07.10.2002

SUBWAY w katalogu firm

W Polsce rozpoczyna działalność największa na świecie sieć zdrowych restauracji kanapkowych

Od dzisiaj prezentujemy w Katalogu Firm Franchisingowych zasady współpracy z jedną z największych sieci franchisingowych na świecie. Amerykański Subway, powstał 28 sierpnia 1965 roku w Bridgeport, w stanie Connecticut. Jego twórcy, Fred DeLuca i Dr. Peter Buck, planowali otworzyć 32 restauracje w ciągu 10 lat.

Postawili na rozwój poprzez franchising. Lokalni przedsiębiorcy dołączali do sieci Subwaya i tym samym Fred i Pete osiągnęli założony cel. Do roku 1987 sieć Subway składała się już z 1.000 restauracji, a obecnie liczy ponad 17.000 restauracji. Działalność prowadzona jest w 76 krajach.

Sandwich Subway
Zdrowy sandwich Subwaya

Subway jest drugą, obok McDonald's, najbardziej znaną siecią franchisingową w Stanach Zjednoczonych. Można zaliczyć ją do fast foodów, ponieważ oferuje szybkie posiłki robione na zamówienie. Każda kanapka jest przygotowywana w obecności klienta. Jednak nie można znaleźć w menu hamburgerów, tylko zdrowe kanapki.

W Polsce Subway dopiero rozpoczyna działalność. Od 2002 roku nad rozwojem sieci pracują Wayne Levin i Kris Selka. Wcześniej Wayne Levin otworzył ponad 200 Subwayów na Florydzie. W Polsce działają już dwie restauracje w Warszawie i w najbliższym czasie zostaną otwarte kolejne, m.in. w Krakowie.

Informacje zostały zaczerpnięte ze strony www.subwaypolska.pl

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Małgorzata Samborska

dziennikarz
Napisz do autora