Na zatowarowanie sklepu Granit należy przeznaczyć minimum 250 tys. zł.
Poniedziałek
05.02.2018
Sklepy Granit to pomysł na biznes wart rozważenia na terenach, gdzie jest dużo gospodarstw rolnych. Franczyzobiorcy zarabiają na marży od sprzedaży.
 

Marka Granit oferuje części zamienne do maszyn oraz akcesoria dla rolnictwa, ogrodnictwa, przemysłu, hydrauliki. W Polsce rozwija obecnie sieć sklepów partnerskich, która dziś liczy 25 punktów.
– W tym roku zamierzamy otworzyć 10 kolejnych sklepów. Wkrótce ruszy nasza najnowsza placówka, w Brodnicy – mówi Robert Hęsiak, odpowiedzialny za rozwój sieci partnerskiej w firmie Granit Parts.

Sklepy z logo Granit powstają tam, gdzie są większe skupiska terenów rolnych. Właściwszą lokalizacją będzie więc miasto powiatowe, czy nawet gminne niż wojewódzkie.
– Oczywiście każdą lokalizację rozpatrujemy indywidualnie – podkreśla Robert Hęsiak. – Możliwe są otwarcia w dużych miastach, ale na pewno nie w centrum, tylko w części przemysłowej.
Partnerzy Granit w większości wywodzą się z grupy przedsiębiorców, związanych już wcześniej z branżą rolnicza lub pokrewną – czyli prowadza np. handel maszynami rolniczymi, sklep zaopatrzenia rolnictwa, punkt nasiennictwa itp. Wprowadzenie do asortymentu produktów z oferty Granit jest niejako naturalnym rozszerzeniem działalności.

Lokal na sklep powinien mieć wielkość od 180 do 350 m2. Można adaptować już gotowe pomieszczenia, a można też wybudować sklep od podstaw – jak to było ostatnio w Brodnicy. W tym drugim przypadku inwestycja jest oczywiście o wiele większa – rzędu 300-400 tys. zł – i w całości spoczywa na partnerze. Jeśli natomiast tylko adaptujemy już gotowy lokal, to wystarczy go odświeżyć i wyposażyć w system komputerowy ladę, odpowiednie oświetlenie. Franczyzodawca szacuje te wydatki na ok. 20 tys. zł. Natomiast na zatowarowanie należy przeznaczyć minimum 250 tys. zł – ostateczna kwota zależy oczywiście od wielkości sklepu. Nie ma opłat wstępnych ani żadnych miesięcznych.
Partnerzy mają dostęp do bazy ponad 8,5 mln produktów. Na wstępie przechodzą szkolenia m.in. ze znajomości asortymentu.
– Przez dwa dni szkolą się w centrali naszej firmy, później także u siebie w sklepie, w obecności naszych przedstawicieli – dodaje Robert Hęsiak. – Mają też dostęp do najlepszych w branży katalogów produktowych oraz doradztwa technicznego na wysokim poziomie.
Partnerzy zarabiają na marży od sprzedaży. Wynosi ona od 25 do 35 proc.


POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

na wynajem to w miastach albo miejscowościach turystycznych. można zarabiać dobowo nawet tytuł zachęcający

314 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Kupując meble należy zawsze zwracać uwagę czy nasza lodówka do zabudowy będzie idealnie pasować w komplet mebli który został przez nas zamówiony. Jak wiadomo nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

A czy ktoś z was rozważał wybór domu przyjaznego środowisku? Drewniany, bezsmogowy - dla mnie to bardzo ważny temat, jestem świadoma tego jaką krzywdę robimy naszej...

10 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Nawadnianie ogrodów

Polecam w tym temacie zlecenia takiej usługi specjalistom! Dla klientów z mazowieckiego całkiem dobrą oferta ma ta firma http://www.zakogrody.pl/ Korzystając z ich...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

myślę, że pod wynajme fajną okolicą jest Krowodrza albo Zabłocie, bo jest fajny dojazd do centrum i dużo nowych osiedlii.. ja w zeszłym roku kupiłam mieszkanie na...

314 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Urządzając dom nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, na https://klusdesign.pl/ można znaleźź profile LED oraz inspiracje jak można je zamontować.

10 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Możliwości jest mnówstwo i osobiście w wykończeniach najbardziej odpowiadają arnacje świetlne a mianowicie profile z taśmami led jak tu np w podłodze...

10 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Donica domowa

Amazing article thanks or sharing. fireboy and watergirl

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018