Preferowane lokalizacje to centra handlowe, duże osiedla lub centra miejscowości. Na restaurację potrzebny jest lokal o powierzchni od 80 do 250 m2.
Piątek
03.11.2017
Kebab King chce otwierać restauracje w średnich i dużych miastach. Ile trzeba przeznaczyć na inwestycję?
 

Za trzy tygodnie w Pruszkowie otwarty zostanie 26. lokal sieci Kebab King – a piąty franczyzowy. Najwięcej restauracji z tym szyldem działa w Warszawie i najbliższej okolicy, ale można je znaleźć także we Wrocławiu, Gdańsku, Toruniu, Gdyni, Ostrołęce, Siedlcach, Otwocku.
Podczas Targów Franczyza zgłosili się do nas kandydaci na franczyzobiorców m.in. z Katowic, Krakowa, Poznania, Łodzi, Sopotu, Bydgoszczy – wylicza Nasir Bilgin, dyrektor generalny Kebab King. – I były to osoby bardzo poważnie zainteresowane właśnie naszym konceptem.

Kebab King to sieć serwująca dania kuchni kurdyjskiej. Z zasady koncept jest przeznaczony dla dużych miast, liczących powyżej 50 tys. mieszkańców. Wyjątkiem są mniejsze miasta, przylegające do Warszawy. Preferowane lokalizacje to centra handlowe, duże osiedla lub centra miejscowości. Na restaurację potrzebny jest lokal o powierzchni od 80 do 250 m2. Od jego wielkości zależy oczywiście kwota inwestycji. Wydatki na restaurację mieszczą się zwykle w 150-500 tys. zł. Opłata wstępna wynosi 70 tys. zł. Miesięczna opłata franczyzowa to 5 proc. od obrotu netto, a marketingowa 1,5 proc.
Od momentu podpisania umowy cały czas towarzyszymy i pomagamy franczyzobiorcy – zapewnia Nasir Bilgin. – Pomagamy w wyborze lokalu i jego przygotowaniu, zakupie sprzętu. Zapewniamy szkolenia dla franczyzobiorcy i jego personelu. Nasze wsparcie trwa przez cały okres współpracy.
Franczyzodawca jest jednocześnie także producentem mięs, pieczywa, dań wegetariańskich i deserów, w które centralnie zaopatruje restauracje. Wszystkie lokale realizują również zamówienia w dostawie.
Można je składać zarówno drogą on-line, jak i poprzez aplikację mobilną oraz za pośrednictwem naszego call center, które rozdysponowuje zamówienia telefoniczne na konkretne lokale – wylicza dyrektor generalny Kebab King. Oczywiście lokale franczyzowe są także przyłączane do wszystkich tych systemów.
Według szacunków licencjodawcy, okres zwrotu z inwestycji to od 12 do 36 miesięcy.
Wprawdzie konkurencja w segmencie kuchni bliskowschodniej jest w Polsce spora, ale my nie jesteśmy anonimowym „kebabem”. Mamy już wypracowaną, rozpoznawalną markę. Klienci wiedzą, jakiej jakości mogą spodziewać się we wszystkich naszych lokalach – podkreśla Nasir Bilgin.
Według raportu „Polska na talerzu 2017” kebaby wciąż należą do najbardziej popularnych w Polsce dań. Wybiera je 51 proc. Polaków, jadających na mieście.


POPULARNE NA FORUM

Gastronomię czeka świetlana przyszłość

Dobrej jakości sprzęt kuchenny i chłodniczy dostaniecie w http://frigosystem.com.pl/ Lady cukiernicze, chłodnicze, witryny i gondole, szafy mroźnicze czy regały sklepowe...

23 wypowiedzi
ostatnia 20.10.2018
Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018