Spółka Krismilton, wieloletni dealer sieci Play, ma już w swoim portfolio blisko 70 salonów i punktów sprzedaży.
Czwartek
05.10.2017
Najlepsi doradcy biznesowi Playa mogą osiągać dochody o równowartości kilku średnich krajowych. Jak wypracować takie zyski?
 

Spółka Krismilton, wieloletni dealer sieci Play, ma w swoim portfolio 66 salonów i punktów sprzedaży. Teraz skupia się jednak na budowie sieci profesjonalnych doradców biznesowych, odpowiedzialnych za pozyskiwanie i utrzymywanie tzw. klientów Regon, czyli przedsiębiorców, firm i instytucji.
– Obecnie mamy 30 takich doradców, ale wciąż jest miejsce dla kolejnych – mówi Tomasz Seminowicz, koordynator sprzedaży rynku biznesowego w sieci Krismilton, odpowiedzialny za rozwój kanału biznesowego. Dobrą motywacją do podjęcia tego typu pracy, oprócz elastycznych godzin i samodzielnego ustalania grafiku, mogą być zarobki.
– Najlepsi potrafią osiągać dochody o równowartości kilku średnich krajowych – zapewnia Tomasz Seminowicz. – Wszystko oczywiście zależy od nakładu pracy.
Doradcy pracują na umowach dealersko-franczyzowych. Muszą prowadzić własną działalność gospodarczą. Obsługują wyłącznie klientów biznesowych. Dobrze, jeśli kandydat na doradcę ma już doświadczenie w sprzedaży, ale nie jest to konieczne.
– Na rynek wchodzi pokolenie dwudziestolatków, od których trudno przecież wymagać doświadczenia. Natomiast ci młodzi ludzie mają przecież także cenne talenty i umiejętności, choćby dotyczące obycia w świecie internetu, mediów społecznościowych – mówi Tomasz Seminowicz. – To samo dotyczy bazy klientów. Dobrze, jeśli doradca przychodzi z własną. Jeśli jednak jej nie ma, ale widzimy, że dobrze pracuje, jest efektywny, to możemy udostępnić mu część własnych kontaktów.
Idealny doradca powinien być nie tylko profesjonalny. W tym zawodzie liczy się też dobra prezencja, umiejętność łatwego nawiązywania relacji z ludźmi, bycie kontaktowym, otwartym.
– Nie wystarczy podpisać umowę z klientem. Trzeba umieć podtrzymać relację, czasem umówić się po prostu na kawę, porozmawiać, dbać o zadowolenie z usług, rozwiązywać szybko ewentualne problemy – wyjaśnia Tomasz Seminowicz. – Firmy często są skłonne nawet zapłacić więcej, ale w zamian mieć do dyspozycji osobę, która dobierze im optymalny pakiet usług, a w razie potrzeby szybko zainterweniuje w sytuacji kryzysowej.
Wśród doradców wciąż jeszcze przeważają panowie, choć w ostatnim czasie liczba kobiet w tej branży systematycznie rośnie (parę lat temu było ich 10 proc., teraz jest blisko 30 proc.). Ta wzrostowa tendencja może się utrzymać, bo badania dowodzą, że panie łatwiej nawiązują relacje z klientami.
Aby móc liczyć na dobre zarobki, każdy doradca powinien zbudować sobie bazę 150-200 firm, które ma pod swoją pieczą.
– W dużych miastach rynek jest dość mocno nasycony, także przez konkurencję – przyznaje Tomasz Seminowicz. – Naszym zdaniem spory potencjał tkwi natomiast wciąż w mniejszych miejscowościach, liczących 10-50 tys. mieszkańców.


POPULARNE NA FORUM

Sferis powiększa sieć

Great share, your blog is awesome! Dream League Soccer 2018 Kits

8 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Dobry konwerter do talerza satelitarnego.

Witam wszystkich , posiadam duży talerz satelitarny jeszcze od poprzedniego dostawcy telewizyjnego, od roku mam umowę z innym i jest zdecydowanie lepszy odbiór. Czy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

8 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018