10.10.2002

Grupa Muszkieterów uruchomiła dojrzewalnię bananów

Intermarche jest siecią handlową posiadającą całkowicie sterowaną komputerowo dojrzewalnię bananów

Już od miesiąca w Bazie Poznańskiej - centrali Grupy Muszkieterów działa dojrzewalnia bananów, dzięki której Muszkieterowie zarządzający sklepami Intermarche mogą zaoferować swoim klientom te owoce.

Ten obiekt zajmuje powierzchnię 450 m2 podzieloną na sześć komór. W każdej części przechowuje się jednocześnie 3 000 kartonów z surowcem nazywanym zielonym bananem. Produkt ten jest stymulowany do dojrzewania przez 6 dni. Proces ten wyzwala odpowiednia temperatura ( od 14 do 19 stopni), ale także tzw. gazowanie 5 % roztworem etylenu oraz 95 % roztworem azotu. 2 000 ton bananów - to spodziewany roczny obrót tymi owocami.

Do 68 supermarketów Intermarche wyjeżdża 12 000 kartonów tych owoców. Przy obsłudze nowoczesnego rozwiązania technologicznego pracują trzej przeszkoleni pracownicy.

Koszt tej inwestycji, która została wykonana w trakcie trzech miesięcy, wyniósł 1 000 000 zł.

Dojrzewalnia bananów jest częścią centrali Muszkieterów - Bazy Poznańskiej, która obecnie dostarcza produkty do ponad 80 sklepów. Muszkieterowie w Polsce kierują 67 sklepami spożywczymi Intermarche i 14 sklepami typu „dom i ogród” Bricomarche.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

2

Małgorzata Samborska

dziennikarz
Napisz do autora