Pizzerie można otwierać w dwóch formatach: ekspress, który jest nastawiony na zamówienia w dostawie lub jako restaurację z salą konsumpcyjną.
Sobota
27.01.2018
Franczyzodawca New York Pizza Department podpisał umowę na wyłączność z partnerem, który uruchomi co najmniej pięć pizzerii na terenie Trójmiasta.
 

Koncept New York Pizza Department powstał w 2009 roku. Obecnie ma blisko 20 lokali. Wkrótce otwiera kolejny – w Warszawie. Będzie to druga pizzeria tej marki w stolicy. Na ten rok franczyzodawca zaplanował podpisanie 13 nowych umów franczyzowych. Spory procent tych planów udało się już zrealizować.
- Podpisaliśmy umowę z franczyzobiorcą, który otrzymał wyłączność na nasz koncept na terenie całego Trójmiasta. W zamian zobowiązał się do otwarcia przynajmniej pięciu lokali – mówi Tomasz Jench, franczyzodawca New York Pizza Department. - Oprócz tego mamy podpisane dwie inne umowy franczyzowe i w tej chwili szukamy lokalizacji dla pizzerii. Sądzę, że w pierwszej połowie roku otworzymy w sumie siedem nowych lokali.

Pizzerie można otwierać w dwóch formatach. Tańszy w inwestycji jest model express, nastawiony na realizację zamówień w dostawie i na wynos. Minimalna kwota, potrzebna w tym przypadku na start, to 35 tys. zł.
- W takiej kwocie możemy się zamknąć, jeśli znajdziemy lokal przystosowany już do działalności gastronomicznej – podkreśla Tomasz Jench. - Taka suma wystarczy wówczas na zakup sprzętu gastronomicznego.

Druga możliwość to otwarcie pełnej restauracji, z salą konsumpcyjną. W tym przypadku wydatki będą nieco większe, potrzebny jest również większy lokal. Według szacunków franczyzodawcy, minimalna kwota inwestycji – przy lokalu wielkości 50 m2 – to 55 tys. zł. To suma potrzebna na zakup sprzętu gastronomicznego. Trzeba do niej doliczyć koszty ewentualnego remontu lub adaptacji.
- Dużo czasu poświęcamy poszukiwaniom odpowiedniej lokalizacji. Zależy nam nie tylko na dobrym położeniu, ale też na tym, by czynsz był na przyzwoitym poziomie – mówi Tomasz Jench. - Dlatego nie otwieramy pizzerii w ścisłych centrach (poza nielicznymi wyjątkami), ale raczej w okolicach tzw. sypialni miast, bliżej parków biznesowych. Zresztą w tych właśnie okolicach są nasi docelowi klienci.

Opłata licencyjna za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł. Miesięczna opłata franczyzowa to 1 tys. zł. Nie ma opłaty marketingowej. O promocję sieci dba centrala, prowadząc m.in. akcje marketingowe w internecie.
- Nawiązaliśmy współpracę z firmą marketingową, która przygotowuje dla nas profesjonalne kampanie promocyjne, m.in. związane z sezonowymi zmianami w menu, których mamy aż pięć w roku – dodaje Tomasz Jench.
Według zapewnień franczyzodawcy, lokale zyskują rentowność w 2-3 miesiącu działalności.


POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018