W wielu galeriach handlowych prowadzimy równocześnie i sklepy, i wyspy. Dzięki temu docieramy do większej liczby klientów - mówi Michał Skowronek, prezes Telakces.com.
Czwartek
31.08.2017
Często zdarza się, że nasze punkty zarabiają już od pierwszego dnia. Niektóre już po kilku tygodniach pozwalają na zwrot poniesionych nakładów – mówi Michał Skowronek, prezes Telakces.com.
 

Ile punktów liczy obecnie sieć Telakces.com?
Mamy już blisko 140 placówek w Polsce i Czechach. Średnio otwieramy 4 lokalizacje miesięcznie i chcemy utrzymać takie tempo rozwoju. Do końca bieżącego roku planujemy uruchomić punkty m.in. w Galerii Północnej, CH Wroclavia, CH Serenada w Krakowie, Parku Handlowym Franowo, Galerii Mazovia czy Tarasach Zamkowych w Lublinie.

Jaka lokalizacja jest najlepsza dla placówki z państwa szyldem?
Zasadniczo nasze placówki uruchamiamy w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Nie oznacza to jednak, że zamykamy się na mniejsze ośrodki. Rozpatrujemy każdą lokalizację, którą zgłoszą nam franczyzobiorcy. Także mniejsze miasta mogą się bowiem okazać atrakcyjnym rynkiem. Nadal lokalizujemy punkty w galeriach handlowych. Choć muszę przyznać, że z uwagą przyglądamy się nastrojom rynkowym i jesteśmy otwarci także na nowe możliwości. Jeśli chodzi o konkretne galerie, to dokonując wyboru także dokładnie analizujemy ich potencjał. Obecnie bowiem widać coraz większe nasycenie branżą GSM i niekoniecznie np. duża powierzchnia placówki oznacza sukces. Musimy również brać pod uwag także m.in. ilość punktów z tej samej branży na danym terytorium i realne zapotrzebowanie na tego typu sprzedaż.

W jakich formatach można otwierać placówki Telakces - sklep, wyspa handlowa? Który z nich jest najpopularniejszy?
Otwieramy zarówno lokale, jak i stoiska handlowe. Powierzchnia sklepów działających pod marką Telakces.com waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów. Podobnie jest w przypadku wysp handlowych. W zależności od wymagań danego centrum handlowego potrafimy przygotować projekty zarówno kilku jak i kilkunastometrowe. Wyspy handlowe są generalnie najpopularniejszą formą sprzedaży akcesoriów GSM w Polsce. Inwestycja w sklep jest zresztą wyższa, niż w stoisko. Jednak my w wielu galeriach handlowych prowadzimy równocześnie i sklepy, i wyspy. Dzięki temu docieramy do większej liczby klientów.

Nakłady na inwestycję zależą od powierzchni punktu. Przy minimalnej kwocie za przystąpienie do systemu franczyzowego, większość inwestycji pochłania zatowarowanie i kaucja zwrotna. Sklep musi być również wyposażony w sprzęt komputerowy, kasę fiskalną. Generalnie możemy przyjąć, że przy dobrym zatowarowaniu kwota inwestycji w wyspę lub salon zawiera się w widełkach od 30 do 200 tys. zł. Opłaty miesięczne są negocjowane indywidualnie.

Jak szybko punkt staje się rentowny?
Dzięki naszemu doświadczeniu w wyborze miejsca bardzo często zdarza się, że punkty zarabiają już od pierwszego dnia. Stopa zwrotu również prezentuje się okazale, niektóre punkty już po kilku tygodniach pozwalają na zwrot nakładów. Franczyzobiorca zarabia na sprzedaży akcesoriów, telefonów, ale warto zaznaczyć, że poza typową ofertą w większości naszych punktów funkcjonują profesjonalne serwisy, a także jest dostępna oferta telekomunikacyjna Virgin Mobile.

Sprzedaż akcesoriów w Polsce cały czas świetnie się rozwija. Rynek jest oczywiście mocno nasycony, część firm jednak nie wytrzymuje tempa zmian na rynku i zamyka kolejne placówki. Dodatkowo ciężko jest zaistnieć w branży nowym podmiotom. Galerie handlowe, w których obecnie głównie funkcjonuje handel, wolą współpracować ze sprawdzonymi partnerami i znanymi brandami. Naszym dodatkowym atutem, odróżniającym nas od konkurencji, jest ścisła współpraca z Virgin Mobile. Jako jedyna sieć sprzedaży akcesoriów GSM, otwieramy nasze punkty wspólnie z operatorem telekomunikacyjnym.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018