Do końca roku planujemy uruchomić mniej więcej 100 nowych gabinetów oraz rozpocząć ekspansję m.in. na Zakaukaziu (Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie, Kazachstanie), Stanach Zjednoczonych oraz Chile.
Magdalena Skarbecka, marketing menedżer Studio Figura
Wtorek
06.02.2018
Coraz więcej kobiet dba o poprawę swojej sylwetki. A to przekłada się na wzrost zainteresowania naszym konceptem – mówi Magdalena Skarbecka z Studio Figura.
 

W Polsce działa około 3 tys. klubów fitness. To oznacza duże rozdrobnienie rynku. Czy w takim razie warto inwestować w biznes w tej branży?
Jak wynika z najnowszych badań w czołówce najprężniej rozwijających się branży są wellness i spa, ekoprodukty spożywcze oraz nowe technologie. Nasz koncept franczyzowy wpisuje się we wszystkie trzy! Promujemy zdrowy styl życia, posiadamy własną linię suplementów i kosmetyków powstałych tylko z naturalnych składników. Jako producent urządzeń wykorzystujemy najnowsze na skalę światową rozwiązania technologiczne. Jednocześnie dostrzegamy, że coraz więcej kobiet dba o poprawę wyglądu i swojej sylwetki. Wszystko to przekłada się na wzrost zainteresowania naszym konceptem, bowiem perspektywy są bardzo obiecujące. W ubiegłym roku otworzyliśmy 54 gabinety Studio Figura w Polsce, a tylko w pierwszym kwartale 2018 roku otwiera się 36 kolejnych. Do końca roku planujemy uruchomić mniej więcej 100 nowych gabinetów oraz rozpocząć ekspansję m.in. na Zakaukaziu (Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie, Kazachstanie), Stanach Zjednoczonych oraz Chile. Nasza marka jest obecna już w 22 krajach.

Czym dokładnie się zajmujecie?
Studio Figura to sieć gabinetów modelowania sylwetki dedykowana wyłącznie kobietom. Nasze klientki otrzymują program zabiegowo-treningowo-dietetyczny dobrany indywidualnie do ich potrzeb. Marka działa na rynku 11 lat. Gabinet można otworzyć już za 150 tys. zł. Opłata wstępna wynosi 6 tys. zł. Nasze gabinety są rentowne od samego początku. Po pierwszym miesiącu zazwyczaj nie tylko zarabiają na koszty stałe, lecz także generują 5-7 tys. zł zysku.

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otworzyć biznes pod waszym szyldem?
Osoba, która chciałaby zostać franczyzobiorcą marki powinna dysponować lokalem (własnym lub wynajętym) o powierzchni 100-150 m2. Zestaw „Basic”, z którym można rozpocząć działalność to minium 10 stacji zabiegowo-treningowych. Urządzenia można wziąć w leasing, dzięki czemu wystarczy posiadać w gotówce tylko 5-35 proc. ich wartości. To znaczenie obniża koszt początkowej inwestycji.

Nasze gabinety Studio Figura znajdują się w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach (np. Truskolasy zamieszkałe przez 2,8 tys. mieszkańców) oraz w dużych aglomeracjach, takich jak np. Warszawa. Naszymi franczyzobiorcami najczęściej zostają klientki Studiów Figura, które są zadowolone z uzyskanych rezultatów i wiedzą, że nasz koncept jest sprawdzony i skuteczny.

Co zapewniacie franczyzobiorcom?
W ramach pakietu franczyzowego franczyzobiorca otrzymuje know-how oraz ma zapewnione cykliczne szkolenia. Uzyskuje również dostęp do platformy SF, która pomaga zarządzać gabinetem. Platforma składa się z dwóch części: do prowadzenia i kontrolowania biznesu oraz panel dietetyczny do generowania diet. Program wylicza kalorie w produktach, generuje tygodniową dietę, uwzględniając wszelkie alergie, dysfunkcje i schorzenia.

Rozmawiała Anna Smolińska


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

wyposażenie dla fryzjera

Ja się zastanawiam nad współpracą z firmą Ayala ma bardzo dobrej jakości sprzęty i akcesoria fryzjerskie http://ayala.com.pl/

13 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018