Spółka Krismilton, wieloletni dealer sieci Play, ma już w swoim portfolio blisko 70 salonów i punktów sprzedaży.
Czwartek
05.10.2017
Najlepsi doradcy biznesowi Playa mogą osiągać dochody o równowartości kilku średnich krajowych. Jak wypracować takie zyski?
 

Spółka Krismilton, wieloletni dealer sieci Play, ma w swoim portfolio 66 salonów i punktów sprzedaży. Teraz skupia się jednak na budowie sieci profesjonalnych doradców biznesowych, odpowiedzialnych za pozyskiwanie i utrzymywanie tzw. klientów Regon, czyli przedsiębiorców, firm i instytucji.
– Obecnie mamy 30 takich doradców, ale wciąż jest miejsce dla kolejnych – mówi Tomasz Seminowicz, koordynator sprzedaży rynku biznesowego w sieci Krismilton, odpowiedzialny za rozwój kanału biznesowego. Dobrą motywacją do podjęcia tego typu pracy, oprócz elastycznych godzin i samodzielnego ustalania grafiku, mogą być zarobki.
– Najlepsi potrafią osiągać dochody o równowartości kilku średnich krajowych – zapewnia Tomasz Seminowicz. – Wszystko oczywiście zależy od nakładu pracy.
Doradcy pracują na umowach dealersko-franczyzowych. Muszą prowadzić własną działalność gospodarczą. Obsługują wyłącznie klientów biznesowych. Dobrze, jeśli kandydat na doradcę ma już doświadczenie w sprzedaży, ale nie jest to konieczne.
– Na rynek wchodzi pokolenie dwudziestolatków, od których trudno przecież wymagać doświadczenia. Natomiast ci młodzi ludzie mają przecież także cenne talenty i umiejętności, choćby dotyczące obycia w świecie internetu, mediów społecznościowych – mówi Tomasz Seminowicz. – To samo dotyczy bazy klientów. Dobrze, jeśli doradca przychodzi z własną. Jeśli jednak jej nie ma, ale widzimy, że dobrze pracuje, jest efektywny, to możemy udostępnić mu część własnych kontaktów.
Idealny doradca powinien być nie tylko profesjonalny. W tym zawodzie liczy się też dobra prezencja, umiejętność łatwego nawiązywania relacji z ludźmi, bycie kontaktowym, otwartym.
– Nie wystarczy podpisać umowę z klientem. Trzeba umieć podtrzymać relację, czasem umówić się po prostu na kawę, porozmawiać, dbać o zadowolenie z usług, rozwiązywać szybko ewentualne problemy – wyjaśnia Tomasz Seminowicz. – Firmy często są skłonne nawet zapłacić więcej, ale w zamian mieć do dyspozycji osobę, która dobierze im optymalny pakiet usług, a w razie potrzeby szybko zainterweniuje w sytuacji kryzysowej.
Wśród doradców wciąż jeszcze przeważają panowie, choć w ostatnim czasie liczba kobiet w tej branży systematycznie rośnie (parę lat temu było ich 10 proc., teraz jest blisko 30 proc.). Ta wzrostowa tendencja może się utrzymać, bo badania dowodzą, że panie łatwiej nawiązują relacje z klientami.
Aby móc liczyć na dobre zarobki, każdy doradca powinien zbudować sobie bazę 150-200 firm, które ma pod swoją pieczą.
– W dużych miastach rynek jest dość mocno nasycony, także przez konkurencję – przyznaje Tomasz Seminowicz. – Naszym zdaniem spory potencjał tkwi natomiast wciąż w mniejszych miejscowościach, liczących 10-50 tys. mieszkańców.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018