Do końca roku Stava zamierza uruchomić 10 nowych oddziałów (dwa jeszcze w tym kwartale), a w 2019 chce otwierać dwa franczyzowe oddziały każdego miesiąca.
Piątek
12.01.2018
Gastro-kurierska firma Stava chce otworzyć 10 oddziałów w 2018 roku. Niedawno przyłączyła do swojej sieci dotychczasową konkurencję.
 

Stava zaczęła działalność blisko 3 lata temu w Opolu. Firma oferuje lokalom gastronomicznym usługi kurierów, dostarczających posiłki do klientów. Dzięki temu restauracje nie muszą zatrudniać własnych dostawców. Korzystając ze specjalnej aplikacji na tablet wpisują tylko swoje zamówienie do systemu, który przekierowuje je do kuriera.
– W każdym miesiącu zgłasza się do nas blisko 200 osób zainteresowanych otwarciem oddziału Stava w swoim mieście – mówi Paweł Aksamit, prezes Stava. – Planujemy w ciągu najbliższych 3-4 lat otworzyć oddziały w większości z 87 miast w Polsce, liczących powyżej 50 tys. mieszkańców.

Stava rozwija się obecnie tylko poprzez franczyzę. Oprócz Opola ma oddziały we Wrocławiu, Białymstoku, a na początku stycznia uruchomiła kolejny – w Legnicy. Co ciekawe, na franczyzę Stavy zdecydowała się działająca tam od ponad roku konkurencyjna firma Driver.
– Dotychczas prowadziłem firmę samodzielnie, ale po zapoznaniu się z ofertą Stavy zdecydowałem się na współpracę. Liczę na to, że doświadczenie franczyzodawcy i zapewniane przez niego narzędzia informatyczne uwolnią sporo mojego czasu i wpłyną pozytywnie na jakość usług i wyniki finansowe – mówi Kamil Malewski, właściciel firmy Driver.

Do końca roku Stava zamierza uruchomić 10 nowych oddziałów (dwa jeszcze w tym kwartale), a w 2019 chce otwierać dwa franczyzowe oddziały każdego miesiąca. Franczyzodawca szacuje, że na inwestycję trzeba mieć minimum 50 tys. zł. To powinno wystarczyć na zakup trzech pojazdów (samochodów lub skuterów), wyposażenie biura i kurierów oraz opłatę wstępną, której wysokość zależy od wielkości miasta. Licencjobiorca powinien zadbać też o garaż lub miejsca parkingowe dla pojazdów. Franczyzodawca zapewnia m.in. miesięczne szkolenia, licencję na system informatyczny (który oprócz obsługi zleceń zajmuje się też czynnościami administracyjnymi, typu generowanie umów, rozliczanie wynagrodzeń itp.), wyłączność na określony teren, plan rozwoju oddziału.
– Chętnie podejmujemy rozmowy z lokalnymi firmami. Dzięki naszym unikalnym narzędziom IT i zaawansowanej optymalizacji logistycznej jesteśmy w stanie zaoferować im redukcję kosztów nawet o 50 proc. Dla nas podjęcie współpracy z istniejącą firmą również ma zalety, przede wszystkim w postaci zweryfikowanego partnera i istniejącej bazy klientów – dodaje Paweł Aksamit.
Franczyzobiorca płaci franczyzodawcy ustaloną stawkę od każdej zrealizowanej dostawy. Według licencjodawcy, oddział staje się rentowny już przy dwóch zatrudnionych kurierach i 40 zleceniach dziennie.


POPULARNE NA FORUM

Naleśnikarnia

Dobry pomysł, dużo ludzi lubi naleśnikarnie. Tu macie namiar na sprawdzonego dostawcę pieczarek: Lomania http://lomania.pl/ Od dawna zajmują się przetwórstwem...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Dobre miejsce na pizzerię

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Sprzęt do knajpy

Akurat konkurencja jest taka sobie, bo mało który sklep jest w stanie zaoferować wyposażenie wysokiej jakości. Jeśli jednak liczysz na coś naprawdę solidnego, to postaw...

2 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Fast food na kółkach

A ja z kolei polecam Wam marven - https://marven.pl/Akcesoria/Alternatywne-metody-parzenia-kawy/Aeropressy

7 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Fast food na kółkach

Dobrego dnia, chcę Wam poradzić specjalne programy dla tego. Przedtem sam zajmował się podobnym biznesem i jak nikt inny znam się na tym. Teraz dosyć trudno konkurować...

7 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Fast food na kółkach

Dobrego dnia, chcę Wam poradzić specjalne programy dla tego. Przedtem sam zajmował się podobnym biznesem i jak nikt inny znam się na tym. Teraz dosyć trudno konkurować...

7 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Odsstapie

Witam, proszę o kontakt dziekuje Lukasz.

2 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Fast food na kółkach

Food truck jest obecnie bardzo popularny, gdzie się nie rozejrzymy, to tylko to jedzenie na kółkach.

7 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018