W sieci działa obecnie ponad 50 placówek, prawie wszystkie we franczyzie. Rocznie otwierane są zwykle 3-4 nowe sklepy.
Poniedziałek
15.01.2018
Franczyzobiorcy Organique zarabiają na wysokiej marży od sprzedaży. Jak zostać właścicielem sklepu z kosmetykami?
 

Od 17 lat Organique produkuje naturalne kosmetyki, a od 2006 roku buduje sieć sklepów pod tym samym logo. Na ich półkach można znaleźć produkty do pielęgnacji ciała, włosów, twarzy, do aromaterapii czy kąpieli. Wszystkie przygotowywane są z naturalnych składników, większość nadal tworzona jest ręcznie.
– Cały czas, regularnie, wprowadzamy do naszej oferty nowości – podkreśla Katarzyna Cicińska, dyrektor zarządzający marki Organique. – Ostatni rok był bardzo bogaty pod tym względem. Hitem okazał się np. nasz suchy olejek do ciała czy świece sojowe do aromaterapii. Zawsze, poszerzając asortyment, dbamy też o to, by nowe produkty nie kanibalizowały naszej dotychczasowej oferty.

W sieci działa obecnie ponad 50 placówek, prawie wszystkie we franczyzie. Rocznie otwierane są zwykle 3-4 nowe sklepy. W 2017 powstało ich więcej, bo aż sześć.
Generalnie marka chce pojawiać się w miastach, liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.
– Rynek tej wielkości daje gwarancję, że sklep nie tylko się utrzyma, ale też przyniesie satysfakcjonujące obroty – mówi Katarzyna Cicińska. – Choć zdarza nam się otwierać placówki także w mniejszych miastach.
Pod szyldem marki można otwierać zarówno wyspy handlowe, jak i sklepy. Obecnie Organique preferuje lokalizacje w galeriach handlowych. Wystarczająca powierzchnia na sklep to 20-35 m2. Projekt sklepu jest przygotowywany w centrali firmy, przez architekta, na podstawie planów lokalu, dostarczonych przez franczyzobiorcę. Jeśli chodzi o wyspy, to franczyzodawca przygotowuje je według własnych, standardowych projektów. W zależności od wymogów galerii, mają powierzchnię 10-14 m2. Nie są zamknięte, klientki mają możliwość wejścia do środka.
Całkowity koszt inwestycji franczyzodawca szacuje na 150-180 tys. zł. Przygotowanie sklepu trwa zwykle 1-2 miesiące.

Licencjodawca zapewnia szkolenia dla personelu. Trwają od jednego do dwóch tygodni. Personel zapoznaje się dokładnie z produktami Organique i zasadami obsługi klienta.
– Konsultantki muszą znać każdy produkt, wiedzieć, jaki jest jego skład, przeznaczenie, komu mogą go polecić – podkreśla Katarzyna Cicińska. – Odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu relacji z klientami, więc muszą być do tego starannie przygotowane.
Dział szkoleń uczy także, jak budować ekspozycje w sklepie i w witrynie. Szkoleniowcy przyjeżdżają do nowo otwieranej placówki i razem z jej pracownikami rozkładają produkty, materiały reklamowe itd. Franczyzobiorcy Organique zarabiają na marży od sprzedanych produktów.
– Mamy bardzo wysoki poziom marżowości – podkreśla Katarzyna Cicińska. – Od razu na początku jest to ponad 40 proc. Z czasem marża może się powiększać, w zależności od wysokości obrotów sklepu.
Jak mówi franczyzodawca, pierwszy tydzień działalności sklepu z reguły jest bardzo dobry. Później następuje nasycenie nowością i zaczyna się praca nad budowaniem bazy klientów. Pomagają w tym m.in. akcje promocyjne, programy lojalnościowe. Miesięcznie franczyzobiorcy płacą 2 proc. od obrotu na fundusz marketingowy. Akcje marketingowe są przygotowane centralnie.
Według szacunków licencjodawcy oczekiwanie na rentowność trwa od 6 miesięcy do roku. Zwrot z inwestycji powinien natomiast nastąpić w okresie od 2 do 3 lat.


POPULARNE NA FORUM

Biznes dla kobiet od kobiet

Thankyou for sharing the data which is beneficial for me and others likewise to see. Guide to Create a New Gmail Account

3 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na XTB macie możliwość inwestowania w surowce – ja działam ze złotem, srebrem i ropą. Po prostu w tych tematach mam doświadczenie. A czy warto w to inwestować?...

72 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Paznokcie w natarciu

Moim zdaniem [url=http://www.efektmotyla-krakow.pl/]manicure hybrydowy[/url] to najlepsza metoda zdobienia paznokci.

27 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Biznes dla kobiet od kobiet

Ja myślę, że dobry pomysł to także kwiaciarnia. Teraz coraz większa moda na kwiaty w domu, więc i biznes coraz bardziej opłacalny. A co do dostawców to dobrej jakości...

3 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Witam ja osobiście bym poleciał stronę https://5tysiecy.pl ja zarabiam już trochę na niej, zainwestował około 600pln i jestem mega zadowolony :) inwestycje odrobiłem w...

72 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

This is a great post. I like this topic. best pc games

19 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Zmarszczki pod oczami

Witam, mam 32 lata i od przemęczenia codziennie dochodzą mi zmarszczki pod oczami. czukam jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Sklepy z gadżetami

Natknęłam się w sieci na sklep gadżeciarski https://www.forhim.pl/ kiedy szukałam prezentu dla męża. Chciałam wam gorąco polecić ten sklep, produkt dotarł w 3dn...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.10.2018