29.11.2017

Nest Bank rośnie aż miło

W Gdańsku ruszyła 150. placówka partnerska Nest Banku. Bank potrzebował półtora roku, żeby zbudować taką sieć.

Nest Bank zadebiutował we wrześniu 2016 roku. Wszedł na terytorium do tej pory szeroko omijane przez inne banki i umieścił swoją markę w świecie tradycyjnych wartości, adresując ofertę do klientów z mniejszych miejscowości. Również w zakresie sieci sprzedaży bank postawił na rodzinne firmy i przedsiębiorców osadzonych w lokalnych społecznościach, rozumiejących ich potrzeby. Rozwojem franczyzy zajęli się Jacek Biskup i Grzegorz Karmowski, menedżerowie, którzy budowali sieci partnerskie w bankowości i telekomunikacji. Swój franczyzowy debiut Nest Bank również zaakcentował dość wyraźnie, otwierając jednocześnie kilkanaście placówek partnerskich.

Otwarcie 150. placówki partnerskiej Nest Banku Fot. Nest Bank

Nest Bank otwiera placówki partnerskie w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców. Najlepsza lokalizacja to centrum miasta, miejsce przy głównym ciągu komunikacyjnym lub w centrum handlowym.

Obecnie sieć partnerska liczy ponad 150 placówek zlokalizowanych w 133 miastach i stanowi główny kanał sprzedaży Nest Banku (sieć własna liczy 56 oddziałów zlokalizowanych w największych miastach).
Franczyza od początku jest dla nas bardzo ważna, ścisła współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami wypływa z filozofii naszej marki – mówi Jacek Biskup, dyrektor Departamentu Sieci Partnerskiej Nest Banku. – Przekłada się to na warunki współpracy z partnerami. Większość naszych franczyzobiorców znakomicie orientuje się w branży finansowej i przychodzi z konkretnymi oczekiwaniami. Stworzyliśmy dla nich takie warunki, aby nie tylko chcieli do nas dołączyć, ale rozwijali się z nami, otwierając kolejne placówki. I to się dzieje. Mamy już 25 multifranczyzobiorców i spodziewamy się kolejnych – dodaje.

Nest Bank otwiera placówki partnerskie w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców. Najlepsza lokalizacja to centrum miasta, miejsce przy głównym ciągu komunikacyjnym lub w centrum handlowym. Optymalna wielkość lokalu to 35-40 m2, w tym wydzielona sala obsługi o powierzchni ok. 30 m2. Według szacunków centrali, całkowity koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 50 tys. zł. W kwocie tej zmieści się remont lokalu, zakup mebli, zakup oznakowania wewnętrznego i zewnętrznego, koszt sprzętu elektronicznego oraz kamer.

Miesięczne koszty funkcjonowania placówki Nest Banku powinny zamknąć się w kwocie 11 tys. zł. Największą część tej kwoty pochłoną wynagrodzenia pracowników (6 tys. zł) oraz wynajęcie biura (ok. 3 tys. zł). Miesięczna opłata licencyjna wynosi w Nest Banku 1 tys. zł.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora