Marka szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Franczyzodawca szacuje, że na start inwestycji trzeba zainwestować minimum 50 tys. zł.
Piątek
13.10.2017
Gastro-kurierska firma Stava otwiera kolejny oddział franczyzowy. Chętnych do zarabiania na tym biznesie nie brakuje.
 

Stava oferuje lokalom gastronomicznym usługi kurierów, dostarczających posiłki do klientów. Dzięki temu restauracje nie muszą zatrudniać własnych dostawców. Korzystając ze specjalnej aplikacji na tablet wpisują tylko swoje zamówienie do systemu, który przekierowuje je dalej do kuriera. System ustala też optymalną trasę dla dostawcy, analizuje, które zamówienia można ze sobą łączyć, aby jak najszybciej je zrealizować.

Stava zaczęła działalność blisko 3 lata temu w Opolu. Teraz ma też oddział franczyzowy we Wrocławiu, a za dwa tygodnie otwiera kolejny – w Białymstoku.
Także nasz opolski oddział macierzysty przekazaliśmy w lipcu w ręce franczyzobiorcy, więc obecnie rozwijamy się tylko w tej formie – mówi Grzegorz Aksamit, wiceprezes spółki Stava. – Zainteresowanie proponowanym przez nas biznesem jest bardzo duże. Białystok to pierwsze z planowanych otwarć. Nasz harmonogram na 2018 rok przewiduje 10 kolejnych oddziałów, a kandydaci, ze względu na duże zainteresowanie, rezerwują terminy, w których będą startowali w swoich miastach. Mamy rezerwacje już nawet na czerwiec 2018.
Marka szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Franczyzodawca szacuje, że na start inwestycji trzeba zainwestować minimum 50 tys. zł. To powinno wystarczyć na zakup trzech pojazdów (samochodów lub skuterów), wyposażenie biura i kurierów oraz opłatę wstępną, której wysokość zależy od wielkości miasta. Licencjobiorca powinien zadbać też o garaż lub miejsca parkingowe dla pojazdów. Franczyzodawca zapewnia m.in. miesięczne szkolenia, licencję na system informatyczny (który oprócz obsługi zleceń zajmuje się też czynnościami administracyjnymi, typu generowanie umów, rozliczanie wynagrodzeń itp.), wyłączność na dane miasto (wyjątkiem jest Warszawa), plan rozwoju oddziału.
Franczyzobiorca płaci franczyzodawcy ustaloną stawkę od każdej zrealizowanej dostawy (jej wysokość zależy m.in. od ceny zlecenia). Według licencjodawcy, oddział staje się rentowny już przy dwóch zatrudnionych kurierach i 40 zleceniach dziennie. Franczyzobiorca musi jednak liczyć się z tym, że powinien dysponować kapitałem na rozwój firmy. Wraz ze wzrostem liczby klientów będzie musiał inwestować w kolejne auta i kolejnych pracowników.


POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018