Północ w kolejnych miastach

Sandra Donart przystąpiła do sieci Północ z planami otwarcia kilku biur nieruchomości. Jak twierdzi, na kaliskich portalach przewija się średnio 400 ogłoszeń. Zamierza przejąć 10 proc. rynku, czyli 40 umów w miesiącu.
Poniedziałek
18.12.2017
Sieć biur nieruchomości zyskuje nowych partnerów. Jesienią marka weszła do Kłodzka, Tychów i Kalisza.
 

We wrześniu – Kłodzko, w październiku Tychy, w listopadzie – Kalisz. Tak wygląda bilans jesiennych otwarć sieci Północ Nieruchomości. Wcześniej w tym roku na przystąpienie do konceptu zdecydowali się m.in. właściciele biur nieruchomości z Częstochowy, Siedlec i Bolesławca. Franczyzodawca musiał jednak również pożegnać się z kilkoma partnerami. Jak tłumaczy, część z nich okazała się nierzetelna, ale byli i tacy, których wizja biznesu nie pokrywała się z wytycznymi franczyzodawcy.
Obecnie większość naszych nowych franczyzobiorców stanowią przedsiębiorcy, którzy już wcześniej prowadzili działalność w branży. Nadal jednak ok. 70-80 proc. naszych partnerów to osoby, które wraz z nami zaczynały swoją przygodę z branżą nieruchomości. To pokazuje, że licencja franczyzowa pozwala odnieść sukces nawet bez wcześniejszego doświadczenia w danej dziedzinie – mówi Andrzej Jakliński, dyrektor ds. rozwoju sieci i marketingu Północ Nieruchomości.

Ostatnie z otwarć miało miejsce w Kaliszu, gdzie biurem pod żółtym szyldem zarządzają Sandra i Mariusz Donart. Jak twierdzi Andrzej Jakliński, Wielkopolska jest województwem z ogromnym potencjałem gospodarczym.
Decyduje o tym wysoka – na tle kraju – zamożność mieszkańców, atrakcyjne usytuowanie względem stolic europejskich oraz dobrze rozwinięta sieć dróg i autostrad. Z tego względu już od dłuższego czasu szukaliśmy kolejnego, odpowiedniego partnera w tym regionie – tłumaczy.

Franczyzobiorcy przyznają, że zanim zdecydowali się na konkretnego franczyzodawcę, długo badali rynek. Wśród argumentów, które przeważyły na korzyść marki Połnoc, był m.in. fakt, że w bliskim regionie nie było jeszcze placówki tej sieci, a franczyzobiorcy od początku planowali kolejne otwarcia w sąsiednich miastach.
Na rynku kaliskim biura pośrednictwa bazują głównie na poleceniach poprzez wyrobioną pozycję przez lata pracy. My natomiast, bazując na doświadczeniach Północ Nieruchomości, chcemy prowadzić bardzo zdecydowane działania w celu pozyskiwania ofert z rynku. Z moich obserwacji wynika, że mamy pełny monopol na takie działania, co skutkować powinno dobrymi wynikami sprzedaży – mówi Sandra Donart. – Na kaliskich portalach przewija się średnio 400 ogłoszeń. Nasz cel to przejęcie 10 proc. rynku, czyli 40 umów w miesiącu.

Opłata wstępna w sieci Północ wynosi 999 zł. Taką samą kwotę franczyzobiorcy odprowadzają do centrali w ramach opłaty miesięcznej. Minimalna kwota inwestycji we franczyzowe biuro nieruchomości wynosi od 10 do 15 tys. zł. Ostateczna wielkość wydatków zależna jest od wielu czynników, jak choćby powierzchnia biura, liczba pracowników i lokalizacja.
Samodzielny biznes będzie potrzebował mniej więcej sześciu miesięcy, aby zacząć generować zyski. Czas ten w przypadku wejścia w biznes franczyzowy jest zazwyczaj krótszy i wynosi ok. trzech miesięcy, gdyż dostajemy sprawdzone know-how oraz dostęp do bazy nieruchomości i klientów ich poszukujących. W początkowym okresie niezwykle ważne jest zaangażowanie partnera w pozyskiwanie ofert nieruchomości i budowanie zespołu agentów – mówi Andrzej Jakliński.


POPULARNE NA FORUM

Deweloper w małym mieście

Rzeczywiście niektóre z tych miejscówek, o których mówicie wyglądają super. Moim zdaniem akurat to osiedle http://www.bulwarypark.pl/ rośnie na naprawdę świetne...

12 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Wynajem hal magazynowych

Cześć, Poszukuję terenu pod budowę hali magazynowej lub po prostu hali na wynajem w okolicach Warszawy. Ostatnio natrafiłem na...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

[url=http://miedzynarodoweprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-miedzynarodowe-cennik-uslug/]firma oferująca przeprowadzki międzynarodowe[/url]

2 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Witam, w najbliższym czasie planuję przeprowadzkę międzynarodową, niestety na rok zmuszona jestem opuścić nasz piękny kraj. Czy możecie mi polecić jakąś firmę...

2 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Wiosna należy do pośredników

I would like to know how are you able to write so many great articles like this consistently? Is there a secret to your writing work or is it just your raw talent? Do tell me ...

16 wypowiedzi
ostatnia 14.04.2018
Wiosna należy do pośredników

Such a nice post, keep up the fantastic work Make My 4Ps of Marketing Project This site and the resources you provide is really nice keep it up.

16 wypowiedzi
ostatnia 04.04.2018
Wiosna należy do pośredników

My friend recommended this blog and he was totally right keep up the good work Barrington Products Inc Case Study Solution Case Study Solution

16 wypowiedzi
ostatnia 04.04.2018
Wiosna należy do pośredników

UAE Freezone only professional writers can make this kind of material, cheers

16 wypowiedzi
ostatnia 04.04.2018
zobacz więcej na forum