20.02.2018

Pizza w nowej odsłonie

Sfinks otworzył w Warszawie kolejny lokal Fabryki Pizzy. Wywiązuje się w ten sposób ze swojej umowy masterfranczyzowej.

Nowa restauracja z szyldem Fabryki Pizzy, w której serwowane są dania kuchni włoskiej, mieści się na Ursynowie przy Al. KEN 20a, w pobliżu stacji metra Kabaty. Działa na dwóch poziomach na powierzchni ok. 170 m2. Dla gości przygotowano ponad 20 stolików, przy których może zasiąść łącznie ok. 80 osób. Na antresoli istnieje możliwość wydzielenia kameralnej sali, gdzie można zorganizować np. spotkanie czy przyjęcie urodzinowe. W cieplejsze dni odwiedzający restaurację będą mieli do dyspozycji letni ogródek z miejscem na 20 osób. W lokalu nie brakuje też udogodnień dla rodzin z dziećmi, jak kącik zabaw czy krzesełka do karmienia.

Wnętrze lokalu Fabryka Pizzy Fot. Sphinx Polska

W nowym lokalu fabryki Pizzy dla gości przygotowano ponad 20 stolików, przy których może zasiąść łącznie ok. 80 osób.

Sfinks Polska jest masterfranczyzobiorcą Fabryki Pizzy. Lokal w Warszawie jest trzecim, uruchomionym w ramach tejże masterfranczyzy. Dwa poprzednie zostały otwarte w Piastowie i Zgierzu. Do marca tego roku Sfinks powinien otworzyć jeszcze kilka kolejnych restauracji, do czego zobowiązuje go umowa. Jednocześnie firma przeprowadza badanie due diligence, czyli kompleksowo sprawdza kondycję handlową, finansową i prawną Fabryki Pizzy. Jeśli badanie wypadnie pozytywnie, Sfinks przejdzie do drugiego etapu umowy, czyli dalszej rozbudowy sieci, a finalnie – całkowitego przejęcia konceptu. Przez cały okres trwania umowy – zarówno na pierwszym, jak i drugim etapie Sfinks będzie posiadał nieodwołalną opcję kupna wszystkich udziałów należących do Fabryki Pizzy. Jednocześnie Fabryka Pizzy na podstawie opcji sprzedaży będzie mieć prawo sprzedania udziałów Sfinksowi – cena będzie wówczas zależna od terminu realizacji transakcji. Etap drugi umowy zakończy się wraz z wykonaniem jednej z tych opcji, najpóźniej do 31 marca 2021 roku. Za 100 proc. udziałów w Fabryce Pizzy Sfinks zapłaci kwotę nie niższą niż 6 mln zł, ale nie wyższą niż 10 mln zł. Jeśli jednak badanie kondycji sieci pizzerii wypadnie niekorzystnie – Sfinks będzie miał możliwość odstąpienia do umowy.
Sfinks Polska zarządza obecnie 177 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 90 restauracji Sphinx (segment casual dining), 69 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 12 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i 2 restauracjami WOOK (segment casual dining) oraz pubem Bolek w Warszawie. We franczyzie chce też rozwijać nowe koncepty, m.in. Spice Up oraz Lepione&Pieczone.