Na czym zarabiają Polacy?

Czwartek
01.03.2018
Przedstawiamy pomysły na firmę, na których można zarobić duże pieniądze. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć winiarnię, szkołę podstawową, restaurację Sphinx i sklep sportowy,. Ujawniamy fakty i mity dotyczące franczyzy. Radosław Majdan zdradza przepis na sukces w biznesie. Bilet na targi franczyzowe gratis!
 

W marcowym wydaniu 3/2018 (157)

RAPORT SPECJALNY

Na czym zarabiają Polacy?

Odrobina branżowej klasyki, szczypta technologii i sprawdzony przepis na finansowy sukces. Przedsiębiorcy znad Wisły mają swoje sposoby, by pomóc szczęściu w biznesie.

TARGI FRANCZYZOWE

Wybierz pomysł, zrób biznes
Katowice to najlepsze w tym miesiącu miejsce na znalezienie pomysłu na własną działalność. W dniach 23-24 marca odbędą się tam regionalne Targi Franczyzy Pomysł na Firmę.

SUPERTEMAT

Rodzice nie skąpią, biznes się kręci
Przedsiębiorcy z branży edukacyjnej nie mają chwili wytchnienia. Zmiany w oświacie zachodzą tak szybko, że co dostosują swoje biznesy do aktualnej sytuacji, znów nadchodzi nowe.

Wejście do Galerii Glogovia

17 sprawdzonych pomysłów na własną szkołę, przedszkole i centrum nauczania
W artykule opisane są warunki współpracy z: Bricks4Kidz, Brain Child Learning, Brazylijskie Szkółki Piłkarskie, Early Stage, Edukido, Edu Szkoła Szybkiego Czytania i technik pamięciowych, Early Math, Giganci Programowania, Komputrilo Akademia Komputerowa, Mała Lingua & Lingua TeenS Space, MathRiders, Moose CJO, Open School, Przedszkole pod Magnolią, Socatots, Szkoła Matematyki 2plus2, TwójRobot.pl.

Dziecięca oferta, dojrzała franczyza
Odzież i zabawki to typowy asortyment konceptów franczyzowych z branży dziecięcej. W artykule opisane są warunki współpracy z: 5.10.15, Coccodrillo, Kanz, Reporter Young, Toy Planet, Wyspa Szkrabów, Modry Słoń.

Korzyści z nauki, czyli otwieramy prywatną szkołę
Właściciel prywatnej szkoły musi przedrzeć się przez gąszcz przepisów. Przysłowie „obyś cudze dzieci uczył”, niekoniecznie okaże się biznesowym przekleństwem.

STAŁO SIĘ

Ta ostatnia niedziela
W marcu warto patrzeć w kalendarz. Inaczej można pocałować klamkę.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zarabiać ze Sphinxem
Franczyzobiorcy Sphinksa muszą zdać egzamin, zanim licencjodawca pozwoli im poprowadzić lokal.
Czy w zamian za wysiłek (i wydatki na inwestycję) dostaną sprawdzony przepis na biznes?

Wejście do galerii Glogovia

Pieniądze ukryte w prywatnej bibliotece
Profesjonalne doradztwo czytelnicze to coraz popularniejsza usługa, z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Idealny doradca powinien orientować się m.in. w literaturze pięknej, aby móc stworzyć klientowi bibliotekę na miarę jego potrzeb. A ile zarobi?

Pasjonat wyda ostatni grosz
Sklep z profesjonalnym asortymentem turystycznym szybciej sprawdzi się w dużych miastach, gdzie mieszka więcej zamożnych ludzi. Co zrobić, żeby przyciągnąć klientów?

Klient pije, licznik bije
Jak zwabić klienta do lokalu na kieliszek dobrego wina i sprawić, by zapomniał się w ferworze degustacji? Właściciele Easy Wine i Easy Beer znaleźli na to sposób. Zdradzą go
swoim franczyzobiorcom.

E-FIRMA

Kasa do podziału
Zapłać, a my ci oddamy. A przy okazji zarobimy. Taka idea przyświecała twórcy platformy Planet Plus. Na ile okazała się skuteczna?

MÓJ FRANCHISING

Awans na swoim
– Dzięki franczyzie przeszłam do wyższej ligi i awansowałam
we własnej firmie – mówi Joanna Babiło, franczyzobiorczyni Tax Care z Gryfic.

Ludzka twarz biznesu
Marcin Szyca od kilkunastu lat jest franczyzobiorcą Eurobanku, a od kilku lat rozwija klinikę neurorehabilitacji. W każdym ze swoich biznesów stara się dostrzec człowieka.

WŁASNY BIZNES

Najpierw satysfakcja, później kasa
– Nigdy nie myślę najpierw o pieniądzach. Mogę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność i czego nie musiałbym się później wstydzić. A zyski dopiero mogą z tego wynikać – mówi Radosław Majdan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, twórca marki perfum Vabun.

BIZNES STYLE

Firma na dopingu
Motywacji potrzebuje zarówno przedsiębiorca, jak i pracownik. Jak pobudzić do działania siebie i swój zespół?

OD ZERA DO MILIONERA

Pułkownik od kurczaków
Uśmiechnięty staruszek z bródką z logo KFC istniał naprawdę. Choć pułkownik Harland Sanders biznes swojego życia otworzył dopiero po czterdziestce, to zdążył stworzyć markę, którą poznał cały świat.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

365 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FRANCZYZY

Fakty i mity o franczyzie
Samograj do zarabiania łatwych pieniędzy czy kosztowna inwestycja i pozorna samodzielność? A może żadne z powyższych? Czas ostatecznie oddzielić fakty od mitów dotyczących biznesu na licencji.

ABC FIRMY

Cudzoziemca zatrudnię

Liczba cudzoziemców pracujących w Polsce może już być liczona w milionach. Jak legalnie zatrudnić obcokrajowca?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

Czysto.pl


POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018