W sieci działa obecnie ponad 50 placówek, prawie wszystkie we franczyzie. Rocznie otwierane są zwykle 3-4 nowe sklepy.
Poniedziałek
15.01.2018
Franczyzobiorcy Organique zarabiają na wysokiej marży od sprzedaży. Jak zostać właścicielem sklepu z kosmetykami?
 

Od 17 lat Organique produkuje naturalne kosmetyki, a od 2006 roku buduje sieć sklepów pod tym samym logo. Na ich półkach można znaleźć produkty do pielęgnacji ciała, włosów, twarzy, do aromaterapii czy kąpieli. Wszystkie przygotowywane są z naturalnych składników, większość nadal tworzona jest ręcznie.
– Cały czas, regularnie, wprowadzamy do naszej oferty nowości – podkreśla Katarzyna Cicińska, dyrektor zarządzający marki Organique. – Ostatni rok był bardzo bogaty pod tym względem. Hitem okazał się np. nasz suchy olejek do ciała czy świece sojowe do aromaterapii. Zawsze, poszerzając asortyment, dbamy też o to, by nowe produkty nie kanibalizowały naszej dotychczasowej oferty.

W sieci działa obecnie ponad 50 placówek, prawie wszystkie we franczyzie. Rocznie otwierane są zwykle 3-4 nowe sklepy. W 2017 powstało ich więcej, bo aż sześć.
Generalnie marka chce pojawiać się w miastach, liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.
– Rynek tej wielkości daje gwarancję, że sklep nie tylko się utrzyma, ale też przyniesie satysfakcjonujące obroty – mówi Katarzyna Cicińska. – Choć zdarza nam się otwierać placówki także w mniejszych miastach.
Pod szyldem marki można otwierać zarówno wyspy handlowe, jak i sklepy. Obecnie Organique preferuje lokalizacje w galeriach handlowych. Wystarczająca powierzchnia na sklep to 20-35 m2. Projekt sklepu jest przygotowywany w centrali firmy, przez architekta, na podstawie planów lokalu, dostarczonych przez franczyzobiorcę. Jeśli chodzi o wyspy, to franczyzodawca przygotowuje je według własnych, standardowych projektów. W zależności od wymogów galerii, mają powierzchnię 10-14 m2. Nie są zamknięte, klientki mają możliwość wejścia do środka.
Całkowity koszt inwestycji franczyzodawca szacuje na 150-180 tys. zł. Przygotowanie sklepu trwa zwykle 1-2 miesiące.

Licencjodawca zapewnia szkolenia dla personelu. Trwają od jednego do dwóch tygodni. Personel zapoznaje się dokładnie z produktami Organique i zasadami obsługi klienta.
– Konsultantki muszą znać każdy produkt, wiedzieć, jaki jest jego skład, przeznaczenie, komu mogą go polecić – podkreśla Katarzyna Cicińska. – Odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu relacji z klientami, więc muszą być do tego starannie przygotowane.
Dział szkoleń uczy także, jak budować ekspozycje w sklepie i w witrynie. Szkoleniowcy przyjeżdżają do nowo otwieranej placówki i razem z jej pracownikami rozkładają produkty, materiały reklamowe itd. Franczyzobiorcy Organique zarabiają na marży od sprzedanych produktów.
– Mamy bardzo wysoki poziom marżowości – podkreśla Katarzyna Cicińska. – Od razu na początku jest to ponad 40 proc. Z czasem marża może się powiększać, w zależności od wysokości obrotów sklepu.
Jak mówi franczyzodawca, pierwszy tydzień działalności sklepu z reguły jest bardzo dobry. Później następuje nasycenie nowością i zaczyna się praca nad budowaniem bazy klientów. Pomagają w tym m.in. akcje promocyjne, programy lojalnościowe. Miesięcznie franczyzobiorcy płacą 2 proc. od obrotu na fundusz marketingowy. Akcje marketingowe są przygotowane centralnie.
Według szacunków licencjodawcy oczekiwanie na rentowność trwa od 6 miesięcy do roku. Zwrot z inwestycji powinien natomiast nastąpić w okresie od 2 do 3 lat.


POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja inwestuje w wex i ltc da się na tym sporo zarobić jestem bardzo zadowolony z współpracy z https://www.perfectvoucher.net

64 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biznes dla kobiet od kobiet

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biustonosze i inna bielizna

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018