Okres zwrotu z inwestycji w stoisko Monument9 wynosi zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.
Kamil Wiśniewski, franczyzodawca Monument9
Wtorek
07.11.2017
O przewadze punktów sieciowych nad niezrzeszonymi w branży GSM opowiada Kamil Wiśniewski, franczyzodawca Monument9.
 

Rynek w branży akcesoriów GSM staje się coraz bardziej nasycony – czy to oznacza, że jest coraz mniej miejsca na nowe placówki?
Rynek jest nasycony, jednak powoli wypierane są z niego jednoosobowe firmy, które nie działają pod szyldem znanej marki. Bardzo często otrzymujemy oferty na takie opuszczone lokalizacje, w których później z powodzeniem prowadzimy punkt sieciowy. Od niedawna również małe firmy wysyłają do nas zapytania w sprawie możliwości przyłączenia się do sieci Monument9. Zamierzamy skorzystać z tej drogi rozwoju. Obecnie mamy już blisko 30 placówek. Proponujemy bardzo korzystne warunki dla franczyzobiorców. I mówię tu nie tylko o finansach. Mamy również elastyczne warunki zakupowe – nie narzucamy minimalnych kwot zakupów, ani asortymentu, który trzeba mieć w ofercie. Mamy bardzo indywidualne podejście do współpracy.

Ile trzeba wydać na uruchomienie punktu Monument9?
Całkowita kwota inwestycji rozpoczyna się od 35 tys. zł w przypadku wyspy, 50 tys. w wypadku salonu w markecie, a kończy się nawet na kwocie powyżej 150 tys w przypadku salonu w dużej galerii handlowej. Wszelkie opłaty – licencyjne, franczyzowe – ustalamy z franczyzobiorcami indywidualnie. Okres zwrotu z inwestycji to zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Jako franczyzodawca oferujemy przede wszystkim kompleksowe szkolenie, bezpłatny projekt aranżacji lokalu oraz wsparcie marketingowe. Najważniejsze jednak jest nasze wsparcie na początkowym etapie inwestycji. Cały czas poszerzamy także asortyment oraz staramy się wprowadzać do oferty nowe modele akcesoriów. To ważne, bo rynek GSM zmienia się dosłownie z dnia na dzień. W naszej hurtowni franczyzobiorcy mają do wyboru około 30 tys. produktów.

Jakie lokalizacje są najlepsze dla punktów z akcesoriami GSM?
Zdecydowanie najbardziej atrakcyjne są punkty w marketach oraz galeriach handlowych. Jednak nie wykluczamy otwierania placówek także w innych lokalizacjach. Na przykład od ponad roku prowadzimy własny punkt na dworcu centralnym w Warszawie. Znalezienie odpowiedniego miejsca na placówkę jest dzisiaj bardzo trudne, jednak dzięki naszym kontaktom w firmach zajmujących się komercjalizacją nieruchomości możemy służyć pomocą naszym franczyzobiorcom. Wszystkie punkty obowiązuje spójna koncepcja wizualna.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018