, które pozwalają aktorom przezwyciężyć takie problemy. Miałem też okazję pracować z młodzieżą szkolną i lubiłem to. Postanowiłem połączyć te dwie rzeczy – opowiada Tomasz Marciniak.

Dzisiaj jego biznes funkcjonuje sprawnie, a od roku rozwija się w sieci franczyzowej.
Mamy już sześciu partnerów i rozmawiamy z kilkoma kolejnymi – mówi właściciel Act and Play.

Franczyzobiorcy działają w Łodzi, Płocku, Miński Mazowieckim, Siedlcach, Bydgoszczy i Wrocławiu. Współpracę można rozpocząć w każdym mieście liczącym co najmniej 30 tys. mieszkańców.
Taka wielkość pozwoli naszemu partnerowi na utrzymanie się z tej działalności – podkreśla Tomasz Marciniak.

Jego zdaniem spokojnie można wtedy prowadzić minimum dziesięć zajęć tygodniowo. Jedna grupa liczy od 12 do 15 osób. Przy tym aby osiągnąć odpowiedni efekt, dzieciaki powinny na nie uczęszczać co najmniej przez rok. Jeden semestr zajęć przy jednej godzinie tygodniowo to koszt rzędu 320 zł. Natomiast inwestycja we współpracę franczyzową jest niewielka – wystarczy 4 tys. zł netto.
W tej kwocie mieści się m.in. przeszkolenie. Franczyzobiorca nie musi mieć wykształcenia kierunkowego, najważniejsze są naturalne predyspozycje do pracy z maluchami i świetny kontakt z nimi. Wszystkie lekcje mamy opracowane i opisane, pomagamy też w znalezieniu klientów, uczymy jak rekrutować dzieci na zajęcia, polecamy odpowiednie placówki do ich prowadzenia oraz oferujemy system komputerowy do zarządzania zajęciami oraz komunikacji z klientami – mówi Tomasz Marciniak.

Kwota jest niska, bo oprócz dobrych chęci, kandydat nie musi w nic więcej inwestować. Natomiast zajęcia są prowadzone w szkołach podstawowych. Każdorazowy wynajem sali kosztuje około 40 zł.
Chodzi o to, żeby dzieci nie musiały nigdzie dojeżdżać, a także uczyły się z nami w miejscach, w których dobrze się czują – podkreśla Tomasz Marciniak.

Inwestycja w zależności od zaangażowania franczyzobiorcy powinna się zwrócić maksymalnie w ciągu 3 miesięcy. W trakcie współpracy będzie on zobowiązany do uiszczania co miesięcznej opłaty w wysokości 10 proc. od obrotu.

Co właściwie daje Act and Play dzieciom?
Często jesteśmy myleni z kółkiem teatralnym, ale nie chodzi nam o uczenie aktorstwa. Głównym celem jest rozwijanie pewności siebie, asertywności i wysokiej samooceny w dzieciach. Przychodzą do nas nieśmiałe maluchy, które boją się choćby zabierać głos na lekcjach. Chcemy, żeby stały się odważne i potrafiły się mierzyć z negatywnymi ocenami – tłumaczy Tomasz Marciniak.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Szkolenia prezentacje biznesowe

Myślę, że każda forma szkolenia i edukacji jest jak najbardziej ok. Nie ma co żałować w edukację swojej osoby bo wcześniej czy później się to zwróci. A nawet...

2 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Cześć, zastanawiam się nad otworzeniem biznesu w zakresie doradztwa zawodowego w zakresie autoprezentacji, tworzenia cv, rozwoju kariery itp. Być może właśnie na...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018