07.03.2018

Franczyza w promocji

Właściciel firmy Wojtex daje rabat nowym franczyzobiorcom, którzy chcą zainwestować w gastronomiczny biznes na kółkach. Taniej można otworzyć m.in. lodziarnie i smażalnię ryb.

Wojtex to właściciel kilku marek gastronomicznych, m.in. pizzerii Biesiadowo. W swoim portfolio firma ma także koncepty, które można prowadzić w formacie przyczep gastronomicznych. Chętni na otwarcie mobilnego gastrobiznesu mają do wyboru: kawiarnie Coffeeloffee, lodziarnie Mangatto, smażalnie Rybkodajnia oraz markę Western Tortilla, specjalizującą się w sprzedaży tortilli w różnych smakach. Obecnie franczyzodawca proponuje nowym partnerom 10-procentową promocję na zakup przyczep.

Przeczepa - restauracja Rybkodajnia Fot. Rybkodajnia

Promocja potrwa do 1 maja. Przyczepy są gotowe do pracy.

Dzięki temu np. przyczepę Western Tortilla można kupić już za 34,2 tys. zł (zamiast 38 tys. zł). Podobnie kształtują się te kwoty w przypadku Rybkodajni. Przy lodziarni Mangatto kwota inwestycji zaczyna się obecnie od 40,5 tys. zł (zamiast 45 tys. zł). Z kolei regularna cena minimalna mobilnej kawiarni Coffeeloffee to 40 tys. zł – a po promocji 36 tys. zł.
Na nowych franczyzobiorców czeka obecnie około 60 gotowych przyczep – zachęca Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex. Przygotowania do otwarcie punktu sezonowego najlepiej zacząć jak najwcześniej. Zima to odpowiedni czas, by o tym pomyśleć. Już wtedy należy zadecydować, jakiego rodzaju działalność chcemy prowadzić w okresie letnim. To da nam też możliwość odpowiednio wczesnego znalezienia dobrej lokalizacji, która jest kluczem do sukcesu.
Promocja potrwa do 1 maja. Przyczepy są przygotowane do pracy. Przykładowo mobilna kawiarnia Coffeeloffee ma ekspres do kawy, filtry do wody, młynek, blender, wyciskarkę do soków, syfon do bitej śmietany, lodówkę. Wyposażenie mobilnej lodziarni to maszyna do lodów, gofrownica, witryna chłodnicza, lodówka, wyciskarka do soków, syfon do bitej śmietany. W przyczepie Western Tortilla jest grill, frytownica, nastawa chłodnicza, chłodziarka, bemar, zamrażarka.
Miesięczne opłaty franczyzowe w mobilnych formatach Wojtexu wynoszą od 500 do 800 zł.